Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#2501 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 luty 2012 - 14:42

Cena bydła rzeźnego

Do soltys48 nie chce mi sie wierzyc ze to nie miesne byki byly i ty je uchowales do takiej wagi 850kg w 20 mies chyba na sterydach jechały ;p ? . Chyba ze to ty ich na tej swojej wadze ważyles i tak ci wyszlo ?????

Jak nie chcesz wierzyć to nie wierz ale to prawda byki kolor może i miały odpowiedni ale postury brak, a czy na sterydach jechały??nie bardzo!! karmione były tak jak i reszta tylko z małym ale.........mleko do ok roku.......ogólnie rosły bardzo dobrze....jak znajdę zdjęcia to wstawie-miałem gdzieś z początku grudnia.....

ważone były na dobrej wadze...

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 05:29
  •  

#2502 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:20

Cena bydła rzeźnego

jaka cena krów mam dwie simentale naopchnięcie na już powiedział mi jeden jak ma 700 kg netto to 6 zł netto co wy na to ?

cena jest dobra

Umówiłem się z gościem na następny wtorek cene jaką mi zaproponował za ładnego mięsnego to 8,5 netto i za hf 7,5 netto a jestem z Rososzycy

kolego nie wiem ile u was jest za mięso ale przy cenie jaka jest w moim regionie nie realne jest dać 9,10 brutto bo tyle ci proponują za mięsnego byka chyba że jakiś fenomen co wybije sie na ponad 60% bo przy wyboju równym 60ciu procentom to w przeliczeniu wychodzi niecałe 9zł ,a twój ten dobry nie da więcej jak 57%czyli w przeliczeniu na żywą wage wychodzi niecałe 8,60 ,jak myślisz na czym polega cały pic? jak jest wysoka cena to co trzeba z rolnikiem zrobić ?reszte dopowiedz sobie sam

odstawilem dwa byki do tykocina i cena raczej dobra bo 13.50zl dali. mam pytanie byki mialy 200 cm a drugi 205cm,[ troche malo ale doplat nie widac a wiosna blisko...] waga wbc 284kg i 287kg. wagi normalnej nie podaja nie wydaje sie wam ze troche malo tego mieska w tych bykach znalezli.?

jeżeli były byki niezle to przelicz tylko 50% z brutta to już masz 300 i ponad kg myśle że dużo nie ale 20do 30kg ci skubneli razy 13,5 proste liczenie

3 byki ho kazdy ponad 600 największy 660 za kazdego 8,20 brutto

powiedz chłopie jak to jest koledzy piszą o podobnej cenie za mięsne byki lub mieszańca mięsne a ty za zwykłe wziełeś 8,20 czyli prawda jest taka że jebli cie naj mniej 50kg na wadze bo nie sądze żeby jeździli charytatywnie a ty sie cieszysz że dobra cena

#2503 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:15

Cena bydła rzeźnego cena super , dal bym za taka bez namyslu , ale warunki moje czyli waga ogolna , atestowana na duzej firmie transportowej / 3 km od domu/ przez ktora dziennie przechodzi kilkanascie tirow , tylko czy na to by poszli

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Gęsina na św. Marcina! zobacz »

•  

#2504 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:09

Cena bydła rzeźnego slawek2301 nie wiem dlaczego dziwi Cię cena 8.2 brutto za byka ho?
Ja sprzedałem po 8.00 netto hf w średniej wadze ok 650kg i nie były za bogate.
Byki ważone na "dużej" wadze więc przekrętu na wadze nie było na pewno.Kasa po 2 tygodniach na koncie.

#2505 Share popec

popec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport-bukmacherka, kino,

Napisany 26 luty 2012 - 22:50

Cena bydła rzeźnego

cena jest dobra

kolego nie wiem ile u was jest za mięso ale przy cenie jaka jest w moim regionie nie realne jest dać 9,10 brutto bo tyle ci proponują za mięsnego byka chyba że jakiś fenomen co wybije sie na ponad 60% bo przy wyboju równym 60ciu procentom to w przeliczeniu wychodzi niecałe 9zł ,a twój ten dobry nie da więcej jak 57%czyli w przeliczeniu na żywą wage wychodzi niecałe 8,60 ,jak myślisz na czym polega cały pic? jak jest wysoka cena to co trzeba z rolnikiem zrobić ?reszte dopowiedz sobie sam

jeżeli były byki niezle to przelicz tylko 50% z brutta to już masz 300 i ponad kg myśle że dużo nie ale 20do 30kg ci skubneli razy 13,5 proste liczenie

powiedz chłopie jak to jest koledzy piszą o podobnej cenie za mięsne byki lub mieszańca mięsne a ty za zwykłe wziełeś 8,20 czyli prawda jest taka że jebli cie naj mniej 50kg na wadze bo nie sądze żeby jeździli charytatywnie a ty sie cieszysz że dobra cena

Tak to jest ze wiekszość z was sprzedaje do posredników a ja bezpośrednio do ubojni

#2506 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 luty 2012 - 23:18

Cena bydła rzeźnego Tylko nie każdy ma możliwośc sprzedaży do ubojni.

#2507 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2012 - 14:40

Cena bydła rzeźnego U nas pośrednik potrafi więcej zapłacic niż ubojnia. Dobry pośrednik cene nadrabia na ilości, Jak ubojnia kupi 3-4 byki na skupie a pośrednik 30-40.
Koszt transportu i pracownika poruwnywalny ale ilośc bydła inna.

#2508 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:41

Cena bydła rzeźnego Z tego co mi mówił znajomy to bydło idzie na Turcję i Włochy, przebitka jest imponująca, Polska ubojnia nie jest w stanie zapłacić tyle. Będzie jak z cukrem, nasi upadną i rynek zbytu jak marzenie dla zachodu

#2509 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 27 luty 2012 - 19:33

Cena bydła rzeźnego Dzisiaj był u mnie w woj.opolskim kupiec z Nowego Targu i dałem mu 7 byków za 8,10zł/kg

#2510 Share piotrek88

piotrek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:08

Cena bydła rzeźnego @pawel885 tylko że do Włoch czy Turcji jest kawałek drogi i też trzeba pokryć koszty transportu, więc raczej nie będzie się żaden kupiec aż tak wyrywał z ceną. A co do cen to mógłby ktoś napisać jak teraz płacą za byki i krowy we wschodniej części mazowsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2511 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:53

Cena bydła rzeźnego Jelcz@ jakie te byki miałeś i w jakiej wadze?

#2512 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:04

Cena bydła rzeźnego

Dzisiaj był u mnie w woj.opolskim kupiec z Nowego Targu i dałem mu 7 byków za 8,10zł/kg

A jaka firma ?

#2513 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 luty 2012 - 17:42

Cena bydła rzeźnego W poniedziałek w poprzednim tygodniu sprzedałem byka HF 650kg ale wysoki i chudy jakby skakał przez płotki :D poszedł za 7.20 + Vat
a w środe dwie sztuki też HF 660kg i 670kg, wygląd ładniejszy ale cena już na dół bo tylko 7.40 + Vat ;)
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#2514 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:43

Cena bydła rzeźnego Dzisiaj poszedł hf 670 kg po 7.30 + vat udało się utargować 10 gr i druga sztuka byczek czarno biały ładnie zbudowany 713 kg po 7.60 +vat. Myśle że nie tak źle jak na dzisiejszy dzień choć gościu mi powiedział, że z miesiąc temu dostal bym z 20-30 gr więcej na sztuce.

#2515 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:12

Cena bydła rzeźnego Krowa 725kg brutto x 6zł netto

#2516 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 28 luty 2012 - 20:34

Cena bydła rzeźnego UWAGA KOLEDZY UWAŻAJCIE NA SŁOWEŃCA *SLAWKO* JEST NIE WYPŁACALNY POZADŁUŻANY U WSZYSTKICH EKSPOTRERÓW NA GRUBĄ KASĘ ZAŁOŻYŁ FIRMĘ NA JAKIEGOŚ PAJACA W KRAJU I RÓBUJE WYŁUDZAĆ BYDŁO NA TERMIN LUB LEWE POTWIERDZENIA PRZELEWU JEŻDZĄ CZARNYM CITROENEM C5 NA SŁOWEŃSKICH BLACHACH NIE NA TNIJCIE SIĘ DAJĄ SUPER WARUNKI I WIĘKSZĄ KASĘ JA SIĘ W PORĘ OPAMIĘTAŁEM I SPRAWDZIŁEM CZY BYŁ PRZELEW

#2517 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 28 luty 2012 - 21:10

Cena bydła rzeźnego Byk krzyżówka 800kg po 8,5zł z Vat. Mógł dać trochę lepiej bo ładna sztuka była. Za HFy w granicach 600 - 700kg płacił 8zł z Vat. Ogólnie bydła jest bardzo dużo. Dzisiaj na skupie było ponad 50 szt. i tydzień temu też tak samo.

#2518 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 28 luty 2012 - 21:31

Cena bydła rzeźnego Daro mówisz o skupie w Ostrówkach? też tam dzisiaj byłem :)
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#2519 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2012 - 21:41

Cena bydła rzeźnego Czyli cena bez zmian? Czy tanieją? W Ostrówkach jest dużo bydła bo pozamykali skupy w okolicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2520 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 29 luty 2012 - 17:56

Cena bydła rzeźnego Tak mówie o Ostrówkach bo u mojego sąsiada zamknięty skup od jesieni i wożę teraz do Ostrówek ale ten sam brał też u nas.
@marulekk a Ty też coś sprzedawałeś? Widziałem pare ciągników na LBI :)