dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

danielek24    30

Dopiero zacząłem trzymać byki i mam taki kłopot-mam 2 czarne mięsne w wadze ok 320kg. Jak dzwoniłem przed świętami to mówili, że duza waga max5,5zł a do 350 kg po ok 7zł Więc czy nie lepiej opłaci się sprzedać je teraz po ok 2400zł za szt niż trzymać je jeszcze rok i wziąć(600kg)3300zł? Przecież to wychodzi 1tyś więcej a rok trzeba trzymać jak by nie było. W jakiej wadze wy sprzedajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z 350 na 600kg to raczej szybciej urośnie niż rok, przez rok to powinien na 750 kg urosnąć co najmniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

No nie wiem, teraz maja po jakieś 7 miesięcy, u nas przeważnie kolo 2 lat stoją do ok 700kg. Mam takiego 14 mies. to ma ok 450 kg to dobrze? Czy wolno rośnie. Żywienie to siano, sianokiszonka, kisz. kukurydza, śruta własna i trochę dodatku dla opasów. A jaka jest u was cena za takie do 350 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A przed świętami ile Ci proponowali? Zmieniła się cena?

 

Jakiś czas temu były po 5 zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z 350 na 600kg to raczej szybciej urośnie niż rok, przez rok to powinien na 750 kg urosnąć co najmniej :)

Roczny byk i ma mieć 750kg! :P- sorki z roztargnienia sie pośpieszyłem :) i nie zrozumiałem o co chodzi :) Zwracam honor

Ale mięsny to przez 24miesiące to powinien mieć min. 800kg, z hf nie ma problemu wycisnąć 750kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Jak tam koledzy u Was ceny? Bo ja dzwoniłem się pytać o jałówki mięsne to 4,20 +vat także porażka...jakaś zmowa cenowa zakładów chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

5zł plus wat za byki około 650kg, ale byki czarno białe lekko zahaefione, no i z takim towarem jest problem, handlarze niemiłosiernie wybrzydzają że to nie byki że chude i w ogóle, sami jesteśmy sobie winni rozwinęła się hodowla bydła mięsnego i zakłady chcą mięsnych, a

ps. a jakie są u Was ceny krów rzeźnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

A po ile u was są byczki mięsne do 350 kg?

Te byczki 300kg idą na export, dalej do tuczu? Rozumiem, że tylko mięsne biorą.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

Dzisiaj sprzedałem byka 725 kg czarny, ładnie umięśniony, cena 6zł z vatem, tydzień temu za takiego byka bym dostał 6,6zł, skupujący mówił ze najprawdopodobniej cena za byki nadal będzie spadać. Jałówki i krowy bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzisiaj sprzedałem byka 725 kg czarny, ładnie umięśniony, cena 6zł z vatem, tydzień temu za takiego byka bym dostał 6,6zł, skupujący mówił ze najprawdopodobniej cena za byki nadal będzie spadać. Jałówki i krowy bez zmian.

Spadać? Chyba już tylko rosnąć :) 2 tyg temu były u nas po 4,6 plus wat teraz po 5 plus wat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Witam, ja 2 dni temu sprzedałem 3 byki czarno białe. Jeden miał 720kg drugi 700kg to poszły po 5.80 a jeden trochę mniejszy 650kg 5.70 :). To jak u was po 5 to u mnie całkiem niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

Tak jak pisałem wyżej tydzień temu cena maksymalna za mięsne była 6,5 brutto, wczoraj cena maksymalna 6zł brutto i gość co prowadź skup mówił że może jeszcze spaść, teraz już mnie cena na bydło nie interesuje bo zakończyłem przygodę z bykami i ogólnie z bydłem, teraz pozostają tylko świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Jak tam płacą za bydlaki u was? Ja gadałem z kupcem i teraz za ładne max 5,8, dodał też że teraz już się z bydłem trochę wyczyściło i bydła jest mniej. Zobaczymy co będzie ;) mam pytanka odstawia ktoś może bydło do Mazka? Jak teraz płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj