dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PREZES91WLKP    11
Koledzy pogłowie bydła tak szybko nie wzrośnie, każdy kto ma trochę pojęcia na ten temat to wie, to że jest ciężko o cielaki nie oznacza wielkiego zwiększenia produkcji, bo tych cielaków zawsze będzie ileś tam sztuk od iluś tam krów, rozumiem że jest również import tych zwierząt do Polski, ale bez paniki, brak cielaków wynika z tego, że dużo ludzi chce je hodować, a ich jest ograniczona liczba, co wpływa na ich cenę.

Kolego to nas troche na duchu podniosłeś:)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

liczył ktoś może koszt chowu jednego byczka? tak oczywiście mniej więcej bo wiadomo dokladnie to się nie da,jak kupimy cielaka za 1500 i sprzedamy jak urośnie żeby miał 700kg po np 8zł to ile zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Bodajże w innym temacie było już to liczone i z tego co dobrze pamiętam to niby na ładnej sztuce coś ok 1000zł zostaje,ale to każdy liczy pod siebie także naprawde różne i różniste zyski wychodzą.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

Kolego to nas troche na duchu podniosłeś :)

No dokladnie to dzisiaj spie spokojnie:-)

 

Bodajże w innym temacie było już to liczone i z tego co dobrze pamiętam to niby na ładnej sztuce coś ok 1000zł zostaje,ale to każdy liczy pod siebie także naprawde różne i różniste zyski wychodzą.

Nie no moim zdaniem to troche wiecej zostanie,1000 to trochę bieda by byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzu    0

Barttt jestem z woj podlaskiego z okolic Suwałk są u nas dilerzy którzy kupują i sprzedają do łukowa ale oni też mają jakiś % zarobku ,ja zgłaszam min 5 szt i rozmawiam o cenie z zakładami bez dilera ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

liczył ktoś może koszt chowu jednego byczka? tak oczywiście mniej więcej bo wiadomo dokladnie to się nie da,jak kupimy cielaka za 1500 i sprzedamy jak urośnie żeby miał 700kg po np 8zł to ile zostanie?

Kolego to to Ty juz sam musisz sobie policzyc na wlasnym przykladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Koledzy pogłowie bydła tak szybko nie wzrośnie, każdy kto ma trochę pojęcia na ten temat to wie, to że jest ciężko o cielaki nie oznacza wielkiego zwiększenia produkcji, bo tych cielaków zawsze będzie ileś tam sztuk od iluś tam krów, rozumiem że jest również import tych zwierząt do Polski, ale bez paniki, brak cielaków wynika z tego, że dużo ludzi chce je hodować, a ich jest ograniczona liczba, co wpływa na ich cenę.

Masz racje ale nie do końca się z tobą zgodzę. ceny cieląt nie są tylko spowodowane ich zainteresowaniem w kraju. tak jak napisałeś , jest import cieląt ,ale jest też eksport i ten eksport był wcześniej ,nigdy nie było tak że wszystkie cielaki zostały w kraju. i cena cieląt jest też uzależniona od ceny cieląt idących na eksport. sam się zdziwiłem jak się dowiedziałem ile dostał rolnik za byczka hf 60kg w firmie ,gdzie je tz cielaki wywożą gdzieś tam za granicę-13.50 zł plus vat tz koło 14,50zł za kg ....mięsne oczywiście więcej. poprostu jest mniej cieląt ,gdyż ludzie mający krowy mleczne-mowa o tych mających 10 15 szt, zostawiają więcej u siebie,a ceny są tak wywindowane bo ci od małych cieląt w dobie wielkiego bumu na jakiekolwiek cielęta nawet do tych firm mniej sprzedają ,bo więcej zarobią na napalonym rolniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mi kiedyś wyszło 1000 na sztuce ale to wszysko zależy od wielu czynników. kupisz tanio cielaka , dobrą cene dostaniesz i dobre przyrosty masz, a przede wszyskim umiesz tanio wyżywić to jakiś pieniądz jest.

PREZES91WLKP uważaj z Goliną. zapłata tylko gotówką bo przelewy nie dochodzą <_< .

a tak poza tym to cena 7,9 netto za słabe mieszańce i hf (firma kabanos , wiecie może czy oszukują na wadze????)

Edytowano przez JohnDeere6330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

[wiem rydzu,ja mialem 3szt i poszly na dilera bo wiesz na umowe 5szt trzeba na raz a tu brak.hehe ale i tak mysle ze mi dobrze bo handlarz dawal po 8.30 z vatem:) oczywiscie chodzi o poczatek stycznia,no wlasnie krowinski mariusz wtedy ogladal i tak dawal le widze ze ich duzo jest i kazdy zlodziej:P

 

wiesz rydzu dali mi za klase R po 13.95 plus vat 7%bez umowy to rowna sie 14.90 i 13.65 plus 7% rowna sie 14.60:)powiedzialem ze jak wyjda nizej 8.50 na zywa to wiecej nie kupia:P no i wyszly ok.heh a zapytalem o jałowki bo nie oddawalem wczesniej na wbc nigdy i myslalem ze gorzej wychodza,msc.temu na dilera jalowki 11.30 plus vat mowil mi i krowa 10.80 plus vat a na umowe to nie wiem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Ł-meat Łuków- okolice Biała Podlaska

 

byki : R-13.00 U-13.15 E-13.30 netto

krowy: O- 11.40 R-11.60 U-11.80

jałówki: + 0.10 zł do ceny krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja liczyłem że lepiej jest kupić dobrego cielaka za 1500zł w 18 miechów go utuczyć do 700kg i dostaniesz nawet 8,70zł/kg niż jakiegoś zdechlaka za 700zł i dwa lata go faszerować do 650kg i dostać 7 zł z marnymi groszami. Wydaje mi się, że więcej zostaje na sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Płacąc za cielaka 1500zł nabijasz tylko kasę takim firmom jak Dobek, Koczynasz czy ekonatura i pomniejszasz swój zysk a jeszcze jak Ci padnie yo masz już w plecy teraz cielak jest drogi bo byk jest w cenie tylko że byki za jakiś czas wrócą na 6-7zł a cielak dalej zostanie drogi, mówię tylko że ten rodzaj produkcji i za rok możemy mieć niezłą górkę.

Oczywiście obym się mylił.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

byki w większośći idą na eksport,i zależy od kursu walut i zapotrzebowania na wpłowinę jaka będzie cena. co do małych cieląt to też gdy ktoś ma jakieś krowy i mleko to lepiej brać małe,lecz gdy nie ma to lepiej większe, ale każdy ma swoje zdanie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Parkur

 

Taką cenę propomowali jacyś goście z BRZEŚCIA nazwy nie znam bo w mojej okolicy byli pierwszy raz......

 

PREZES91WLKP

Ja o handlu z Biernackim mam swoje zdanie i raczej szybko go nie zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, mam na sprzedaż 6 mieszańcow z rasami miesnymi. Mają po 220 cm w klatce więc myślę że spokojnie po 750+ powinny mieć. Jaka cena za taki towar? Zainteresowanych zapraszam na PW. Zdjęcia w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Według mnie 220 cm daje ok 600 kg ale może się mylę (niech ktoś mnie poprawi) i te byczki na fotkach tyle mogą mieć. Jaki stosujesz przelicznik ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Kolego ktoś cię chyba na wadze młóci, szczerze mówiąc to liczę że mają ponad 800 ale wolę nie przesadzać, bo tylko waga (najlepiej własna lub kolegi) nie kłamie ;)

 

Te byczki na moich zdjęciach co luzem się bujały, a było 9 sztuk, razem miały 6744,78 kg brutto, sprzedane w gródniu. Udało mi się jednego zmierzyć i mał 215 cm ale akurat ten zawyżał średnią.

 

Pozdrawiam,

Karol

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Według mnie 220 cm daje ok 600 kg ale może się mylę (niech ktoś mnie poprawi) i te byczki na fotkach tyle mogą mieć. Jaki stosujesz przelicznik ?

kolego nie mam w domu miary, ale tak jak pisał poprzednik 750 albo i lepiej. pewnie cena będzie powyżej 8zł ,dobra ilość jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Te które teraz mam na sprzedaż to chyba 22 miesiące.

Te z luzu o których pisałem to miały 20 miesięcy.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dziś dla porównania cen dzwoniłem do BOVO i za mięsne jałówki proponowali po 6,8,-+vat byki złotówkę droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ciekawe, czy prognozy z agrobiznesu się sprawdzą. Podobno tendencja spadkowa. Dzisiaj dzwoniłem do znajomego handlarza to mówił że za ładnego mięśniaka da 8,1 zł + VAT. Mam 5 sztuk, sprzedawać czy trzymać ? Któż to wie. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Prognozy agrobiznesu?? Oni nie prognozują, oni wróżą.... Przez takie programy, siejące zamęt i popłoch, nie płacę abonamentu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W sumie masz racje. Ale wolę być ostrożnym. Znajdzie się kilku, którzy w to uwierzą a domino pójdzie. Wtedy zaczną sprzedawać i bydła będzie dużo a wtedy ceny mogą się obniżyć. Ogólnie chyba i tak sprzedam bo ponad 700 mają i 20 msc więc nie będę czekał bo ziarna mało a kupował nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj