Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 17 maj 2011 - 09:27

Cena bydła rzeźnego U mnie cena spadła , po ubojowa w klasie R była 11.40 zł. a teraz - 10.90 , co się dzieje ? a może to tylko jakaś zagrywka .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 19:48
  •  

#1322 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 17 maj 2011 - 21:54

Cena bydła rzeźnego

frajera na pośmiewisko to sobie możesz robić z siebie a nie ze mnie

jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz

oczywiście że tak pasze treściwą ma do woli a jeśli tego nie rozumiesz to mało wiesz a ludzie Ciebie ocenią a nie mnie, sam właśnie się tym pogrążyłeś. Jeśli ma do woli to nie zżera niewiadomo ile maksymalnie pobiera 18-20 litrów (nie pisze o masie bo to jest względny czynnik ok. 9-10kg). Jako zapychacz ma to co napisałem wyżej. Jest to najdroższy odchów ale są z tego największe przyrosty.

ta Ja się pogrążam a ty sobie w jednym poście sam zaprzeczasz :lol: albo do woli albo 18-20l ;) bo dla bydlaka 500kg 10kg śruty to nie tak wcale dużo, poza tym słoma nie zapewni odpowiedniego środowiska dla bakterii w żwaczu.

po pierwsze nienawidze jak ktoś pod czyimś adresem uszczypliwe komentuje bo tak pierwszy post kolegi potraktowałem i każdy by potraktował, po drugie nie znasz mnie ani Ty ani kolega który to rozpączął, aby oceniać moją prawdomówność.

Wygłaszam swoją opinię do czego mam prawo

Byki ważone sa na ubojni. I do oby dwu kolegów jeśli nie opasaliście samą paszą treściwą nie piszczie jakie są przyrosty bo różnią się od opasania kiszonkami.

dobrze zbilansowana pasza z kiszonek może zastąpić znaczne ilości pasz treściwych dzięki czemu przyrost na treściwej i mieszance objętościowych i treściwych będzie taki sam, jednak w drugim połączeniu względy ekonomiczne będą stanowczo bardziej korzystne dla hodowcy

I jeszcze jedno jak już liczysz na kalkulatorze to przyjmij oba warianty wagowe. 1,36 ?

przyjąłem średnią ;) i wagę narodzonego cielaka.

obecnie proponowano mi kilka dni temu 10 zł za kilogram w tych kryteriach co podałem przy czym za cielaka płaciłem 14-15 zł/kg

3 rzeczy
za żywą czy WBC bo w to to pierwsze nie uwierzę ;) Cena bydła w 15EU oscyluje w granicach 3,3-4€ kg
druga mięsność masz o kand d*py potłuc że taka cena no chyba że kolejny przypadek i ktoś zaproponował cenę wyższą niż na rynku
trzecie sprzedajesz aby sprzedać nawet i po zaniżonej cenie

rasa to simental ale nie w czystej rasie, po drugie nie napisałem ile te byki mają hf w sobie a ile lm

mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko
Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp.

Co do cen 10 zł to 2,5€ za kg
Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach ;)
Mediolan: 3,8
Wenecja: 3,7
Turyn: 3,75
Werona: 3,75
dopłata do:
Piemontese: 0,1€, Limousine 0,05€
ile dostają na kontraktach to już tajemnica zawodowa
Jak kogoś interesuje R i U to mogę podać

Mój odnośnik jak byś chciał odpowiedzieć to pisz w temacie z linku, będzie bardziej odpowiedni.
Co do oliwy to pojedź kilka razy na spotkania Polskiego Związku Hodowli i Producentów Bydła Mięsnego to się dowiesz o co chodzi :P

Pewnie ze jest to możliwe. Mój sąsiad sprzedał rocznego byczka, który osiągnął wagę grubo ponad 600kg, ale prawie do końca doił krowę no i oczywiście dostawał śrutę itd.

Ta a krowa miała jeszcze wymię? Teraz czekam na przyrost 2kg/dzień

Edytowany przez Lukasz1987, 09 grudzień 2011 - 19:00.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1323 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 18 maj 2011 - 12:37

Cena bydła rzeźnego U mnie wczoraj byli(WLKP) po byki to dali mi 6,80zł+vat/kg oczywiście bydło mięsne po 780kg sztuka

#1324 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 18 maj 2011 - 12:51

Cena bydła rzeźnego mam byczka Blonda ma 3 miesiace i 5 dni waga 180-190 kg ile moge za niego cenic sztuka pieknie umiesniona na pelnym mleku i paszy

Edytowany przez komodo, 18 maj 2011 - 12:51.

#1325 Share vw1994

vw1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2011 - 14:32

Cena bydła rzeźnego jaka jest cena w Wielkopolsce... i dajcie może namiary na jakieś porządne firmy z wielkopolski...

#1326 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 18 maj 2011 - 17:42

Cena bydła rzeźnego Ktoś wie jakie są obecnie ceny byków w woj. Łódzkim bo mam jednego byczka około 640 kg i niedługo myślimy z tatą go sprzedać :)

#1327 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 18 maj 2011 - 20:39

Cena bydła rzeźnego Dzisiaj poszedł byk miał 640kg cena za niego była po 6.20 Robi się niby przestój z bydłem i z padła cena o 10 . 20 gr Na kilogramie

#1328 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 19 maj 2011 - 11:35

Cena bydła rzeźnego ja dziś krowe 800kg sprzedałem po 5 zł/kg czarno biała

#1329 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 maj 2011 - 08:27

Cena bydła rzeźnego

jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz

ta Ja się pogrążam a ty sobie w jednym poście sam zaprzeczasz :lol: albo do woli albo 18-20l ;) bo dla bydlaka 500kg 10kg śruty to nie tak wcale dużo, poza tym słoma nie zapewni odpowiedniego środowiska dla bakterii w żwaczu.

Wygłaszam swoją opinię do czego mam prawo

dobrze zbilansowana pasza z kiszonek może zastąpić znaczne ilości pasz treściwych dzięki czemu przyrost na treściwej i mieszance objętościowych i treściwych będzie taki sam, jednak w drugim połączeniu względy ekonomiczne będą stanowczo bardziej korzystne dla hodowcy

przyjąłem średnią ;) i wagę narodzonego cielaka.

3 rzeczy
za żywą czy WBC bo w to to pierwsze nie uwierzę ;) Cena bydła w 15EU oscyluje w granicach 3,3-4€ kg
druga mięsność masz o kand d*py potłuc że taka cena no chyba że kolejny przypadek i ktoś zaproponował cenę wyższą niż na rynku
trzecie sprzedajesz aby sprzedać nawet i po zaniżonej cenie

mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko
Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp.

Co do cen 10 zł to 2,5€ za kg
Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach ;)
Walencja: 3,75
dopłata do:
Piemont: 0,1€, Limousine 0,05€
ile dostają na kontraktach to już tajemnica zawodowa
Jak kogoś interesuje R i U to mogę podać

Mój odnośnik jak byś chciał odpowiedzieć to pisz w temacie z linku, będzie bardziej odpowiedni.
Co do oliwy to pojedź kilka razy na spotkania Polskiego Związku Hodowli i Producentów Bydła Mięsnego to się dowiesz o co chodzi :P

Ta a krowa miała jeszcze wymię? Teraz czekam na przyrost 2kg/dzień

nie pogrążyłem się w ani jednym słowie to po pierwsze bo wszytsko napisałem z praktyki. Po drugie jeżeli już masz swoje zdanie to wyrażaj je w taki sposób żeby nie naśmiewać się z osoby czy innych uzytkowników bo tak to zrobiłeś. po trzecie w drugim poście sformułowałem inaczej ile pobiera byk i jakoś tego nie doczytałeś wnikliwie że ma DO WOLI I WIĘCEJ JAK 18-20 LITRÓW NIE POBIERA CO ODPOWiADA 10 KG PASZY. po czwarte wiem ile znaczy kiszonka z kukurydzy o dużej koncentracji energii jednak moim głównym kierunkiem produkcji jest mleko a nie opas, nie trzymam 30 czy 300 opasów tylko 3-4 rocznie, celowo nie dostają kiszonki z kukurydzy bo dla mnie koszy jej uprawy jest bardzo duży, przyjąłem taką a nie inną metodę żywienia i dla Ciebie jest nieekonomiczne a dla mnie jest. po czwarte nie wiem czemu nie możesz przyjąć do wiadomości takich przyrostów bo dla mnie to jest oczywiste i nie wzięte z kosmosu dla przykładu (nie wiem czy mogę wstawić link) pierwszy link po wpisaniu przyrosty dobowe bydła intensywne żywienie - są inforamcje o przyrostach poczytaj może do Ciebie dotrze, kolejne tak 10 zł za opasa za wagę żywą byczki w wadze od 250 do 300 kg pół kanionu minimum, cielaka po tyle płaciłem bo żeby kupić ładną sztukę trzeba było przebrać ze skupu kilkudziesięciu sztuk i zapłacić handlarzowi drożej, malo tego u niektórych trzeba zapłacić za 2 -3 kg więcej bo argumentują to tym że ciele jest nie napojone. Byki zazwyczaj szły do Włoch Grecji i Czarnogóry, ostatnie sprzedałem cały samochód do Grecji w 2004 roku po 8,40 za kilogram wagi żwyej przy średniej wadze 280 kg. Firma pośrednicząca była i jestz Bydgoszczy. W to również nie uwierzysz albo zaprzeczysz. Towar zawsze najpierw ogląda Polak i obcokrajowiec który kupuje dla siebie.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1330 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 maj 2011 - 09:04

Cena bydła rzeźnego o cenie cielaka nic nie pisałem ;), co do 10 zł to trzeba było napisać w jakiej wadze, bo najpierw piszesz o 550kg a teraz że sprzedawałeś po ok 300kg <_<.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 maj 2011 - 12:11

Cena bydła rzeźnego

do mnie dzwonił facet który dla ktrórego opasy trzymałem miesne krzyzowki i na eksport szły 5 lat temu zakończyłem ten proceder bo w krowy wszedłem całkowicie i dzwonił to po 10 zł za kilogram oferował takie 300 - 350 kg.

czytaj z uwagą, proszę tu napisane jest jak BYK, teraz sprzedaję do miejscowej ubojni bo po 2 czy 3 sztuki nikt się nie bawi. Zdarzało się że byki zostały dłużej przez wakacje i były takie po 500 kg ale cena o ile pamiętam wynoisła 1,6 euro takie 500-550 czyli suma sumarum wychodziło na jedno tylko byk darmo żarł ten okres co został dłużej

Edytowany przez atomik, 20 maj 2011 - 12:14.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1332 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 maj 2011 - 12:25

Cena bydła rzeźnego faktycznie mój błąd :unsure: mogłem zerknąć wstecz

#1333 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:21

Cena bydła rzeźnego Morliny cena 20gr w dół i gość doradza sprzedawać .

#1334 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 25 maj 2011 - 12:17

Cena bydła rzeźnego Łmeat Łuków 2 byki hf waga 680 i 670 cena 10.80 i 10.70 po ubojowo. W Agrobiznesie w poniedziałek mówili że cła w Turcji podnieśli i eksport do tego kraju staną. W Łukowie cena ma się utrzymać jeszcze do końca tygodnia, podobno.

#1335 Share Tomcio1988

Tomcio1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2011 - 16:42

Cena bydła rzeźnego Wielkopolska dzis hf 550kg poszedl 6.20zl z Vatem

#1336 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:16

Cena bydła rzeźnego sprzedałem parę dni temu hf 3 sztuki po 5,7 i 6 zł brutto cena może nie za ciekawa , ale kasa na koncie na drugi dzień więc choć tyle dobrego ;) nie były jakoś ekstra umięśnione po za tym największy miał 600 kg

#1337 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 25 maj 2011 - 21:05

Cena bydła rzeźnego Wielkopolska dzisiaj poszły o 20gr w dół

#1338 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 26 maj 2011 - 19:57

Cena bydła rzeźnego Łódzkie byki jeden 617kg drugi 605kg po 6,3zł+Vat jałówka mieszaniec limuze 526kg po 5,5+Vat i dwa takie po 400kg hf po 5+Vat waga brutto

#1339 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:24

Cena bydła rzeźnego Ja mieszańce LMS niecałe 700kg po 6,8+vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 31 maj 2011 - 11:48

Cena bydła rzeźnego

Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach ../../public/style_emoticons/default/wink.gif
Werona: 3,75
dopłata do:
Piemontese: 0,1€, Limousine 0,05€

średnio 0,05€ w dół

Edytowany przez Lukasz1987, 09 grudzień 2011 - 19:01.