Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:31

Cena bydła rzeźnego podlaskie, od tygodnia cena spadła o ok. 1zł/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 16:57
  •  

#1062 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:35

Cena bydła rzeźnego Moja pierwsza dostawa do Morlin F-ra z 25.01.2011 4 hf wybicie 329kg 362kg 371kg 372kg klasa O cena 10.10 + premia 3% + VAT. Jeszcze spore błędy w żywieniu ale póki co handlarze WON:)))

#1063 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 05 luty 2011 - 20:31

Cena bydła rzeźnego

H-F cena 5.70zł/kg netto, mieszańce 5.80 zł/kg netto, cena z wczorajszego dnia (południowa wielkopolska) ;)

Mogłbyś podać namiary na Twojego kupca? Może być na PW.Będę wdzięczny :)Bo moja firma jeszcze po koniec grudnia uraczyła mnie super ceną 6.7+vat za mieszańce,a teraz za hf tylko 5.2 !,hociaż po małym wyciskaniu urosło do 5.5 PLN

#1064 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2011 - 21:55

Cena bydła rzeźnego @ SzweDes co do Morlin to są cwaniaki pierwsza liga .Sprzedawał im kolega jałówki ,że wyszła O klasa?

#1065 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:52

Cena bydła rzeźnego W piątek dwa czarne(600 i 640kg)za 6,2zł

#1066 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:15

Cena bydła rzeźnego @dwojtek nie wiem co za jałówki miał twój kolega,ja wszystkie bydło oddaje do Morlin jałówki byki i nawet sąsiad daje im krowy i jestem bardzo zadowolony ale nigdy nie miałem klasy O zawsze od R w góre raz nawet za byka BBB dostałem klase U .Płatność jest zawsze w 14 dzień od sprzedaży i nie daje zarabiać pośrednikom bo dla mnie to złodzieje ,rolnik przez prawie dwa lata chodzi przy zwierzęciu a oni za przewiezienia do ubojni chcieliby zarobić z 500 zł,nie dajcie się omanić ich gadką bo w tym są dobrzy!

Edytowany przez jacekw1224, 06 luty 2011 - 13:16.

#1067 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2011 - 15:02

Cena bydła rzeźnego @ jacekw1224 proszę czytać dokładnie posty .Pytałem @szweDes czy sprzedawał jałówki ,że mu wyszła tylko O klasa .Kolego jacekw1224 czy na fakturze ma kolega godzinę uboju zwierzęcia i godzinę warzenia po uboju próbował to kolega sprawdzić , bo to jest istotne przy sprzedaży na WBC .Niech kolega spróbuje udowodnić Morlinom ,że byk powinien wybić się o klasę wyżej to oni pokażą jak ten sam byk potrafi się wybić o dwie klasy niżej .Zresztą nie handluje się z cwaniakami którzy twierdzą ,że nie muszą kupywać towaru od polskich rolników bo sprowadzą go sobie z zagranicy .

#1068 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 luty 2011 - 18:15

Cena bydła rzeźnego Ja swoje bydło zawsze waże a potem przeliczam na wagę żywą i po tych zestawieniach cena zawsze wychodziła mi jakieś 30 do 50 gr niż ta co oferowali mi handlarze które jak zresztą większość bydła wywozi do Morlin,faktycznie na fakturze nie ma godziny uboju ale myślę że to i tak nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia bo faktura przychodzi po tygodniu więc tegoj półtuszy i tak nie ma już na zakładzie.Jeżeli ktoś ma typowego hf to i nawet handlarz nie da ci za niego kokosów ja staram się kupować mieszańce mięsne i sobie chwalę tą firme.Wiadomo że wszystko zalezy od klasyfikatora jak sklasuje półtusze ale to są uroki sprzedawania na poubojowo tydzień życia w napięciu :)

#1069 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 luty 2011 - 13:55

Cena bydła rzeźnego To widzę że w Morlinach się poprawiło od kiedy ostatnio do nich odstawiałem w listopadzie 2009. Wtedy odstawiłem 2 byki około 800kg i krowę 600kg. Wszystko w klasie O, w tym krowa wybiła się poniżej 40%. Zaraz zadzwoniłem ale nic to nie dało, wydaje mi się że byki ją zadeptały wtedy. Ogólnie odstawiłem im około 20szt. w tym tylko krowa ponad 900kg wyszła w R a pozostałe zawsze w O. Teraz sprzedaje na żywą wagę ale nie handlarzom tylko do zakładów. W mojej okolicy bierze kilku gości spod Słowackiej granicy którzy płacą całkiem dobrze. Gdyby morliny były uczciwe to nie brali by bez wagi, a tak przysyłają samochód i za tydzień przychodzi kwit i nie ma odwołania.

#1070 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 luty 2011 - 16:17

Cena bydła rzeźnego sokołów zakłady w kole, 10,00zł podstawa O WBC.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 07 luty 2011 - 18:17

Cena bydła rzeźnego Teraz na Turcję z Niemiec towar idzie... u nas plotki sieją żeby cenę obniżyć i jak na razie się udaje.

#1072 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:53

Cena bydła rzeźnego @dwojtek01 nie były to jałówki tylko byki, napisałem że spore błędy w żywieniu (za mało białka). Ale póki co będe oddawał do morlin ALE pożyjemy zobaczymy...

#1073 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:17

Cena bydła rzeźnego Jak znam życie to morliny czy też inne zakłady które biorą na WBC to nieźle lecą w kulki z nami,klasyfikują jak najniżej a my się cieszymy że super wyszło. @jacekw1224 i tak niewiesz czy nie wychodzi handlarzom więcej gdyż oni dostarczają regularnie i napewno mają inną cenę i tu się nie mylisz że to złodzieje.

#1074 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:34

Cena bydła rzeźnego czyli mówicie, że jak przyjedzie handlarz z wagą po byka na podwórko to was nie oszuka??? :D wiecie w ogólnie w jaki sposób i kto klasyfikuje sztuki??? w Kole nie ma problemu, żeby być osobiście przy klasyfikacji, tylko trzeba to wcześniej uzgodnić.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1075 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:20

Cena bydła rzeźnego Ja sprzedaję do łukowa byki na WBC przeważnie HF i wybijają się bardzo dobrze nawet niktóre sztuki ponad 60%, a z handlarzami to nawet nie gadam

#1076 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 07 luty 2011 - 23:24

Cena bydła rzeźnego Ja słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy to % mięsności w tuszach zależy od przyłożenia przyrządu do pomiaru... Jak pracownik się stara to jest ładna mięsność, a jak olewa to czyli aparat przykłada byle jak to lipa... :unsure:

Sam nie wiem co o tym sądzić. :huh:

#1077 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 luty 2011 - 08:06

Cena bydła rzeźnego A ja kupiłem wagę i teraz ją legalizuję i jak będą do mnie po bydło przyjeżdżać (obojętnie czy ubojnia czy handlarz) i będzie nie taka waga jak na mojej to wzywam policję i robię zawiadomienie o próbie oszustwa.A co do tego klasyfikowania pioter to jak u mnie był przedstawiciel z pewnej dużej firmy skupującej bydło to powiedział mi ciekawą rzecz. Mianowicie pewna ubojnia biła im byki wcześniej zakupione przez nich to on musiał spędzić cały dzień w tej ubojni ,ponieważ jak stwierdził mieli już taki przypadek że na jednej sztuce po wybiciu brakowało około 10-20kg mięsa tak że ja nie wieżę w uczciwość zakładów skoro nawet duże firmy handlujące bydłem wysyłają tam swoich ludzi aby byli podczas ważenia i klasyfikowania.A co dopiero jak biją sztuki zwykłego Kowalskiego.Dla mnie to farsa i tyle.

#1078 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:52

Cena bydła rzeźnego Jałówka chyba LM 705 kg brutto cena 5,40zł okolice Łosic.

#1079 Share jezyk992

jezyk992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:21

Cena bydła rzeźnego Odstawione w piątek mieszaniec- waga żywa 634kg, po odtrąceniu 595kg, po 5,90zł +vat. HF 611kg, po odtrąceniu 576kg, po 5,40+ vat. Woj. łódkzie. Jak narazie w tym zakładzie co odstawiałem cenniki bez zmian, także nie słychać o spadkach:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share remix

remix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:33