Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 maj 2012 - 15:02

Cena bydła rzeźnego Dwa tygodnie temu 8 zł brutto byki. Cena na dziś to ponoć już tylko 7,5 brutto. Beata12596 czy mogę wiedzieć gdzie jest ta ubojnia i kto to kupuje?

Edytowany przez grzepo, 18 maj 2012 - 15:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 20:23
  •  

#3042 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 18 maj 2012 - 17:52

Cena bydła rzeźnego Karolo7373 nie rozmawiaj z byle kim tylko wal od razu do dyr. Kamińskiego.

#3043 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2012 - 20:10

Cena bydła rzeźnego

Wcześniej nie mało emocji co u niektórych wzbudziła moja wypowiedź na temat ceny bydła, obiecalam, że napiszę jak dalej rozwinęła się sytuacja. Wczoraj ten gość z ubojni odebrał te 7 szt. byków, zważyli je tak jak pisałam wcześniej, kolega jeździł za nimi samochodem więc żadnych przekrętów z wagą nie zrobili, cenę uzgodnili na 8zł netto, facet z ubojni tłumaczył swoję korektę spadkami cen, ale za to na potrącenia odbił jemu 6% a nie 8% jak zawsze, część pieniędzy kolega już ma na koncie, a część ma dostać do 14 dni. Teraz ten kolega trochę żałuje, bo tydzień temu poszłyby po 8,5 netto jakby nie chciał kasy wcześniej na koncie. Ogólnie cena byków u różnych pośredników u nas kręci się wokół 8 zł brutto, jak ktoś ma kilka sztuk to może negocjować i dostaje te 0,10 gr czy 0,20 gr więcej, nie ma sytuacji, że trzeba czekać na odbiór sztuk - przyjeźdżają na drugi dzień, może w naszych okolicach tego bydła jest mniej ? Nie wiem.

Prawie jak w bajce jedyny uczciwy i sprawiedliwy :rolleyes: tylko życie to nie bajka i albo był przekręt z wagą albo nie będzie reszty kasy :(

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3044 Share rafa7512

rafa7512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:55

Cena bydła rzeźnego Witam ,no ja dzisiaj sprzedałem 3 sztuki wszystkie niespełna po 800 kg i z vatem wyszło 7.3 a mogłem miesiąc temu sprzedać za durzo lepsze pieniądze, ale co zrobić nie mamy wpływu na to ile nam zapłacą.

#3045 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 19 maj 2012 - 05:53

Cena bydła rzeźnego u mnie byki po 6.8 netto i caly czas w dol !!!!!!

Edytowany przez matoperator7, 19 maj 2012 - 05:54.

#3046 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 19 maj 2012 - 07:27

Cena bydła rzeźnego

Prawie jak w bajce jedyny uczciwy i sprawiedliwy :rolleyes: tylko życie to nie bajka i albo był przekręt z wagą albo nie będzie reszty kasy :(

Czyli jeśli ktoś sprzeda byki po lepszej cenie to po prostu dał sie zrobić w balona ?
A nie pomyślałeś że po prostu potrafi lepiej negocjować ,może ma lepszy towar(nie widziałeś tych byków) ... itd.

#3047 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 19 maj 2012 - 07:59

Cena bydła rzeźnego Jeszcze raz powtarzam kolego Mariuszd93, że samochód ważyli na wadze którą ten kolega sam wybrał, a była to waga na skupie zboża, jechał za nimi cały czas, bo też go uczulaliśmy, że mogą coś wykombinować z wagą, nie możliwe, bo cały czas był przy ważeniu czy w drodze do ubojni. Nie wiem czy gość z ubojni nie wypłaci reszty kasy, mało prawdopodobne, bo on skupuje w naszym okręgu bydło nie od dziś, to nie jest typ skupujacego pojawiajacego sie nie wiadomo skąd, który żeby nakupić bydła da kosmicznie wysokie ceny, kilku się na to złapie a potem szukaj wiatru w polu. Ten gość ma swoja ubojnię, w której osobiście byłam jak odstawialiśmy jemu bydło więc nie wiem czy ma jakiś interes w tym, że nakupi bydła, nie zapłaci za nie - tylko co potem, kto jemu sprzeda cokolwiek, czyli zakład trzeba zamykać i zwalniać ludzi. Zaznaczę, ( gdzieś we wcześniejszym poście pisałam o tym) że ten właściciel ubojni kupił od faceta kawałek od nas jednego byka w cenie powyżej 8zł brutto, ile dokładnie nie pamiętam ale wystarczy cofnąć sie kilka wypowiedzi wcześniej. Z kolei inny skupujący, któremu my osobiście nigdy bydła nie sprzedawaliśmy brał na początku tygodnia od jedego pana u nas na wiosce dwa byki w wadze powyżej 700 kg i zapłacił 8,10zł brutto. Ja zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z cenami które opisujecie moje są jak z innej bajki, ale ja piszę tylko stan faktyczny, bo nie mam w tym żadnego powodu, żeby robić ludziom wodę z mózgu. Ubojnia o której cały czas piszę jest w Jarosławcu koło Uchań woj. lubelskie, wejdźcie na google tam są dalsze namiary.

#3048 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 19 maj 2012 - 08:39

Cena bydła rzeźnego ja po 7.5 netto 4 sztuki mam zapłaconą zaliczkę w postaci połowy kasy zaabrać ma facet w przyszłym tygodniu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3049 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 maj 2012 - 19:23

Cena bydła rzeźnego

Jeszcze raz powtarzam kolego Mariuszd93, że samochód ważyli na wadze którą ten kolega sam wybrał, a była to waga na skupie zboża, jechał za nimi cały czas, bo też go uczulaliśmy, że mogą coś wykombinować z wagą, nie możliwe, bo cały czas był przy ważeniu czy w drodze do ubojni. Nie wiem czy gość z ubojni nie wypłaci reszty kasy, mało prawdopodobne, bo on skupuje w naszym okręgu bydło nie od dziś, to nie jest typ skupujacego pojawiajacego sie nie wiadomo skąd, który żeby nakupić bydła da kosmicznie wysokie ceny, kilku się na to złapie a potem szukaj wiatru w polu. Ten gość ma swoja ubojnię, w której osobiście byłam jak odstawialiśmy jemu bydło więc nie wiem czy ma jakiś interes w tym, że nakupi bydła, nie zapłaci za nie - tylko co potem, kto jemu sprzeda cokolwiek, czyli zakład trzeba zamykać i zwalniać ludzi. Zaznaczę, ( gdzieś we wcześniejszym poście pisałam o tym) że ten właściciel ubojni kupił od faceta kawałek od nas jednego byka w cenie powyżej 8zł brutto, ile dokładnie nie pamiętam ale wystarczy cofnąć sie kilka wypowiedzi wcześniej. Z kolei inny skupujący, któremu my osobiście nigdy bydła nie sprzedawaliśmy brał na początku tygodnia od jedego pana u nas na wiosce dwa byki w wadze powyżej 700 kg i zapłacił 8,10zł brutto. Ja zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z cenami które opisujecie moje są jak z innej bajki, ale ja piszę tylko stan faktyczny, bo nie mam w tym żadnego powodu, żeby robić ludziom wodę z mózgu. Ubojnia o której cały czas piszę jest w Jarosławcu koło Uchań woj. lubelskie, wejdźcie na google tam są dalsze namiary.

Ja potwierdzam te ceny, dwa tygodnie temu sprzedana jedna sztuka po 8,05 brutto. Ale niestety ponoć już ceny są niższe i coś w granicach 7,5 brutto. Ale trzeba mieć na uwadze że cena zależy od jakości i ilości sprzedawanego byka.

#3050 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 maj 2012 - 20:16

Cena bydła rzeźnego dwa tygodnie temu waga 705 8.30 brutto, waga 657 i 662 po 8

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share piotrek88

piotrek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 maj 2012 - 20:19

Cena bydła rzeźnego Krowa hf 842 kg po 6,20 zł brutto i druga słabsza 690 kg po 5,80 brutto.

#3052 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:16

Cena bydła rzeźnego

ja po 7.5 netto 4 sztuki mam zapłaconą zaliczkę w postaci połowy kasy zaabrać ma facet w przyszłym tygodniu

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)
to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

#3053 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 maj 2012 - 08:25

Cena bydła rzeźnego 8 zł brutto jeszcze można dostac ale koleżanka beata pisała o 8 zł netto.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3054 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 20 maj 2012 - 10:05

Cena bydła rzeźnego sprzedane tydzień temu 10 szt 4 mięsne po 8,60 brutto reszta czyli słabsze mieszance i hf-y poszły po 7.90 brutto cena dalej spada w tym tygodniu kolejne 15 sztuk to zobaczymy jak z ceną, średnia waga 780 kg

Edytowany przez raul1985, 20 maj 2012 - 10:07.

#3055 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 20 maj 2012 - 14:20

Cena bydła rzeźnego to cena niby ok.7zł/kg a tu wyżej kolega przedaje po 8.60zł? To jak jest w końcu bo nie kumam.

#3056 Share lubelszczyzna

lubelszczyzna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 maj 2012 - 16:00

Cena bydła rzeźnego raul1985 do kogo sprzedajesz byki

#3057 Share kogut83

kogut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 maj 2012 - 22:15

Cena bydła rzeźnego Gdzie można sprzedać byki w okolicy Koszalina

Edytowany przez kogut83, 20 maj 2012 - 22:15.

#3058 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 20 maj 2012 - 22:39

Cena bydła rzeźnego dolnoslaskie poszly 2 sztuki u kolegi wczoraj srednia waga 650/700 kg dostal 7.20+vat

#3059 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 21 maj 2012 - 00:02

Cena bydła rzeźnego

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)
to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

kolega dywcio stwierdził na mój post tak: "@atomik- nie trzeba być wielkim znawcą żeby na podstawie ostatnich doniesień z rynku i obserwacji tego jak dużo rolników [przeszło w ostatnim czasie na opasy wywnioskować jak się może rozwinąć sytuacja. Ja się narazie nie martwię bo partia byków poszła na początku maja przed spadkami po dobrej cenie a następne właśnie po wakacjach pójdą .Pozdro ;) ;) ", nie odpowiadałem mu na to specjalnie. ale teraz odpowiem że mimo wszystko na cenę ma wpływ wiele elementów i śmieszy mnie to jak ktoś daje mi kontrę że w świetleostatnich doniesień coś tam - guzik prawda. Cenę na wołowinę napędzała w głównym stopniu Turcja. Klient który bierze odemnie bezpośrednio sam wysyła mięso i omija pośredników a to 20-40 gr na kg więcej, jestem stałym klientem i mam kapitalny towar akurat. Niech nikt nie zapomina że przed Turkami głównymi odbiorcami naszej wołowiny były i są takie kraje jak Włochy,Hiszpania,Francja, Grecja a gorszej jakości np. krowy Holandia czy Dania. Pan któremu ja sprzedaję akurat podłapał świeżego Hiszpana i co tydzień wysyła mu transport. A że konkurencja nie spi nawet jak popyt jest teoretycznie mniejszy daje zaliczkę. Nie piszę o urokach handlu i wysyłania za granicę mięsa tzn. zaleganiu w zapłatach bo to nie temat do publicznej dyskusji a wiele firm ma problemy przez oszustów traci płynność i okres zapłaty się wydłuża, nie mówiąc gorzej. Koniunktura zakupów i popytu temu sprzyja obecnie.

to że wielu rolników przeszło na opasy nie rozwiązuje problemu braku dobrej jakościowo wołowiny którą Polak przeważnie nie je bo to co najlepsze od idzie na eksport. tak było z cielakami, opasówką do 320 kg itd. Nie stać jest wielu z z nas na te wołowinę, taka jest prawda.

Edytowany przez atomik, 21 maj 2012 - 00:05.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share eryk2

eryk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2012 - 11:29

Cena bydła rzeźnego Gdzie można sprzedać 9 byków MM poubojowo w woj.łódzkim ?