Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 lipiec 2011 - 23:20

Cena bydła rzeźnego Po prostu chłopaków nerwy biorą że żniwa się zbliżają a leje ciągle. :D
A tak poważnie to troszkę wyluzujcie żebym nie zaczął karać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 16:25
  •  

#1402 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 23:39

Cena bydła rzeźnego a pan admin jeszcze porusza delikatny temat zniw i plonow ;p zaraz z przyrostow dziennych przejda na plony z ha i wtedy beda rekordy...

#1403 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:33

Cena bydła rzeźnego toż przecież ja na luzie cały czas tak dobrze już dawno się nie bawiłem czytając takie bajki :lol::lol::lol:
A z Mariuszem jak się spotkam następnym razem to się go dopytam, między innymi o to czy pozwolił na przetwarzanie swoich danych osobowych ;)
Cuda cuda i jeszcze raz cuda :D:D:D
A jak tak bardzo chcesz wiedzieć to my wykonujemy innym badania pasz zarówno objętościowych jak i treściwych ;)
Także piszcie dalej o cudownych przyrostach to przynajmniej pośmiać się można ( na pełnym luzie) a później się dziwcie że hodowcy trzody przestawiają się na bydło które rośnie po 1,5 kg na dzień a jak sprzeda 800 kg sztukę to weźmie kilka tyś na utrzymanie na parę zł bo niektórzy na forum to za cały nic utrzymają sztuki. :blink:
Także kiler to ty jesteś bo zabijasz śmiechem.
A jakbym miał więcej lat niż mam i robił takie błędy to za nic bym się do swojego wieku nie przyznał :blink: :lol:
Śmiech to zdrowie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1404 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:55

Cena bydła rzeźnego ja sie nie wpier***** w wasza dyskusje na temat przyrostów bo sam wiesz ze większość tu chce "zaistnieć" i później masz takie sytuacje... zresztą poczytałeś tu już "kilka" postów i sam dobrze o tym wiesz... może my zakończmy ta dyskusje bo to nie ten dział a ja trochę ostrzeżeń mam ;p a tak co do ceny... jak będzie na wczesna jesień z cenami?

Edytowany przez milanreal1, 20 lipiec 2011 - 22:09.
orty i literówki

#1405 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 11:18

Cena bydła rzeźnego skoro nalegasz ;) ale jak wiemy śmiech to zdrowie i czasami dobrze jest się pośmiać :lol:
co do cen na jesień to czysta niewiadoma :P
ale biorąc pod uwagę Mój odnośnik tą stronę, to można spekulować że jak co roku trochę wzrośnie.
We Włoszech ceny skupu bydła mięsnego mają pozytywny dla rolnika obrót sprawy :) a jak Francji i Włochy chcą wołowiny to i u nas wzrośnie
PS wolę być dwudziestoczteroletnim gówniarzem niż dorosłym analfabetą nie potrafiącym się poprawną polszczyzną posługiwać :P

Edytowany przez Lukasz1987, 19 lipiec 2011 - 15:38.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1406 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2011 - 16:21

Cena bydła rzeźnego

A jak tak bardzo chcesz wiedzieć to my wykonujemy innym badania pasz zarówno objętościowych jak i treściwych

Chodzi Ci o tą skrzynkę co była droższa niż mój samochód :mellow: :lol:

#1407 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 19:39

Cena bydła rzeźnego nie nalegam ale wole uniknac zbednych proc w pasku ostrzezen choc chyba od razu by nas tak nie potraktowali... 24 lata ... prawie cwierc wieku to ty samiec w wieku rozpłodowym gotowy na "wydanie" troche wzrosnie ale przez posredniokow sprzedajac nie zobacze zbyt duzych zmian w cenie

#1408 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2011 - 19:50

Cena bydła rzeźnego Arek nasze rodziny się przyjaźnią od dawna i jedno Ci powiem, jeszcze nie widziałem aby oni coś w Polsce sprzedali ;)

#1409 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:07

Cena bydła rzeźnego a o czym dokladnie mowisz :huh:

#1410 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:19

Cena bydła rzeźnego On orientuje się w cenach w kraju ale bardziej trendy cenowe zna z Włoch i jak Mnie pamięć nie myli Francji i Litwy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 16:25
  •  

#1411 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:21

Cena bydła rzeźnego dobre i to, chociaz moim zdaniem przecietny polski producent odstaje od francuskiego czy wloskiego chociaz moge sie mylic bo nigdy nie widzialem co zza granica hoduja

Edytowany przez arek676, 19 lipiec 2011 - 20:26.

#1412 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:38

Cena bydła rzeźnego nie tak odstaje, są obory w RP które znacząco przewyższają starą UE i na odwrót ;) Ogólnie to Litwa już dawno nie aktualna
JJ ona taka droga nie była :P 20 k € ale Ojciec powiedział Ci cenę w € jak było po prawie 5 zł a kupowane było przy cenie blisko 3 zł, szalony przełom 2008/2009 :P, treściwa to ma dopiero cenę :blink:
My (Ojciec, Stryj, Brat) produkujemy zgodnie z prawem UE oraz z kryteriami przedstawionymi nam przez naszego odbiorcę, do którego idzie około 95% opasów, pozostałe 5% najczęściej sprzedajemy do innych odbiorców ze starej UE. Mamy kontrakt ale nie na oddane sztuki tylko na kg wołowiny. Braki są obłożone karami a górki płacone po cenie rynkowe, do tego są oczywiście odpowiednie widełki, bo jak można zaplanować produkcję nawet z dokładnością do 10 kg, czy też 40. Ogólnie mamy płacone poza ceną rynkową, dodatek za czystorasowego Limousina, a także dodatek kontraktacyjny i stażowe które w naszym wypadku wynosi jakby nie patrzeć 20 lat B) .
Ogólnie to wymogi naszego odbiorcy są ostrzejsze odnośnie trzymania oraz żywienia bydła, jednak płaci odpowiednio do wymogów, stawiając na mięso wysokiej jakości.
Nikt Ci nie karze sprzedawać pośrednikowi. Nas jest obecnie 5 w Polsce poza naszą rodziną jeszcze 4 się tym zajmują, po bydło przyjeżdżają regularnie i to jest sposób na dobry wynik ekonomiczny, grupa producencka dzięki której możemy wynegocjować wyższe ceny sprzedaży a także dogodniejsze dla nas terminy odbioru.

#1413 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:57

Cena bydła rzeźnego tak w polsce wiele sie dzieje szczegolnie przez ostatnie lata... mozna powiedziec ze coraz wiecej ludzie decyduja sie na ukierunkowanie sie na 1 produkcje i zajmowanie sie nia dobrze... tak ale zeby sprzedac to w swiat musiałbym zaczac od nowa... tzw kupic krowy czysto rasowe do tego budynek w ktorym wpuscil bym luzem oraz wysokiej jakosci pasza i wtedy moglbym sie zajac taka hodowla i wysylac swoich podopiecznych na transfery zagraniczne... ty masz duze doswiadczenie bo juz 2 dekady to robisz ale na pewno trudno było by ci zaczac od nowa bez tej wiedzy... jednak ksiazka ci nie powie to co doswiadczenie... jednak troszke pieniędzy na start potrzeba no i oczywiscie miejste... na razie wystarcza mi co mam ;) (czyt 1 krowa ) :D :D

Lukasz ty sprzedajesz w wadze 300 kilo czy dorosłe ? jak to wyglada?

Edytowany przez arek676, 20 lipiec 2011 - 10:53.

#1414 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 20:33

Cena bydła rzeźnego w płd-zach. Wielkopolsce brak bydła chyba bo handlarze jak i ubojnie walczą o towar w poniedziałek sprzedałem byki po 6,50 netto za HO i RW a dzisiaj chcieli jeszcze resztę wziąć po 6,70 netto kierowca mówił, że nie mogą kupić bydła na ubój

#1415 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 20:45

Cena bydła rzeźnego I bardzo dobrze teraz widać ile zarabiają na kilu

#1416 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:11

Cena bydła rzeźnego Mam namiary na pana x, co kupuje od okolicznych rolników cielaki do 100 kg różnej maści hf i krzyżówki on nimi handluje ja od niego kupiłem 2 jałówki wszystko ok czasami ma na samochodzie sporo sztuk jest, z czego wybierać.

Jak ktoś chce namiary to się odzywać?

#1417 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:20

Cena bydła rzeźnego

toż przecież ja na luzie cały czas tak dobrze już dawno się nie bawiłem czytając takie bajki :lol::lol::lol:
A z Mariuszem jak się spotkam następnym razem to się go dopytam, między innymi o to czy pozwolił na przetwarzanie swoich danych osobowych ;)
Cuda cuda i jeszcze raz cuda :D:D:D
A jak tak bardzo chcesz wiedzieć to my wykonujemy innym badania pasz zarówno objętościowych jak i treściwych ;)
Także piszcie dalej o cudownych przyrostach to przynajmniej pośmiać się można ( na pełnym luzie) a później się dziwcie że hodowcy trzody przestawiają się na bydło które rośnie po 1,5 kg na dzień a jak sprzeda 800 kg sztukę to weźmie kilka tyś na utrzymanie na parę zł bo niektórzy na forum to za cały nic utrzymają sztuki. :blink:
Także kiler to ty jesteś bo zabijasz śmiechem.
A jakbym miał więcej lat niż mam i robił takie błędy to za nic bym się do swojego wieku nie przyznał :blink: :lol:
Śmiech to zdrowie

Żal mi cie ale mów jak chcesz mam to w d....... bez obrazy innych forumowiczów Lepiej zabijać śmiechem niż żałością ja temat kończę i myślę że nikogo więcej nie uraziłem

#1418 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 11:23

Cena bydła rzeźnego Żałosny to ty jesteś, wpadasz na forum i myślisz że zrobisz furorę cudownymi przyrostami, nie potrafiąc nawet pisać poprawnie po polsku, twierdzisz że jesteś starszy od Mnie a wypowiedzi masz na poziomie gimnazjum, nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie i strugasz cwaniaka z miodem w uszach :lol: Ogarnij się koleś bo tutaj szybko cię zjadą na takie bajki ;)
Ostatnie doniesienia z burzliwej Italii:
Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg}
Mediolan: 3,92
Wenecja: 3 83
Turyn: 3,8
Werona: 3,84
dopłata do:
Piemontese: 0,1€, Limousine 0,05€, Charolaise 0,04
ile dostają na kontraktach to już tajemnica zawodowa
Jak kogoś interesuje R i U to mogę podać
Bydła brakuje na zachodzie i ceny mają jeszcze iść w górę, do tego dobry kurs € i można zastanawiać się nad sprzedażą 20-25 szt. Także "chopy zbierajta sie w grupy" i sprzedawać po lepszych cenach :)

Edytowany przez Lukasz1987, 09 grudzień 2011 - 18:57.

#1419 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 12:37

Cena bydła rzeźnego Byk LM 100% - 755 kg - 8% x 7,5 PLN + vat
Krowy LM po 5,3 PLN + vat
Ceny z tego tygodnia woj. łódzkie
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads