dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

TOREZ    35

Kujawy, straaaszny spadek cen, szczególnie za buhaje.

Ceny na dziś - byki mięsne 5,2 pozostałe 4,8-5.

Jałówki 4,2. Krowy w 1 - od 3,2-3,8. W 2 - od 2,2-3.

Ceny netto.

Na żniwa ceny ruszą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

W PMB Białystok też cena d*pła 8,8 za klase r handlarz mówił że jeszcze spadnie na żywca dawał 5,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

U mnie na ten tydzień WBC cena wyjściowa 9,10gr, ale cały czas w dół.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Cena spadła do 5 zł +vat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek 9,20gr, sąsiad w zeszłym tyg sprzedał po 9zł za podstawę na WBC, w tym tyg 8,80gr.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

5,50zł za 740kg - w poprzednią sobotę. We wtorek już tylko 5,20zł i to z wielką łaską. Więc kto może, niech się wstrzymuje ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na razie faktura przyszła za dwa (sprzedane tydzień temu)

Charolais- 9,60

Simental- 8.75

Ceny WBC (netto) w Łukowie

Jak przyjdzie faktura za resztę to dopiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Świnie w porównaniu z poprzednim tygodniem 20 gr do góry więc to kwestia dni jak ceny opasów zaczyna rosnąc, byki czekają na odpowiednią cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

4,8zł plus wat, ale handlarze straszą że kurs euro nie pomoże bo Europa zapchana jest ćwierciami byków i ceny ciągle spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk992    3

Ja wczoraj odwiozłem 2 jałówki, jedna miała 750kg(hf)-sam nie wierzyłem, ale koleś dał po 3,50zł bo miała wymię dość duże bo ją ta druga ssała i właśnie ta druga miała 510kg i dał po 3,90. A cennik miał, że jałowi do 4,70zł a byki do 5,5zł, tylko nie pamiętam minimalnych cen

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Dzisiaj ojciec dzwonił do handlarza to 5,10zł+Vat za super mięśniaka. I też mówił że zachód jest zapchany wołowiną, my tam czekamy za lepszą ceną. Euro ładnie poszło w górę to może i byki pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

U mnie tj. w kuj-pom za byki mięsne cena max. to tylko 5,20+ vat. Mam akurat jałówkę mięsną i byka HF na sprzedaż ale również czekam zacznie się sezon grillowy to może podrożeją coś ale cudów pewnie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Można tylko mieć nadzieje na następne lata, w końcu 2009r to spadek pogłowia krów w europie o około 4% a młodego bydła do 1 roku prawie o 8%, (nie czepiajcie się jak pokręciłem ale spadki pogłowia są duże) tak więc cena musi się polepszyć, a obecny stan to następstwo niskiego kursu euro z 2008r cielaki były tanie jak barszcz po 5zł/kg to ludzie zostawiali na chów i stąd ta podaż byków, puki co przynajmniej krowy mają stabilne ceny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Ferdek07 ale na 2012r to już muszą podrożec i to sporo bo jak się zjada Ci wszyscy kibice... samym piwkiem nie będą żyli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj