dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Daro20    514

Tak za żywą. Ale to najwyższa cena następne to od 8.5 w dół. Oczywiście ceny z VATem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5323

Daro20 ja byłem na rozpoznaniu, za tydzień wiozę jakiegoś rogacza :P

 

aha i ma pytanie do Daro20, ja też nie byłem do końca ale idąc do auta zobaczyłem że ktoś 3P-kiem przywiózł jakiegoś wyrośniętego "cielaka" , na moje ok 200kg, czy ten gość to sprzedał i po ile ? :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Witam

byk 75%LM, waga 840 kg, cena 9.41zł z vat

województwo Lubelskie, powiat bialski

prywatny odbiorca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

9.41zł z wat nie wierze choć byś mi fakturę pokazał :) ps ja też bym tak chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Daro20 ja byłem na rozpoznaniu, za tydzień wiozę jakiegoś rogacza :P

 

aha i ma pytanie do Daro20, ja też nie byłem do końca ale idąc do auta zobaczyłem że ktoś 3P-kiem przywiózł jakiegoś wyrośniętego "cielaka" , na moje ok 200kg, czy ten gość to sprzedał i po ile ? :D

 

Ten wyrośnięty cielak ważył 250kg. Sprzedał go ale nie wiem po ile bo nie usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

agrouki

 

oglądając byki w galerii @mikic360 mogę uwierzyć w to ,że dostał za swojego bydlaka te 9,41,- brutto to jest przecież TYLKO 8,79,-netto

W zeszłym tygodniu było tyle postów,że za moje byki (ponad 800kg)dostałbym po 8,5,- a były to byki NCB (sprzedałem po 7,7,-netto) to co tu dziwnego,że kolega dostał za 75%LM taką cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Może i bym dostał ale w moich okolicach są takie a nie inne ceny i tego nikt ani nic nie zmieni...a że komuś udało się super sprzedać to super i trzeba mu gratulować takiej ceny a nie zazdrościć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Nie zazdroscic panowie tylko dobrze cenic swój towar i nie ulegac presji handlarzy ,że cena spadnie oni tez maja pozawierane umowy z ubojniami i musza określona ilość sztuk dostarczyc do ubojni. Bydła na rynku nie ma więc nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Tak masz rację ale mus to mus a cena którą otrzymałem uważam za maksymalną jaką mógłbym uzyskać(oczywiście wg mnie) za takie sztuki(obdzwoniłem wszystkie okoliczne ubojnie Skiba,Biernacki, Huta)i to były maksymalne ceny..a do sprzedania zmusiła mnie aktualna sytuacja tzn zbliżający się przetarg na ziemię, którą chcę kupić i co najważniejsze wiek bydlaków(nawet 23 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

ja mam jednego tego samego odbiorce nie odstawiam nigdzie indziej bo by sie obraził a jak minie hossa na bydło to potem niewierni tomasze do niego wracają a on im wtedy mało płaci a ja dostaje wiecej lojalność też jest w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

I właśnie tu niekiedy jest problem. Jeśli masz pewnego odbiorce to dobrze, ale nie powinieneś o tym mysleć jak o jakiejś wierze, lojalności a tylko i wyłącznie o interesie. Powinnismy więcej kalkulować i liczyć co nam się lepiej opłaci, bo nie o to chodzi żeby się przez 2 lata się napracować a potem sprzedać po zaniżonej stawce. Odbiorca nie ma żadnych skrupułów i bierze tam towar gdzie najwięcej zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Kat181 masz racje. Mój przypadek z moim kupujacym jest taki ze wiem, ze dla mnie płaci lepiej jak dla innych rolników.Poprostu trzeba wiedziec ze przy tym interesie chodzi się dzień w dzien + - dwa lata. Tak jak piszesz kupujący nie maja skrupułów tak samo i my nie powinnismy miec. Zdarzało sie ze jak miałem te 20 lat przyjechał kupiec i kilka razy makaronu mi na uszy nawinął i sprzedałem taniej jak inni. Ale teraz gonie takich gównojadów u mnie sie nie pozywią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

mam 3 byki do sprzedania hf ładnie umiesnione obwod w klacie 205-215 cm umowiłem sie z kupcem na srode napisze jaka cena. Dzis płacił do 8.5 zł ale to juz musiała byc sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fazi16    0

Witam . Na ile procent wybijaja wam sie byczki mieszance waga powyzej 600kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Wcześniej zdawałem do łukowa to takie ponad 600kg to tak 56-57% a teraz ładnego mieszańca 827kg to wybił się tylko 54%. Dał tylko 446kg mięsa to wyszedł 8.56zł/kg to każdy się dziwił że tak słabo. Ciekawe na ile pierdzielneli, myślę że nawet 30kg mięsa. Chyba ostatnia sprzedaż do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Wyszedł w klasie U po 13,15zł/kg netto +5% premii i Vat 7% to razem daje 14,72zł/kg i to wychodzi 446kg mięsa. 446x14,72=6565,12zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Panowie, wie ktoś może jak obecnie Pan W. Kościesza płaci za HF-y w lubelskim??

 

Zależy jaki umięśniony ale w granicach 8zł z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj