dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

komodo    277

Atomik ja zgadzam sie w 100% ze te wagi sa osiagalne sami trzymamy 16-17 miesiacy bo chodzi o miejsce na nastepne i nie bylo jeszcze byka ponizej 700kg ale u nas QQ do oporu plus 2kg dziennie paszy pelnoporcjowej od krow i efekty murowane a simentalka mogla miec 860 spokojnie bo my mielismy hf-ke 860kg a simentalke 820 i nie zasuszamy jak niektorzy zeby tuczyc jak krowa dochodzi do 15-12 litrow na dzien to sprzedajemy bo juz sie nie oplaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk992    3

Pewnie ze jest to możliwe. Mój sąsiad sprzedał rocznego byczka, który osiągnął wagę grubo ponad 600kg, ale prawie do końca doił krowę no i oczywiście dostawał śrutę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Atomik ja zgadzam sie w 100% ze te wagi sa osiagalne sami trzymamy 16-17 miesiacy bo chodzi o miejsce na nastepne i nie bylo jeszcze byka ponizej 700kg ale u nas QQ do oporu plus 2kg dziennie paszy pelnoporcjowej od krow i efekty murowane a simentalka mogla miec 860 spokojnie bo my mielismy hf-ke 860kg a simentalke 820 i nie zasuszamy jak niektorzy zeby tuczyc jak krowa dochodzi do 15-12 litrow na dzien to sprzedajemy bo juz sie nie oplaci

ja to rozumiem tylko nie wszyscy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

cena na dzien dzisiejszy powyzej 6 zl woj. slaskie powiat czestochowski, a nawiasem mowiac jak to moj starszy mowi ze jakby ktos chcial placic nam za byki ponizej 5 zl to bysmy mu powiedzieli czesc jak czapka... sprzedajemy byki do Pilicy firma Pelon. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

4 hf poszły po 6.50 waga 600 kg. gdyby miały 700 to po 6.70 ale niestety kukurydza mi sie kończy.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

jaro komu sprzedawałeś bo ja chyba z twoich stron :) to są ceny netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

za dobrze by było- brutto. facet nazywa sie Świnarski z Sokołowa


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Byki mieszańce w wadze żywej 500-550 kg poszły na WBC 12 zł/netto, wybojowość 52-57%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

był dziś u mnie handlarz dawał mi za HF waga około 570-600 5,5 + vat pogoniłem go ..... jak by ktoś miał na miary na solidnego handlowca czy rzeżnie, co w kupuje po Dolnym śląsku to niech napisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

to cię chłopie oszukali bo za mieszance mięsne w tej wadze płacą teraz po 7 +vat.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

u mnie jak brał tego 570kg to dał po 7 bez łaski a mówił,że taki konkretny pow 700kg 7,2-7,4zł i to bez żadnej łaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to cię chłopie oszukali bo za mieszance mięsne w tej wadze płacą teraz po 7 +vat.

po pierwsze byk bykowi nie równy, a po drugie cena rynku lokalnego jest taka a nie inna i już....u mnie też nie ma cen na poziomie 7 zł. nikt tyle nie płaci i koniec <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Ja wczoraj sprzedałem 25 sztuk średnio po 700 kg i dali po 7zł.Czyli wyszło mi ok. 120 tys.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ja wczoraj sprzedałem 25 sztuk średnio po 700 kg i dali po 7zł.Czyli wyszło mi ok. 120 tys.

 

W jakiej części kraju tyle płacą?

jak ktoś poda mi namiary na skrzynkę marb321@wp.pl handlarza czy zakładu co w wielkopolsce tak płaci!!! Bo w moim terenie nie słyszałem żeby takie ceny były a ze niektórzy tu wypisują jak nie widzę faktury czy nie słyszę propozycji od zakładu jak dzwonie to nie wierzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a i jak by komuś sie przydało to w zeszły piątek razem z moim bykiem poszla jałówka czerwona 466kg po 5,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w łódzkim też taka cena jest


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

U mnie cena spadła , po ubojowa w klasie R była 11.40 zł. a teraz - 10.90 , co się dzieje ? a może to tylko jakaś zagrywka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)
frajera na pośmiewisko to sobie możesz robić z siebie a nie ze mnie

jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz

oczywiście że tak pasze treściwą ma do woli a jeśli tego nie rozumiesz to mało wiesz a ludzie Ciebie ocenią a nie mnie, sam właśnie się tym pogrążyłeś. Jeśli ma do woli to nie zżera niewiadomo ile maksymalnie pobiera 18-20 litrów (nie pisze o masie bo to jest względny czynnik ok. 9-10kg). Jako zapychacz ma to co napisałem wyżej. Jest to najdroższy odchów ale są z tego największe przyrosty.

ta Ja się pogrążam a ty sobie w jednym poście sam zaprzeczasz :lol: albo do woli albo 18-20l ;) bo dla bydlaka 500kg 10kg śruty to nie tak wcale dużo, poza tym słoma nie zapewni odpowiedniego środowiska dla bakterii w żwaczu.

po pierwsze nienawidze jak ktoś pod czyimś adresem uszczypliwe komentuje bo tak pierwszy post kolegi potraktowałem i każdy by potraktował, po drugie nie znasz mnie ani Ty ani kolega który to rozpączął, aby oceniać moją prawdomówność.

Wygłaszam swoją opinię do czego mam prawo

 

Byki ważone sa na ubojni. I do oby dwu kolegów jeśli nie opasaliście samą paszą treściwą nie piszczie jakie są przyrosty bo różnią się od opasania kiszonkami.

dobrze zbilansowana pasza z kiszonek może zastąpić znaczne ilości pasz treściwych dzięki czemu przyrost na treściwej i mieszance objętościowych i treściwych będzie taki sam, jednak w drugim połączeniu względy ekonomiczne będą stanowczo bardziej korzystne dla hodowcy

I jeszcze jedno jak już liczysz na kalkulatorze to przyjmij oba warianty wagowe. 1,36 ?

przyjąłem średnią ;) i wagę narodzonego cielaka.

obecnie proponowano mi kilka dni temu 10 zł za kilogram w tych kryteriach co podałem przy czym za cielaka płaciłem 14-15 zł/kg

3 rzeczy

za żywą czy WBC bo w to to pierwsze nie uwierzę ;) Cena bydła w 15EU oscyluje w granicach 3,3-4€ kg

druga mięsność masz o kand d*py potłuc że taka cena no chyba że kolejny przypadek i ktoś zaproponował cenę wyższą niż na rynku

trzecie sprzedajesz aby sprzedać nawet i po zaniżonej cenie

 

rasa to simental ale nie w czystej rasie, po drugie nie napisałem ile te byki mają hf w sobie a ile lm

mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko

Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp.

 

Co do cen 10 zł to 2,5€ za kg

Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach ;)

Mediolan: 3,8

Wenecja: 3,7

Turyn: 3,75

Werona: 3,75

dopłata do:

Piemontese: 0,1€, Limousine 0,05€

ile dostają na kontraktach to już tajemnica zawodowa

Jak kogoś interesuje R i U to mogę podać

 

Mój odnośnik jak byś chciał odpowiedzieć to pisz w temacie z linku, będzie bardziej odpowiedni.

Co do oliwy to pojedź kilka razy na spotkania Polskiego Związku Hodowli i Producentów Bydła Mięsnego to się dowiesz o co chodzi :P

 

Pewnie ze jest to możliwe. Mój sąsiad sprzedał rocznego byczka, który osiągnął wagę grubo ponad 600kg, ale prawie do końca doił krowę no i oczywiście dostawał śrutę itd.

Ta a krowa miała jeszcze wymię? Teraz czekam na przyrost 2kg/dzień

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

U mnie wczoraj byli(WLKP) po byki to dali mi 6,80zł+vat/kg oczywiście bydło mięsne po 780kg sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
Napisano (edytowany)

mam byczka Blonda ma 3 miesiace i 5 dni waga 180-190 kg ile moge za niego cenic sztuka pieknie umiesniona na pelnym mleku i paszy

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw1994    0

jaka jest cena w Wielkopolsce... i dajcie może namiary na jakieś porządne firmy z wielkopolski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj