dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

marzencia    6

Byki 5.50, krowy 4, jałówki 4.50zł oczywiście jak mięsne. Niestety byłam zmuszona sprzedać krowę hf po 3 zł. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

W poniedziałek poszły 4 sztuki wiek od 21 do 24 mies ( HF i krzyżówka SM) śr waga 840 kg B) cena 5,40 z VAT :lol: Dowiedziałem się jaką wagę miał najmniejszy ncb (690 kg,24 mies) a największy Krzyżówka z SM (1055 kg i wiek 23 mies) także byk a byk różnica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Ł-MEAT Łuków (Lubelskie) powiat bialski

byk HF, waga żywa 995,wiek 29 mies, waga mięsa 525, klasa R+, cena 9,20 + VAT +premia za umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To dobrze wyszło 5.7zł za kilo za HF. Ja mieszańce sprzedałem rozliczenia jeszcze nie wziąłem ale po pieniądzach to wyszło po 6.09zł/kg waga 700kg i 630kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Sąsiad za byka 800kg dostał 6zł - rasa mięsna ( nie pamiętam jaka. Mam HF 700kg i czerwono-białego (sam nie wiem co to za rasa) mięsnego, z 630kg ma - jako ciele był piękny a okazało się że po krowie genów dostał i ma krótkie nogi i tułów. Mięśnie ładne ale mały i wiele większy nie urośnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Jakie są u was ceny takich byczków w okolicach 300kg. Bo u mnie płacą po 6.8zł/kg do 7zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja ostatnio sprzedałem dwa byki 650 i 630 kg dwa HF-y cena to 4.80+VAT

Moim zdaniem słabo miały po 18 miesięcy a waszym zdaniem bardziej się opłaca trzymać do 24 miesięcy czy je szybciej sprzedawać bo zostały mi jeszcze 3 sztuki takie ponad 620 kg i je chyba dopiero po nowym roku sprzedam co o tym myślicie uwzględniając ze czym dłużnej będę je trzymał tym więcej pójdzie paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geniusz    5

Ja uważam, że lepiej potrzymać do 2 lat (oczywiście jeśli masz wystarczająco dużo swojej paszy i nie będziesz musiał później dokupywać) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@adamjd6100 tak jak kolega pisze jak paszy starczy to trzymaj, my przeważnie byki sprzedajemy przed 20miesiacami , w planie było żeby simentale trochę dłużej przytrzymać ale brak paszy i dziś pojechały 15miesiecy-650kg, a mniejszy 580kg po 5.30zl.

A te 3 sztuki tez hfy?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

@adamjd6100 tak jak kolega pisze jak paszy starczy to trzymaj, my przeważnie byki sprzedajemy przed 20miesiacami , w planie było żeby simentale trochę dłużej przytrzymać ale brak paszy i dziś pojechały 15miesiecy-650kg, a mniejszy 580kg po 5.30zl.

A te 3 sztuki tez hfy?

@darek16 czym karmisz te byki ze w tak krótkim czasie miał taką wage??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Rozliczenie z przed 3tygodni po 9,15 za kilo WBC. Od wczoraj cena w górę po 9,5 w tej klasie co ja sprzedałem. To w Łókowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@Piotrz98 sianokiszonka, siano, trawa,ospa i premiksy żeby nie brak paszy to dopiero na wiosnę były by sprzedane i myślę ze ponad 800kg by miały

@pawelol111 co Ci tak dobrze dal za tego hf-a czyżby znajomy? ciekawe ile za mięsnego by dal?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Za mięsne płacą po 6zł ale to musi być towar... znajomy miał 4 byki po 800kg - piękne :D , samo mięso. Mój HF miał wielki łeb, wielki brzuch, zadu prawie wcale i potężny przód dlatego tylko 5,5zł. Ojciec umie się targować:) jedyne 5,4 oferowali. Gdyby był mniejszy to pewnie z 5,3 bym dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

darek16 witam te trzy to też hf.

Ostatnio dzwoniłem do jednego handlarza za cielakami to powiedział że Hf od 650 zł do 900zł a jak pytałem za mięsnymi to powiedział że też sprzedaje a cena podobna do Hf-ów i mam dylemat bo w rzeźni czy to hf czy mięsny to płacą tak samo jest jeszcze jedna rzeźnia to płaci 20 gr. więcej za mięsnego ale jest dalej położona odemnie i teraz nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geniusz    5

Mięsne szybciej przyrastają niż hf więc bez wahania wybrałbym cielaki mięsne, a co do tej rzeźni to policz koszty paliwa i potencjalny zysk z tych 20 gr na bykach. Myślę że się to powinno opłacić.U mnie handlarze dają o wiele więcej za mięsne niż za hf :) , ale cielaki ciężko zdobyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Potrzymaj jeszcze te hf-y, bo cena słaba u Ciebie może coś do góry pójdzie.

Nie zastanawiaj się tylko kupuj mięsne jak taka sama cena jak hf-a, i dla prywaciarza można czasem sprzedać mięsnego, na pewno chętniej biorą mięsne niż hf-y , a ta rzeźnia nie ma własnego samochodu do przewozu bydła?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dziś dzwoniłem do Morlin i spotkało mnie niebywałe zaskoczenia jak 4 miesiace temu okres oczekiwania na odbiór wynosil prawie 2 miesiące to teraz juz tylko tydzień wiec wniosek jest prosty wołowa gorka juz stopniała i cena juz o kilkadziesiąt groszy podskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Panowie w morlinach cena od poniedziałku 9,8 wbc R podstawowa dziś dzwonię jutro przyjeżdżają (sprzedałem we wtorek)mam umowę więc i premia 3%. Nie jest źle a na żywą wagę handlarze za te byki mięsne ok 800 kg oferowali mi 6 zł. Ale na pewno jeszcze zdrożeją bo Rosja zaczęła od nas brać :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No właśnie jak się ma umowę z morlinami to szybciej to idzie ja mam i jestem zadowolony :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam, no właśnie ta rzeźnia ma tylko U3512 z przyczepą gdzie wchodzą 3 sztuki takie słabe a takie koksy to 2 ale do tej rzeźni to mam jakieś ok.15-20km i już tam kiedyś zawoziłem bydło.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj