dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

janusz20    106

odstawilem dwa byki do tykocina i cena raczej dobra bo 13.50zl dali. mam pytanie byki mialy 200 cm a drugi 205cm,[ troche malo ale doplat nie widac a wiosna blisko...] waga wbc 284kg i 287kg. wagi normalnej nie podaja nie wydaje sie wam ze troche malo tego mieska w tych bykach znalezli.?

 

Mi sie wydaje że dostałeś na każdym po 1000zł za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

i pojechały.....

jałówki- 657kg(50%lm) 665kg(bd+lm)765kg(100% monte) po 6,9,-(waga i cena netto)

byki 3 sztuki NCB 815kg,849kg i 890kg po 7,7,-(waga i cena netto)

Odbioraca BOVO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Byki 20-23miesiące wiem,że za byki mało wcześniej mogłem 30gr więcej dostać ale....ale.....siła wyższa, plusem dzisiejszej sprzedaży jest % na okarmienie zabrali tylko 5%

 

Wie ktoś jaka ubojnia jest w Starym Sączu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

Powiem ci ze malo dostales za te byki...Nie wiem jaka ubojnia jest W Starym Saczu ale wiem jak jest kawalek za starym saczem i oni dobrze placa za bydlo,to jest MIPOLu nas za Byki placa do 8.5 plus Vat to za te jak mialy taka wage i byly ladne to spokojnie bys to dostal

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Panowie moje byki to były NCB!!!! a nie żadne mięśniaki!!! wiem,że trochę straciłem ale tatusiowi będę cały rok dziękował!!!!w zeszłym tygodniu proponowali mi po 8 ale jacyś obcy a tu waga sprawdzona i kasa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

byk piemontes 20 miesięcy 760 kg-8zł netto,krowa limusen 630 ,słaba -5,3 zł netto-wielkopolska-po targowaniu :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

miałem dziś niespodziewany telefon z jedej z ubojni bydła z wielkopolski z pytaniem czy mam jakieś sztuki do sprzedania bo nie ma zabardzo co bić proponowane ceny to od 7,3 do 7,80. o co może chodzić ktoś wie

 

miałem dziś niespodziewany telefon z jedej z ubojni bydła z wielkopolski z pytaniem czy mam jakieś sztuki do sprzedania bo nie ma zabardzo co bić proponowane ceny to od 7,3 do 7,80. o co może chodzić ktoś wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

wielkopolska pewnie jako piersza ruszyla z obnizkami i sie chyba nie udalo rolnicy sie nie /zucili / do sprzedazy , mnie te spadki nie przekonaly i czekam , ja mysle ze wiosna tuz a rolnik kase potrzebuje i sprzeda tak mysla , doplate mialem w styczniu wiec mam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ubojnia nie może dac więcej niż sami sprzedają a chcą też zarobic. Oni zapewne mają jakieś umowy i muszą się wywiązywac i muszą miec jakąś ciąglośc produkcji. Euro trochę staniało to i bydło poszło w dół. Jak narazie to jeszcze nie jest tak najgorzej z ceną, chyba że jeszcze stanieje to już będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie też w tamtym tygodniu jezdził przedstawiciel pewnej ubojni z wielkopolski i pytał czy nie mam jakiego byka na sprzedaż, (myśleli że ceny obniżą o pare groszy i rolnicy zaraz polecą, ale bydła jest mało a jak już jest to dopiero małe, bo trochę rolników którzy do tej pory nie zajmowali się opasem bydła pokupowali cielaki bo myślą ze to taki zloty interes, zobaczymy jak sprzedadzą i policzą wszystkie koszty?) Bydło opasowe to nie świnie że przez 5 miesięcy urośnie tu trzeba te 17-22 miesięcy chodzić rano i wieczorem,i parę ton paszy, obornika przezucić….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaka cena krów mam dwie simentale naopchnięcie na już powiedział mi jeden jak ma 700 kg netto to 6 zł netto co wy na to ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

jaka cena krów mam dwie simentale naopchnięcie na już powiedział mi jeden jak ma 700 kg netto to 6 zł netto co wy na to ?

myślę że to realna cena na dziś, napiszesz kto tyle Ci zaproponował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pośrednik z łódzkiego nazwe na priv mogę podać


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Sprzedaje ktoś w wielkopolsce do firmy Mipol, jakie wrażenia ,jak z kasą ile trzeba czekac,czy to solidna firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

Sprzedaje ktoś w wielkopolsce do firmy Mipol, jakie wrażenia ,jak z kasą ile trzeba czekac,czy to solidna firma?

Ja do nich sprzedaje już pare lat i moge Ci tą firmę polecić placą dobrze z kasa tez nigdy nie bylo problemu.A skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Umówiłem się z gościem na następny wtorek cene jaką mi zaproponował za ładnego mięsnego to 8,5 netto i za hf 7,5 netto a jestem z Rososzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To tylko pogratulować cena jak się patrzy. Mnie handlarz opendzlował i za mięsne tylko 7,9zł/kg + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

Umówiłem się z gościem na następny wtorek cene jaką mi zaproponował za ładnego mięsnego to 8,5 netto i za hf 7,5 netto a jestem z Rososzycy

Ja jestem z okolic Pleszewa i oni z mojej okolicy biorą dużo bydla i placa najlepiej.a o kase bym sie nie martwil ze nie zaplaca czy cos jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial z nimi jakies problemy.placa troche dlugo bo chyba 21dni ale powiesz ze potrzeba predzej do przeleja predzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad19    0

Do soltys48 nie chce mi sie wierzyc ze to nie miesne byki byly i ty je uchowales do takiej wagi 850kg w 20 mies chyba na sterydach jechały ;p ? . Chyba ze to ty ich na tej swojej wadze ważyles i tak ci wyszlo ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj