dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

subiektywny    38

a ile mniej więcej może kosztować po wybiciu kg mięsa krowiego, Konrad zaproponował mi 10 zł - dobra to cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
percia26    0

czy ktos wie jak w świetokrzyskim-małopolskim płacom teraz za byki miesne waga ok.700kg.

 

A ktos wie jak teraz płacom za byki miesne waga ok.700kg.świętokrzyski-małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Czy ktoś ma doświadczenie z firmą Nowak Sp.J. z pod Wolsztyna...to jakby podzielił się opinią było Mi miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

od 12 do 13,15zł to cena netto czy brutto?, Wybicie zapewne wziołeś z faktury? Wybicie nie takie zle jak na zakłady w kole ja odstawiłem tam kiedys dwie sztuki 50% angus miał 53% a HF 48% i od tego czasu dalem sobie spokój z tym zakładem chociaż mam do niego ok 10km.

Co do ceny czy brutto czy netto to nie powiem musiał bym zerknac w faktury ale raczej brutto. tak wybicie z faktury. ja odaje tam drogi raz, zreszta mam podpisana umowe na odbiur bydła minimum 10sztuk w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

a ile mniej więcej może kosztować po wybiciu kg mięsa krowiego, Konrad zaproponował mi 10 zł - dobra to cena?

 

nie wiem czy taka dobra zalezy jaka masz krowe i ile Ci oferowali za zywa wage. nie mam pojecia jak sie wybijaja krowy ale kiedys znajomy rzeznik mowil ze z dobrej krowy jest 50% miesa idac tym tropem za swoja krowa dostalbys po 5 zl w przeliczeniu na zywa wage. we wtorek sprzedawalem krowy to jedna miala 735kg i poszla za 6 zl netto a druga 685kg za 5,90 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Witam jak placa za jalowki mm w kuj-pom ????

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

krowa oddana do lukowa na wbc wazona w domu 700kg po transporcie ok 200km zwazona tam 641kg,miesa 325kg po 11.90 plus vat co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

po przeliczeniu na żywą wagę przy 8% odliczenia na obkarmienie wychodzi że dostałeś po 6zł netto. Czyli dobrze ci zapłacili. Byk hf/hereford niecałe 700kg 7.50netto. Zielaziński

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Dzisiaj sprzedany byk hf waga 750kg, po 7.60 zł brutto, na firme JÓZAN czekałem prawie miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Nie wiem czy dowiedzieliście się już jaki wyrok zapadł w sprawie uboju rytualnego w Trybunale Konstytucyjnym, ale nie jest on dla hodowców korzystny i stwierdza, że jest to niezgodne z Konstytucją RP. Ceny bydła rzeźnego mogą zatem wkrótce spaść, bo stracimy odbiorców zza granicy jeżeli zostaną podjęte działania zmierzające do zakazu tej formy uboju zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Kolega wyżej niestety ma racje takie zawirowania a nawet same głupie medialne spekulacje cenie jak najbardziej nie służą. A takie mamy czasy że prędzej ktoś wstawi się za losem "biednego" zwierzątka niż losem drugiego człowieka. Dla mnie jest to chore....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

jesli niewiadomo o co chodzi to o pieniadze , w nasze miejsce ktos dostarczy bydło , konstytucja , unia nie sa w stanie odbiorcow takiego miesa zmienic , za mali w uszach sa, 7,20 netto mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
percia26    0

Witam;cena byków miesnych wag ok.700kg.to 7,50-8 zł.za kg.wagi żywej.w czoraj tyle mi proponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Dzisiaj sprzedałem:

- byczka 50% SM waga 750 cena 7,50 zł/kg,

- byczka 100% HF waga 740 cena 7,40 zł/kg,

- jałówka 50% SM waga 500 cena 6,5 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@bear244 Myślę że bardzo możliwe ponieważ przy takiej masie ilość mięsa jest naprawde wysoka i nie płaci się za kości. Bardzo prawdopodobne że taką sume uzyskasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyyy    1

Wczoraj sprzedane 7 sztuk, w wieku 1 rok 6miesiecy-1 rok 9 miesięcy.

 

Jałówka 50% limousine 620kg po 6,90 z vat

Byk HF 700kg 7,50 z vat

Byk HF 801kg 7,70 z vat

Byk 50% limousine 740kg 7,90 z vat

Byk 50% limousine 785kg 7,90 z vat

Byk 75% limousine 828kg 8,20 z vat

Byk 100% Simental 714kg 8 z vat

 

Cena narazie ok, teraz będe dopiero sprzedawał w marcu/kwietniu więc mam nadzieje że będzie jeszcze lepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Wczoraj sprzedane

Krowa 742 kg, 656 kg brutto po 6 zł brutto

Byk MM 521 brutto po 8 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj