dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Marlik20    4

cena wiadomo zależna od wielu czynników, od ilości również. podałem orientacyjną górną i dolną granicę ceny.

Jest towar który i 7zł nie warta, tak jak i takie do których warto dołożyć 10gr.

jałówka u mnie 6,8 max.

Ceny ostatnio troszkę zleciały, odbiorcy z Włoch potrzebują tylko R,U, turcy ceny nie mają...

Jeśli komuś nie jest pilne radzę przytrzymać troszkę bo wydaje mi się ze to chwilowe zawirowania na rynku.

Bo eksporterzy, i zagraniczni odbiorcy o tusze pytają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Chodzi Ci o ubojnię w Hucie????Mam do nich niecałe 70km i nigdy im nic nie sprzedałem mają zawsze słabe ceny w porównaniu np ze Skibą, czy Łukowem, jeżeli masz faktycznie takie ładne byczki-spróbuj zobaczysz jak wyjdziesz............

jesli mozesz powiedziec to ile teraz u ciebie placi DUDA? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Z tego co słyszałem od sąsiadów z kasą u nich lepiej niż w przeszłości. Ponoć firmę podkupili Amerykańcy 51% i od tego czasu są wypłacalni i nawet dobrze sobie radzą. Ale mimo wszystko biorę przedpłatę 20tys. za 4 sztuki. Resztę maja dopłacić po uboju na konto. Także ryzyko jest dość małe bo ile będzie tej dopłaty - niewiele. Jak już będzie po wszystkim napiszę jak to dokładnie wyglądało i co w wypłacalnością. Dzięki za ostrzeżenia przez to sie trochę zorientowałem jak to u nich jest i było niegdyś.

 

Wczoraj przyszło rozliczenie i pieniążki już są na koncie. Także Biernacki tym razem mimo Waszych ostrzeżeń spisał się, ale tak jak pisałem przedpłata po 5t za byka była zrobiona. Byczki wybiły się na poziomie 55%,54%,51,5%,51,3% i poszły kolejno w klasie U 13,9, U- 13,8, R+ 13,7, R 13,6 generalnie opłacało się oddać na WBC bo o około 1400 więcej zarobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

sprzedałem dzisiaj jałowke mm waga gdziec 500kg ale idzie na rozliczenie poubojowe wiec nie wiem czy zyskam czy strace a odbiorca to Wozniecki z okolic mogilna

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Wczoraj przyszło rozliczenie i pieniążki już są na koncie. Także Biernacki tym razem mimo Waszych ostrzeżeń spisał się, ale tak jak pisałem przedpłata po 5t za byka była zrobiona. Byczki wybiły się na poziomie 55%,54%,51,5%,51,3% i poszły kolejno w klasie U 13,9, U- 13,8, R+ 13,7, R 13,6 generalnie opłacało się oddać na WBC bo o około 1400 więcej zarobiłem.

kolego nic nie zarobiłeś a myśle że jeszcze troszke straciłeś żecz polega na tym że takie wyboje to są przy klasie O i P czyli najprościej żecz ujmując przy HFach byki klasy R powinny zaczynać sie minimum od 57% chyba że by były mocno odchodne ale to i tak nie powinny zejść poniżej 55% a klasa U to niema takiej opcji żeby była niższa niż 60% przy tych klasach co napisałeś wybój powinien być na poziomie 57/65% przelicz je z tych procentów i zobaczysz czy tak naprawde zarobiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mma    0

witam,znacie może firme merta panowie???ze śląska,co to za jedni i jak płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

kolego nic nie zarobiłeś a myśle że jeszcze troszke straciłeś żecz polega na tym że takie wyboje to są przy klasie O i P czyli najprościej żecz ujmując przy HFach byki klasy R powinny zaczynać sie minimum od 57% chyba że by były mocno odchodne ale to i tak nie powinny zejść poniżej 55% a klasa U to niema takiej opcji żeby była niższa niż 60% przy tych klasach co napisałeś wybój powinien być na poziomie 57/65% przelicz je z tych procentów i zobaczysz czy tak naprawde zarobiłeś

 

 

być może masz racje co do tego wybicia, ale to czy zarobiłem obliczyłem w prosty sposób. Byki były ważone przed sprzedażą a i ich cene znam bo wybór należał do mnie w jaki sposób oddam. Obliczyłem skrupulatnie potrącając 8% i doliczając VAT i wyszło czarno na białym jaka jest różnica w tym co otzrymałem. Jedyne co może przeoczyłem to fakt, że pewnie przed sprzedażą na żywą bym je opasł do bólu. Ale może się mylę? Może źle obliczyłem wybicie.

Edytowano przez danio1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1978    1

witam, ja sprzedałem 9 szt. cena poubojowa 13.5 proponowali mi 13.2(sami zadzwonili) ale i tak słabo targowałem już po wypisaniu faktury zauważyłem kartki z uboju z poprzedni dni ceny od 13,8-14zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Dzisiaj sprzedałem dwa byki hf-y 585 kg po 7,5 zł i 586 kg po 7,6 zł oraz jałówke czarno-białą 568 kg po 6,6 zł. Waga i cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

A jaka była cena za żywiec i ile procent miałeś po ubojowej ?

no to pokolei

l.p.-rasa-waga-cena-waga WBC-cena WBC

1 -ncb -733 -7,5 -376,2 -13,7

2 -ncb -717 -7,5 -387 -13,9

3 -hf -690 -7,2 -355,2 -13,6

4 -ncb -690 -7,4 -382,8 -13,8

 

to są dane na żywą i WBC, zakładałem, że na żywą potrącą 8%, podane ceny bez VAT (7%)

Edytowano przez danio1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

czyli cudów nie ma a ryzyko wielkie jak sie sprzedaje na wbc ja ostatnio sprzedałem jałowke rozliczenie po niedzieli wiem ile bym dostał u pośrednika na żywą wage wiec porównanie bede miał ale jestem sceptyczny co do wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

nigdy nie ma pewnosci na ile nas oszukaja jak sprzedaje sie na WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

to prawda, ale czy ktoś może na podstawie tych danych obliczyć czy w końcu wyszedłem lepiej czy gorzej niż na żywą i o ile? wiem, że to troszke wymaga obliczeń, ale może znajdzie się ochotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

ja bym policzył to tak nie odejmując na odkarmianie bo jak bys na żywą sprzedawał to bys je napasł i tak po odliczeniu wyszło tak jak teraz podałeś 1ncb= 733*8,02zł z vatem to masz 5878.66 wbc= 376*14,65zł z vatem =5508,40 tak wiec straciłeś jesli dobrze licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Masz racje kolego coś w ten deseń, na 2 zarobiłem na 2 straciłem także bez żadnej rewelacji w sumie wyszło na równo +-30 zł. Doliczyłem każdemu bykowi po 50 kg na odkarmienie przed sprzedażą, nie wiem czy nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

agrouki mam do sprzedania dwie jałowki też chcę do Woźnieckiego, jak dostaniesz rozliczenie to napisz. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

to prawda, ale czy ktoś może na podstawie tych danych obliczyć czy w końcu wyszedłem lepiej czy gorzej niż na żywą i o ile? wiem, że to troszke wymaga obliczeń, ale może znajdzie się ochotnik

kolego mówisz i masz a więc po kolei ogólnie potrąca sie na okarmienie 7% i z tego wyliczam a więc na pierwszym byku masz 44 zł zysku wybój 55% stanowczo za mały przy tych klasach które podałeś chyba że był mocno brzuchaty, drugi byk 404 zł zysku 58% podejrzewam że to ten miał klase U też za mały wybój trzeci 225zł zysku 55% jak na HFa może być czwarty 570 zł zysku 60% wyboju w sumie niema sie czego czepiać ale myśle że tesz troszke za mało podejrzewam że na tych byczkach masz zdjęte minimum 100kg mięsa tak że wyszedłeś na zero bo jak byś sprzedawał na żywo każdy jeden zjadłby minimum 70kg a tak zrobiłeś firmie prezent w granicach 1500-2000zł na moje oko byczki 1,2,4 przy tych klasach które dostały każdy jeden powinien dać ponad 400kg mięsa pozdrawiam

Edytowano przez slawek2301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

byk semintal mleczny 570 kg po 8 zl z vat na zywa - 6% potracenia, niestety nie nakarmiony bo z zaskoczenia sprzedany-okolice krakowa


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

sławek zle liczysz na odkarmianie nie odliczaj bo byki na zywą by napasł i ta waga którą podał jest teraz neutralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj