dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

dddpp    2

U mnie buhaj hf 700kg 5.5zł

jałówki hf 520kg 4.1zł

mieszaniec 470kg 4.5zł

krowa hf pow.700kg 4zł ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal86015    0

Jakie są ceny np.w kujawsko-pomorskim, w przyszlym roku chciałbym tam jeździć i skupować bydło, krowy, byki, jałówki

 

Na dzień dzisiejszy krowa do 4zl, jałówka do 5zl, byk maksymalnie 6.50 ale musi być ciężki i umięśniony, wiadomo gorszy cena niższa, wiek do 30miesięcy potem tez tańszy jałówki tez do 30 miesięcy potem tańsza

 

Również województwo wielkopolskie okolice poznania chciałbym jakieś namiary mogę brać tez krowy wybrakowane suche nienadające się do chowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kuj-pom okoliczni handlarze podstawa WBC 10,40 i 10,50zł.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Dplnośląskie, okolice Jeleniej góry, krowa 2,80 + vat, jałówka 4,00 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Byki max 6,7

Krowy max 4

Jałówki max 4,9

Odstawiam 6 sztuk więc kasy trochę wpadnie, ceny oczywiście netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Przemo gdzie odstawiasz swoje bydło? Czy te byki to HF czy mieszańce jakieś? Ja mam 4 byczki tak ok 600kg i zamierzam je opchnąć tylko nie wiem jeszcze gdzie... Jak byś miał jakieś namiary na dobrego kupca (co na pomorskie też jeździ) to daj znać.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Te ceny dotyczą mieszańców w wadze ok 750 netto

W wadze 600 mieszańce pewnie ok 6.20 netto jeśli jest ładny.

Ja wytargowałem po 6,4 netto bo trochę im brakuje wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@przemo w złotnikach??? 6,4zł netto płacą za sztuki idące na eksport, dzisiaj dwa moje tam poszły po 10.50zł na WBC podstawa, a podobno jeden skup płaci 10.80zł WBC podstawa.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Witam mam rozliczenie z przed 2 tygodni.

Ł-MEAT Łuków (Lubelskie) powiat bialski

byk mieszaniec LM, waga żywa 785,wiek 22 mies, waga mięsa 435,6 klasa R+, cena 10,6 + VAT +premia za umowe 5% (stał uczepiony)

byk mieszaniec LM, waga żywa 760,wiek 24 mies, waga mięsa 434,2 klasa R+, cena 10,6 + VAT +premia za umowe 5% (chodził luzem)i wybojowość sporo wyższa

 

Po przeliczeniu na wagę żywą wyszło po 7,14 zł/kg (cena osiągalna tylko za czysto rasowe opasy na eksport)

 

Dzisiaj sprzedałem kolejne dwie sztuki mieszańca LM (895kg wiek 2 lata bez 2 tyg) i mieszańca CH (800 kg, wiek 23 miesiące) czekam na rozliczenie

 

Od dzisiaj klasa R+ w Łukowie 10,90 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Mazowieckie

mieszaniec HF/Heteford 6.40+Vat 780kg

a jeszcze miesiąc temu za trochę mniejszego dali max 5.4+Vat :lol: można się było wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mikic360 Łuków ma jakieś ograniczenia wiekowe, po których obniżają cenę? Mam takiego z 650 kg mieszańca LM, w marcu będzie miał 2 lata i nie wiem czy czekać. Zawsze sprzedawałem w Agrostarze ale ta cena jest konkretna, nawet jeżeli miało to by być w granicach 6,40 zł za "żywą" wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal86015    0

mikic360 w jaki sposób wyszło ci 7,14 za żywą wagę to ile wziąłeś pieniędzy za tego 785kg bo 785-6%=738.a738x6.50=4.800+vat na pewno nie wziąłeś więcej po uboju za niego

bo 435,6x10.6=4.620zł+vat

i te 5% to wyszedł po 6.50 za kg to w jaki sposób wyszły po 7.14 mógłbyś mi to policzyć?

 

To jak byś go sprzedał żywego po 6.50 z vatem to wyszło by Ci dokładnie 5.080zł

Edytowano przez andrzej2110
błędy i chaotyczny post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Odkąd biorą turki to nie ma ograniczeń wiekowych do 24 miesięcy można do 29miesięcy i nie ma ograniczenia co do wagi poubojowej. Ja bym nie czekał i sprzedał chociaż jak turki przestana brać to moim zdaniem bydła nie będzie za dużo bo ludzie wysprzedają teraz i cena może się utrzymać bądź trochę spaść.

 

Cenę jaką uzyskałem za oba byki byki to 10224zł podziel to na wagę po odliczeniu okarmienia 7% i podziel. mi wyszło 7,11 a nie 7,14 sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal86015    0

kolego przeczytaj ale napisales 7.14i ty dzielisz to co wzioles z vatem,napisalem ci ile wezmiesz za byka 785kg po 6.50 wyszlo 5.080 to za dwa wyjdzie okolo 10200zł z vat

 

a co do ceny to bedzie zalezało tylko od zbytu i eksportu miesa bo jeslinawet niebedzie w najblizszym czasie duzo bydla i kupca na mieso to cena i tak spadnie a jak bedzie popyt na mieso to chocby ludzie sprzedawali stadami to i tak cena bedzie sie utrzymywac poniewaz ubojnie maja zbyt i zarobek i wiekszy obrot a im wiecej tego przegonią tym wiecej kasy zostaje na koncie wiec tylko sie modlic aby byl dobry zbytc.Wiec jak niema towaru i popytu na niego to niema problemu a jak jest towar i niema popytu jest problem cierpia ludzie a jak jest na odwrot to firmy i tak dadząsobie rade bo zawsze ktos cos sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Dziś poszły dwa byki HF waga 680kg i 686kg 5.7zł+vat, jałówka 564kg 4.5zl+vat.Musi być tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

kolego michal86015 a z vatem wychodzi ponad 7zl

ja dostaje też i vat to niby dlaczego miałbym nie wliczać go do do tej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @michal86015 ceny bydła rzeźnego w najbliższym czasie nie spadną. Większość naszego eksportu leci na Turcję. Dla nich nasza wołowina jest tania i nawet jeśli by mieli dać ponad 6zł za żywego byka to i tak luz, do tego dochodzą nieodbudowane stada w Brazylii po tej suszy i jeszcze inne zdarzenia losowe. Mój odbiorca, który właśnie wywozi tam bydło mówił, że cena może dojść nawet do 7zł za mięsnego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Informacja z drugiej ręki, a więc nie znam rasy i byka sam nie widziałem, ale kolega mówił mi że byczek miał 950 kg poszedł po 7,5 zł!!!! Ja takiej ceny jak żyje nie widziałem. Powiat radzyński. Woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

Kolego @michal86015 ceny bydła rzeźnego w najbliższym czasie nie spadną. Większość naszego eksportu leci na Turcję. Dla nich nasza wołowina jest tania i nawet jeśli by mieli dać ponad 6zł za żywego byka to i tak luz, do tego dochodzą nieodbudowane stada w Brazylii po tej suszy i jeszcze inne zdarzenia losowe. Mój odbiorca, który właśnie wywozi tam bydło mówił, że cena może dojść nawet do 7zł za mięsnego byka.

Chyba ktoś wczoraj agrobiznes oglądał...

 

U mnie dziś 5,60 + vat za hf 808kg

 

Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj