Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 12:07

Cena bydła rzeźnego A jak przyjdzie co do czego to bedzie 1.50 zł mniej na kg i wyzniety na wadze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 01:24
  •  

#1502 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 sierpień 2011 - 19:09

Cena bydła rzeźnego @mickas092 dobrze policzyć i z amortyzacją budynku czasami i 3,5 tys mało ;) ale o tym napiszę w temacie czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna jak chwilkę czasu znajdę
@bluecows1 nie Ja ganiam na rynnach w międzynarodowym
@raul widać na twoim przykładzie, że można sprzedać w rozsądnej cenie
@parkur jesteś typowym przedstawicielem pazernego i nędznego handlarzyny który uważa, że wszyscy źli tylko ty jeden dobry ;[ wszyscy kłamią na wadze, płacą mniej niż podają tylko ty jeden najmądrzejszy i najpewniejszy :lol: żałosne
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1503 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:39

Cena bydła rzeźnego Ty jestes załosny ,ty wszystko wiesz o handlu a tak naprawde niewiesz nic.

#1504 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:46

Cena bydła rzeźnego Ja nie oskarżam konkurencji o machlojki ;) i nie wywyższam samego Siebie ani Swojej firmy, nigdzie nie napisałem że wiem wszystko :P
Po drugie 25 lat kupujesz bydło i nie potrafisz rozróżnić ras :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1505 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:17

Cena bydła rzeźnego Jak ja nie odrózniam ras nie rozumiem

Edytowany przez Parkur, 18 sierpień 2011 - 22:29.

#1506 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 sierpień 2011 - 08:38

Cena bydła rzeźnego Koledzy - niestety potrafimy tylko narzekać na pośredników i handlarzy zamiast sami się wziąć do roboty i spróbować działać bez nich - warto byłoby spróbować otworzyć własną ubojnię - stworzyć spółdzielnię rolniczą - na takie coś można nawet wyrwać trochę kasy z Unii - zatrudnić ludzi co się na tym znają - a zyskami ze sprzedaży przetworzonego mięsa dzielić się zamiast sprzedawać za grosze i dawać zarabiać takim szemranym typom jak parkur - może ktoś byłby poważnie zainteresowany taką formą działania na Mazurach - zainteresować się takim tematem nie zaszkodzi - a może coś kiedyś wypali - pamiętajcie że w kupie siła i jak zbierze się dużo ludzi to wcale nie jest taki nierealny pomysł bo i mniej kasy by trzeba było włozyć indywidualnie - internet daje nam mozliwosci zeby zwolac odpowiednią grupę ludzi - czekam na odzew i propozycje od czego by trzeba było zacząc

#1507 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 11:34

Cena bydła rzeźnego byki HF(660-690kg)-6,80 netto RW(700-720kg)-7,00 netto jałówka(600kg) MM-5,50 netto (wielkopolska) to sprzedane do ubojni bo od kiedy ma własną wagę jakość handlarze nie chcą kupować już :)

#1508 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:03

Cena bydła rzeźnego To kolego otworz ubojnie i pozniej pogadamy

#1509 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:35

Cena bydła rzeźnego Popieram kolegę że trzeba się zrzeszać ale duży wpływ na ceny u mnie ma konkurencja bo są dwa duże zakłady które skupują wołowinę wiec o takich dostawców jak ja trochę się starają bo jeśli zadzwonią ze brakuje im towaru to zawsze samochód byków można załadować.

#1510 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 21:45

Cena bydła rzeźnego Ja mam otworzyć ubojnie?? Po co?? Ja jestem zadowolony z ubojni której sprzedaję swoje produkty . Zawsze tłumaczę właścicielom tej ubojni że jedziemy na jednym wózku ostatnio to chyba zrozumieli jak zaczęło brakować im towaru- a czują że będzie gorzej bo biją więcej krów niż byków. W moich rejonach żniwa i sianokosy bardzo słabe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:30

Cena bydła rzeźnego Parkur - dziwny typ z ciebie- najpierw najeżdżasz na kolegów po fachu że oszukują na wadze itd- widać że sam coś o tym wiesz A po drugie nie rozumiem po co się udzielasz na forum rolniczym - chcesz się zareklamować to wykup sobie ogłoszenia i nie wcinaj się jak kalesony w d*pę we wszystkie rozmowy które akurat ciebie nie dotyczą (no może poza wzmianką o tobie jako przykładzie ludzi którzy żyją z rolników)

#1512 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:33

Cena bydła rzeźnego

Koledzy - niestety potrafimy tylko narzekać na pośredników i handlarzy zamiast sami się wziąć do roboty i spróbować działać bez nich - warto byłoby spróbować otworzyć własną ubojnię - stworzyć spółdzielnię rolniczą - na takie coś można nawet wyrwać trochę kasy z Unii - zatrudnić ludzi co się na tym znają - a zyskami ze sprzedaży przetworzonego mięsa dzielić się zamiast sprzedawać za grosze i dawać zarabiać takim szemranym typom jak parkur - może ktoś byłby poważnie zainteresowany taką formą działania na Mazurach - zainteresować się takim tematem nie zaszkodzi - a może coś kiedyś wypali - pamiętajcie że w kupie siła i jak zbierze się dużo ludzi to wcale nie jest taki nierealny pomysł bo i mniej kasy by trzeba było włozyć indywidualnie - internet daje nam mozliwosci zeby zwolac odpowiednią grupę ludzi - czekam na odzew i propozycje od czego by trzeba było zacząc

Witam, popieram kolegi pomysł, też myślałem nad zorganizowaniem grupy, i ogólnie rozruszaniu się w tym kierunku @maroon może założymy temat w bardziej odpowiednim miejscu i porozmawiamy (doradzimy się) z równie zainteresowanymi ludźmi? Pozdrawiam.

#1513 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:19

Cena bydła rzeźnego simental mięsny waga 850kg brutto poszedł za 7.50 plus vat.A i oczywiście ważony na swojej wadze dzień przed odbiorem co zaowocowało tym iż na wadze elektronicznej ważył 795kg po czym kierowca został poinformowany przeze mnie iż wagę mam swoją i to co ich pokazuje to nie jest jego realna masa. Byk został spędzony z wagi waga ponownie wytarowana przez kierowcę i po drugim podejściu już było ok ale jestem ciekaw ilu już okantowali na tym.Jak już ktoś wspominał ja nie wieżę żadnemu handlarzowi a odkąd mam swoją wagę to mi się to podoba jak przyjeżdżają ważą a ja im mówię że chcą mnie okantować.Bo prawda jest taka że na byku około 800kg 40kg mniej nie jest zauważalne dla oka.Pozdrawiam ,,uczciwych" handlarzy he he

#1514 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 13:09

Cena bydła rzeźnego

Parkur - dziwny typ z ciebie- najpierw najeżdżasz na kolegów po fachu że oszukują na wadze itd- widać że sam coś o tym wiesz A po drugie nie rozumiem po co się udzielasz na forum rolniczym - chcesz się zareklamować to wykup sobie ogłoszenia i nie wcinaj się jak kalesony w d*pę we wszystkie rozmowy które akurat ciebie nie dotyczą (no może poza wzmianką o tobie jako przykładzie ludzi którzy żyją z rolników)

Ty jestes dziwny typ najpierw sam piszesz ze myslisz o otworzeniu ubojni wiec ja ci zycze szczescia

#1515 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:23

Cena bydła rzeźnego u mnie placili 5,40 za kg okolice tarnowa a jakie macie sposoby wganiania opasów na tiry lub na wage bo mnie ubud i noge mi złamal prosze o odp POZDRAWIAM

#1516 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:08

Cena bydła rzeźnego 7 zł/kg netto, poszły 3 szt., mieszańce, a za mięsne płacili po 7,5 zł/kg netto

#1517 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:30

Cena bydła rzeźnego szczepanursus- współczuję cierpienia i życzę zeby szybko się złamanie zrosło!U mnie po byki przyjeżdza zawsze dwóch panów.którzy wraz z mężem wganiają sztuki na wagę.W oborze po założeniu powroza na rogi, na łeb zarzucają starą kurtkę lub szmatę aby bykowi zasłonic oczy,nic wtedy nie widzi i idzie w miarę spokojnie a jak jeszcze słyszy głos osoby ,do której jest przyzwyczajony to jeszce lepiej.Teraz moment wejścia na pochylnię- to najgorsza rzecz i bardzo się wtedy denerwuję aby coś się niestało-panowie mają wprawę w pociąganiu i naprowadzaniu powrozami aby byk wszedł na wagę.Zapomniałam dodać,że jest prowadzony na dwa powrozy.Nieraz jak się zaprze i nie chce iść do przodu to wtedy woła sie sąsiada,długa metalowa brecha ,zakłada się ją za zad i w ten sposób pcha sie go do góry,potem sam już wchodzi.cały czas ma płachte na oczach no i ja tez poganiam go swoim głosem,bo jest do mnie przyzwyczajony.Na wadze lub przed płachtę zdejmują.Jeżeli trafi się wredna sztuka no to już jest problem -oby takich było mało.Zawsze trzeba uważać na tylne nogi byka aby nie kopnął i tak się ustawiać aby zachować bezpieczną odległóść.Sama jestem ciekawa jak inni sobie radzą w takich sytuacjach.Następnym razem muszę skorzystać z odbiorcy, który ma wagę elektroniczną opuszczaną na ziemię.Byk bez problemu wchodzi i następnie waga z bykiem jest windowana do góry i tam byk schodzi z wagi prosto do auta.

#1518 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:38

Cena bydła rzeźnego A jaka firma od was bierze bydło

#1519 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:35

Cena bydła rzeźnego Z tej elektronicznej wagi to cwane bydle potrafi wskoczyć na samochód-i tak trzeba uważać.Załadunek bydła jest niebezpieczny i nie jest to robota dla kobiet.Ostrożnie też z elektrycznymi poganiaczami.Lepiej użyć wyszkolonego psa do poganiania bydlęcia do przodu,czy zmuszenia do wstania,jak się jakiś uparciuch położy i nie chce wstać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:15

Cena bydła rzeźnego Witam 2 tyg temu sprzedany byk RW 660 kg w prawie 19 miesięcy cena 6.60 netto moim zdaniem nie ma zle ale dorze tez nie byk był bardzo ładnie zbudowany myślałem ze da rade pod 7 zł a tu niestety rozczarowanie . ;)
Pozdro.