Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:54

Cena bydła rzeźnego Tez nie zawsze można chwicić na czyms takim, bo moze np powyzej 300kilo odejmować 80 i wtedy jak wejdziesz na wage razem z bykiem to moze sie zgadzac. Jedyna rada to swoja waga. Przeciez jezeli taki handlarz dziennie obroci 10sztuk bydła i 50kilo walnie w rogi to jest 4000zł na reke, do tego wysrubowane procenty odejmowane od wagi to tez jest paranoja i tak byc nie powinno. Nawet jak odejmie 10kilo od sztuki na co kazdy machnie ręką to dziennie 800zł jest do przodu, tak dluzej byc nie moze bo cały mozliwy zysk jaki moglby być dla rolnika szlak trafia.

Edytowany przez milanreal1, 05 luty 2012 - 15:41.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 21:18
  •  

#2322 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:57

Cena bydła rzeźnego ursuss...to złapałeś ich na oszustwie i nic nie zrobiłeś...prawdziwy rolnik z ciebie...tym góralom co pisałem kuzyn sprzedaję ...wziął byka na wagę przemysłową i pózniej sprzedaje im a 100 kg brak ale co tam sprzedał im ...mówiłem mu żeby nie sprzedawał bo to oszuści dałem mu nawet numer do swojej ubojni ...tak ostatnio mi mówi sprzedał góralom krowę "bo oni już mają elektroniczną wagę więc jak mogą oszukiwać"...ale pytam ile wazyła krowa ...500 kg ...a widziałem jego krowy ...

#2323 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:36

Cena bydła rzeźnego

Tez nie zawsze można chwicić na czyms takim, bo moze np powyzej 300kilo odejmować 80 i wtedy jak wejdziesz na wage razem z bykiem to moze sie zgadzac. Jedyna rada to swoja waga. Przeciez jezeli taki handlarz dziennie obroci 10sztuk bydła i 50kilo walnie w rogi to jest 4000zł na reke, do tego wysrubowane procenty odejmowane od wagi to tez jest paranoja i tak byc nie powinno. Nawet jak odejmie 10kilo od sztuki na co kazdy machnie ręką to dziennie 800zł jest do przodu, tak dluzej byc nie moze bo cały mozliwy zysk jaki moglby być dla rolnika szlak trafia.

no tak tylko tak jak pislem miezylem byka miaro zoometryczna i ich waga byka samego pokazala 15kg mniej niz moja miara,wiec co moglem reklamowac...le ze mnie nie rabneli na pare kg to se reki nie dam uciac. wiem ze najlepsza swoja waga ale kupic samemu to koszt,gdyby jeszczew kilku sie zlozyc ale z kim sie dogadasz...

ursuss...to złapałeś ich na oszustwie i nic nie zrobiłeś...prawdziwy rolnik z ciebie...tym góralom co pisałem kuzyn sprzedaję ...wziął byka na wagę przemysłową i pózniej sprzedaje im a 100 kg brak ale co tam sprzedał im ...mówiłem mu żeby nie sprzedawał bo to oszuści dałem mu nawet numer do swojej ubojni ...tak ostatnio mi mówi sprzedał góralom krowę "bo oni już mają elektroniczną wagę więc jak mogą oszukiwać"...ale pytam ile wazyła krowa ...500 kg ...a widziałem jego krowy ...

bo niekturym ciezko przetlumaczyc,w mej okolicy tez jacys gurle lub slazacy jezdza ale nie wiem dokladnie tez z elektroniczna od jkichs 3 lat,kuzyn tez im sprzedaje z 2 lata temu mialem byka liczylem go ze 700ma wagi,kuzyn dzwoni ze sa u niego biora krowe to mowie niech po drodze skreca. Zajechali 3 chlopa ogladaja byka mowia 5.50 uparlem sie na 5.70 , ja do nich ze kolo 700kg ma a oni ze nie!! ze ponad 600kg moze...gdyby dali mi choc 5.60 moze bym im phnol ale nie uparli sie na 5.50. Na drugi dzien zadzwonilem po innego chandlaza odrazu powiedzial 5.70 bez targu byk mial 689kg pamietam dokladnie 11 braklo do 700kg ale waga zwykla nie elektr

#2324 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:23

Cena bydła rzeźnego zbyszek8201 czy mógłbyś wytłumaczyc na czym polega mierzenie miarą zoometryczną czy to jest może mierzenie sznurkiem pod pachami byka np. długoc w cm x 2,7 kg. Może znacie jakieś dokładniejsze sposoby zważenia byka domowym sposobem podajcie jakieś przykłady.

#2325 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:13

Cena bydła rzeźnego Nie ma chyba innej metody domowej żeby określić wagę byka sznurek jest najbardziej dokładny

#2326 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:49

Cena bydła rzeźnego to jak to sie przelicza 1 cm X 2,7kg??i gdzie go sie mierzy?

#2327 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 05 luty 2012 - 18:05

Cena bydła rzeźnego Panowie czy to jest temat o cenie bydła rzeźnego?????
Wydaje mi się,że zrobił się z tego temat o oszukiwaniu na wadze!!!
Proponuję pisać w temacie do tego przeznaczonym a tu pisać o cenach BYDŁA RZEŹNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to:
http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Edytowany przez soltys48, 05 luty 2012 - 18:21.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2328 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:13

Cena bydła rzeźnego chzialbym ponowic temat poniewaz nikt mi nie odpisal mam jalowke hf ok 500-550 kg jaka jest cena w tej chwili za jalowki i ile bym mogl za nia dostac

#2329 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 05 luty 2012 - 20:17

Cena bydła rzeźnego 2000zł-2500zł tak byś na moim terenie dostał

#2330 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:29

Cena bydła rzeźnego to nie za duzo.. tak planuje ja do moja chyba przetrzymam zeby te 600kg miala. u nas slyszalem ze 6 zl placa ale nie wiem czy za hf czy za miesne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:06

Cena bydła rzeźnego Jałówki są zwykle tańsze od byków o około 1 zł na kilogramie więc jak znasz cene byków w swojej okolicy to sobie możesz porównać chyba, że się ma jałówki mięsne to cena jest wyższa

#2332 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:12

Cena bydła rzeźnego tydzien temu byka niby cena 8zl + vat za byka. mam tez Lm jałowke ale ma dopiero gdzies ok 400kg i chcialbym ja do wiosny nastepnego roku przetrzymac. nie spieszy mi sie ze sprzedaza tej sztkui bardzo ladnie mi rosnie i mysle ze do ponad 600 powinna dojsc

#2333 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 06 luty 2012 - 12:02

Cena bydła rzeźnego Ja ok.3 miesiace temu sprzedalem 3 byki po 6.70 +vat 2 wazyły ok 700 kg a jeden 580 kg ;(
poozdro

#2334 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 06 luty 2012 - 18:35

Cena bydła rzeźnego Wie ktoś może jak jest cena byków z okolicach Radomia Starachowic???

#2335 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:44

Cena bydła rzeźnego Czy ktoś miał styczność ze skupującym bydło P.Szczyglińskim jest on podobno z okolic Płocka.
Znajomy go poleca zabiera z domu,Przydały by się jakieś opinie.

#2336 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:50

Cena bydła rzeźnego dromik
Napisany Dzisiaj, 18:35
Wie ktoś może jak jest cena byków z okolicach Radomia Starachowic???

8-8,50zł brutto w zależności od byka, mogę podać namiar na gościa, umawia się i przyjeżdża do domu na konkretna godzinę.
Są też cwaniaki co 7.30zł brutto oferują i nawet znajdują takich co im sprzedają.
Mogę wiedzieć skąd jesteś.

#2337 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:23

Cena bydła rzeźnego Kujawsko -pomorskie okolice Wąbrzeźna.Dotąd sprzedawałem do Morlin poubojowo ale spasowali i szukam rzetelnego kupca ok.30 szt rocznie .

#2338 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 06 luty 2012 - 20:13

Cena bydła rzeźnego Ja kiedyś handlowałem z Szczyglińskim ale od pewnego czasu nic mu nie sprzedaję a to z powodu , że jak dzwoniłem do szeryfa to mówił , że cena od do a jak podjechali na miejsce to ci niby klasyfikatorzy tak o 50gr mniejszą cenę i niby potem dokładali po 10, 20gr A tak komy na pograniczu mazowieckiego z łódzkim można sprzedać bydło mam byka hf i jałówkę lm jutro ma przyjechać Krowiński za byka od 7,5-8zł a jałówka 6,5-7zł ceny netto

#2339 Share FARMER27

FARMER27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2012 - 08:59

Cena bydła rzeźnego

Witam. Dodany obrazek Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam. Dodany obrazek

Cześć brat sprzedał bydło po 6,50 za kilo w lubuskim ale firmy ci nie powiem bo nie wiem ale byli z Grodziska WLKP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share rome27

rome27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:26

Cena bydła rzeźnego witam dzis oferowali mi za byczka 8,30 za kg mysle ze to dobra cena co sądzicie....?????