Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 15 luty 2012 - 12:05

Cena bydła rzeźnego dokladnie tez mi sie wydaje ze ceny sa jak nigdy panmietam jak ojciec mial 6-7 lat wstecz tez jalowki to ceny byly po +/- 4zl. tylko trzeba liczyc sie tez z tym jak podskoczyly ceby produkcji zboza siana kiszonki i wogole. przeliczyc wszystko to ta cfena jest taka akurat. moim zdaniem nie mozna mowic ze jest to jakas cena szokujaca patrzac wlasnie na koszt produkcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 23:11
  •  

#2402 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 luty 2012 - 14:13

Cena bydła rzeźnego może wiecie jak sie wybijaja jałowki na wbc??lm 50%??ile procent moze sie wybic??

#2403 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 luty 2012 - 14:56

Cena bydła rzeźnego Dziś odwiedzili mnie panowie skupujący bydło i proponowali następujące ceny;
- byki(3 sztuki ponad 700kg każdy) czarnobiałe-nie hf o bardzo dobrej budowie po 8+vat
- jałowki(3 sztuki 600-650kg) 50%lm,50% BD i 100% Montka po 7+vat
Kasa od ręki z vat -niestety im nie sprzedałem ponieważ kończe pryzmę kiszonki i jak będzie koniec za ok 3 tygodnie mają przyjechać

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 luty 2012 - 15:27

Cena bydła rzeźnego no to dobre ceny. euro nieznacznie lecz powoli tanieje a ceny bydła jak piszą koledzy są stabilne. myśle że poprostu bydła jest mało.

#2405 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 15 luty 2012 - 15:44

Cena bydła rzeźnego Wg mnie bydła jest bardzo mało dzisiejsi goście tylko czekali na kupno....myślę,że bez większych problemów dostałbym ok 20-25 gr więcej....zobaczymy co się będzie działo za 18-20 miesięcy z ceną bydła rzeźnego.....

p.s. Mam do sprzedania wysokocielne jałówki po super mlecznych matkach.....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#2406 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 15 luty 2012 - 16:00

Cena bydła rzeźnego To bardzo dobrą cene zaproponowali,ja wczoraj odstawiłem ładnego mięsnego byka waga 760kg wiek 20miesicy i dostałem tylko 7,80 .Rozmawiałem z babką która tam skupuje to twierdziła że niby bydło w najbliższym czasie zjedzie z ceny,mimo że mało jest pogłowia i nie chciała wytłumaczyć dlaczego,niewiem czy to nie czasem taka zagrywka ubojni aby rolnicy się przestraszyli że cena leci i zaczeli odstawiać na hura nawet te mniejsze sztuki.

KPK

#2407 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:11

Cena bydła rzeźnego PREZES91WLKP

komu sprzedawałeś????

3000 postów

#2408 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:13

Cena bydła rzeźnego

Dziś odwiedzili mnie panowie skupujący bydło i proponowali następujące ceny;
- byki(3 sztuki ponad 700kg każdy) czarnobiałe-nie hf o bardzo dobrej budowie po 8+vat
- jałowki(3 sztuki 600-650kg) 50%lm,50% BD i 100% Montka po 7+vat
Kasa od ręki z vat -niestety im nie sprzedałem ponieważ kończe pryzmę kiszonki i jak będzie koniec za ok 3 tygodnie mają przyjechać

A jaka firma Ci tyle proponowała ?

#2409 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 luty 2012 - 18:24

Cena bydła rzeźnego Może i bydła jest mało ale teraz zrobił się ruch, na skup przyjeżdża 40 sztuk gdzie jeszcze tydzień czy dwa temu w te mrozy przyjeżdżało 4-5,dotego z conajmniej 50 rolników przyjeżdża sprawdzac ceny bo też chcą w najbliższych dniach sprzedac. Kupce mają dobrą okazje aby urwac cenę. Kto ma mało paszy to nie bedzie patrzył na cenę tylko sprzeda aby się pozbyc.

#2410 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:48

Cena bydła rzeźnego a jak myślicie, co będzie z cenami za rok i za 2 lata? jak w waszych regionach z hodowlą? ludzie zwiększają masowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 15 luty 2012 - 19:08

Cena bydła rzeźnego limuzen waga 750 kilo tydzień temu a dziś miła niespodzianka tatu był po rozliczenie i wyszedł po 8.35 zł 400 kilo samego mięsa a myślałem że po 7 nie da

#2412 Share Rydzu

Rydzu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:09

Cena bydła rzeźnego Witam jeśli chodzi o cenę bydła to może delikatnie się obniżyć zależy od kursu euro , popyt jest bardzo duży ale żadne zakłady nie będą dokładać do biznesu . Ładna jałówka lm powinna się wybić na 55-56% żywej wagi czyli 600 kg x 55% = 330 kg

#2413 Share arosaw100

arosaw100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:10

Cena bydła rzeźnego Był u mnie krowinski proponował mi byki po 8,64 z wat a krowę 6.48 z wat ale on oszukuje na wadz wiem bo złapał go kolega .zważyl przed sprzedażą 50 kg było mniej i tak samo znaioma też miała mniej 50kg u niego.Wczorai byli też firmy skupującej dla sokołowa na wagę wbc proponowali mi 13.75 za lepszego i 13.50 za gorszego i krowa 11 do 12 zł + wat ocena wstępna a dokładna po uboju .Tak że mągą jeszcz być troszkę tanszę lub troszkę drosze po uboju.Gości co umnie wyceniał dla sokołowa powiedział że kupowali też dla mlorin ale oni zamkli dział uboiu i przerobu mięsa wołowego więc mogą inne zakłady tego bydła nie zagospodarować, i jeszcz waluty letko w duł.

#2414 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 15 luty 2012 - 19:12

Cena bydła rzeźnego sołtys48-biernackiemu
argoz-to chyba u ciebie sie ruch zrobił bo w moim rejonie na skupach JESZCZE pustki,wczoraj razem z moim bykiem było jakies 5 sztuk.Sama babka co prowadzi skup mówiła że jakiś rok temu dziennie potrafiła z 60 sztuk zebrać a teraz 60 to przez cały tydzień jak dobrze pójdzie,ale prawdopodobnie teraz na wiosne się to troche rozkręci
chrobi123-moim zdaniem może sie troche rynek bydła załamać bo znam sporo gospodarzy co polikwidowali duże hodowle świn i przeżucili się na opas,ja w sumie też świnie wszystkie zlikwidowałem kosztem opasów,za jakiś dobry rok zaczną te wszystkie sztuki schodzić i wtedy możemy przeżyć mały szok.To jest tylko i wyłącznie podkreślam moje zdanie(dość pesymistyczne,ale ja tak to widze),na swoje wyjdą gospodarze którzy będa mieli naprawde ładne,rasowe sztuki,a hf prawdopodobnie będą szły za psie grosze.

KPK

#2415 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 luty 2012 - 19:19

Cena bydła rzeźnego

a jak myślicie, co będzie z cenami za rok i za 2 lata? jak w waszych regionach z hodowlą? ludzie zwiększają masowo?

W moim regionie żeby kupic cielaka to trzeba się trochę najeździc, ludzie wykupują wszystko, zamawiają jeszcze nienarodzone cielaki. Nie wiem czy tyle wstawiają czy po prostu niema cielaków.

#2416 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:20

Cena bydła rzeźnego chodzi o Mariusza Krowińskiego??to jałowka mam rozumiec tak jak byki sie wybijaja,bo mieszance mi sie te 54-56% wybijaja jak ładne:)

#2417 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:33

Cena bydła rzeźnego

Był u mnie krowinski proponował mi byki po 8,64 z wat a krowę 6.48 z wat ale on oszukuje na wadz wiem bo złapał go kolega .zważyl przed sprzedażą 50 kg było mniej i tak samo znaioma też miała mniej 50kg u niego.Wczorai byli też firmy skupującej dla sokołowa na wagę wbc proponowali mi 13.75 za lepszego i 13.50 za gorszego i krowa 11 do 12 zł + wat ocena wstępna a dokładna po uboju .Tak że mągą jeszcz być troszkę tanszę lub troszkę drosze po uboju.Gości co umnie wyceniał dla sokołowa powiedział że kupowali też dla mlorin ale oni zamkli dział uboiu i przerobu mięsa wołowego więc mogą inne zakłady tego bydła nie zagospodarować, i jeszcz waluty letko w duł.

I wiedzac o tym, majac wage i dowod, ze oszukuje oczywiscie nic z tym nie zrobili? Pewnie odpalil im dodatkowo za kilka kilo i stwierdzili ze jest ok... No tak napewno nie powinno byc

chodzi o Mariusza Krowińskiego??to jałowka mam rozumiec tak jak byki sie wybijaja,bo mieszance mi sie te 54-56% wybijaja jak ładne:)

No wlasnie ja tez jestem ciekaw o kogo dokladnie chodzi...?

#2418 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:39

Cena bydła rzeźnego w moich okolicach też raczej zwiększają rolnicy obsadę bydła,lecz z tego co wiem to na zachodzie nieco spadło pogłowie. to samo też w Argentynie a to liczący się producenci. wszystko zależy od kursu euro,bo wiadomo że wołowina idzie na eksport. tak naprawde to nikt tego nie przewidzi.

#2419 Share Rydzu

Rydzu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:44

Cena bydła rzeźnego Jeśli chodzi o byki to różnie bywa zależy od wagi im większa sztuka tym lepiej się wybije ale zazwyczaj 58-60 % ostatnio sprzedany do łukowa byk bb 845 kg po uboju 507 kg x14.60 przeliczając na żywą wage 9,42 zł /kg brutto wybił się na 60%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2012 - 19:45

Cena bydła rzeźnego ja sprzedałem do mipolu byki waga brutto 710 i 790 fotka w galerii po 8.30 +vat . czarne mieszńce lm. polecam firmę najpierw ważyliśmy puste auto na wadze zbożowej poźniej po załadowaniu byków. suma się zgadzała bo ważył też na swojej elektronicznej. panowie bydło to nie świniaki tak szybko pogłowia się nie odbuduje na to potrzeba nawet nie kilku ale kilkunastu lat,