dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

mickas092    499

@krzysiek a wiosną tego roku nie miałeś problemu ze sprzedażą opasówki?? Pytałem w agrostarze jakoś wczesną wiosną to mówili że takich nie biorą bo we Włoszech nie ma na taki towar zapotrzebowania ze względu na drogie ziarno - mówił że wolą kupić "gotowego" w dużej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Nie zabierał młody MORIZ to był ostatni transport do Włoch nie sprzedaje do Agrostaru miałem zatargi z Januszem o cenę wiesz stary jego myk w oborze inna a na wadze inna bynajmniej na razie jesteśmy na cześć ale nie handlujemy.Mam stałych odbiorców z resztą ciągle ktoś przyjeżdża za opasówką.Ja celowo przetrzymuje wagę i tak zabiorą,nie marudzą.Włosi przestali kupować w naszych okolicach od kiedy Renco nawywijał u Władki a ona wczoraj dzwoniła za bykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Agro star zapuszcza się z strony Hrubieszowa bo nigdy nie słyszałem o nich przyjeżdżają z kielczaki a mam byczki do sprzedania dajcie jakieś namiary na handlarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Byk MM 804 kg brutto - 7,8 zł netto

Jałówka MM 660 kg brutto - 6,3 zł netto

Firma z Sinarzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Łukasz1987 jesteś nie wiarygodny raz mieszkasz na Mazurach a potem na Lubelszczyznie Agrostar ma umowę ze związkiem i większość hodowców limuze u nas Ci to potwierdzi.Ceny to u Ciebie straszne 4,5 potem 5 a dzisiaj 6 euro.po co ta ściema,w żadnym z moich postów nie ma mowy o 2kg.przyrostu nie próbuj mnie zdyskredytować.18zł to płaci holender jak bierze BBB w wadze450+(na rozpłód).My kupujemy w kilku soję 200-300ton wysłodki po kilkaset ton jednorazowo z Reguły dla mleczarzy i na opas ciężkich byków ja osobiście nie używam.Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur.Rzucasz ciągle jakieś statystyki analizy i cyferki tylko taki z Ciebie rolnik sorry hodowca,ja znam rynek od strony praktycznej wiem ze w promieniu 70km.jest wstawione 4tyś cieląt nie licząc wagi nijakiej i ciężkich z tego 300szt.BBB(4 tyś exportówki)Ciężko z Tobą pisać nie jestem pewien co z tego co napisałeś jest prawdą a co nie podajesz jakieś dziwne koszty 600zł CO tyle kosztuje podatek+lizawka+szczepionka od motylicy nie wiem napisz ile szt. masz tego złota i jak to trzymasz.i nie dąsaj się jak panienka.Proponuje nie łapać się za słówka.

Po pierwsze ty próbujesz zrobić glupca ze Mnie robiąc z siebie? :blink: bo na to wychodzi.

Po drugie co ty z tymi Mazurami? to ty o nich wspomniałeś. Napisałem wcześniej: "W mazowieckim pogłowie bydła mięsnego jest prawie na poziomie pogłowia bydła w Lubelskiem, raczej zadupie nie zagłębie. Zagłębiem jesteśmy pod względem eksportu sztuk czystorasowych B)" Nie rozróżniasz Mazur od Mazowsza? To już nie jest moje zmartwienie proponuje powtórkę 4 klasy szkoły podstawowej, dowiesz się czym się te rejony różnią. Czy po prostu nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem? A może poprostu znowu próbujesz Mi coś wmówić! wielokrotnie pisałem z jakiego woj jestem, jakie mamy w rodzinie bydło, jakie i gdzie sprzedajemy a ty próbujesz odwrócić kota ogonem, po co? Żeby się ośmieszyć?

Po trzecie większość, nie znaczy wszyscy ;) Ba i nie mówię tutaj o Polsce ale i o Lubelskim. Ba na AF jest nas 3 co mają mięsne czystorasowe w oborach, jeden ma nawet foty, choć się zarzekał, że nie wstawi.

Po 4 co do cen to nie rozróżniasz odsadka od cielęciny?! A może zasmakowałeś goryczy porażki i zobaczyłeś jak pośrednik z ciebie doi. Dalem ci link do strony z cenami z dnii 21-27.11.2011 a ty beszczelnie twierdzisz że to ściema :blink: znaczy się co znasz ceny na rynku niemieckim lepiej niż rynek niemiecki? nie było "4,5 potem 5" tylko rozdzielenie pomiędzy 2 grupy, znowu próbujesz coś wmawiać

Po 5 gdzie napisałem, że masz 2kg przyrostu? kolejne pomówienie? kurcze to staje się już nudne, ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? a może nie chcesz? napisałem

ale te 2kg to pewnie do końca roku pęknie w takim tempie
a to diametralna różnica

Po 6 "Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur." aż zacytuję ciebie ;)

Po 7 a jak ocenisz cenę wołowiny na poziomie literek? Jak będziesz wiedział czy pogłowie się zwiększa czy zmniejsza? Sąsiada zapytasz? Twierdzisz, że jesteśmy zagłębiem bydła mięsnego a nim nie jesteśmy i brniesz w tym przekonaniu na siłę dalej. Po co?

Po 8 co to 4 tyś sztuk? Sam Radan ma tyle. Czyli co WLKP zagłębiem? co to 4 koła przy ćwierć miliona ogółu? Jak rynek eksportowy można oceniać na zasadzie jednego dostawcy cieląt w promieniu ledwie 70km?

Po 9 twierdzisz że ze Mną ciężko pisać, cały czas pleciesz jakieś bzdury na mój temat wmawiając mi jak jest u mnie choć nie wiesz z kąd jestem!!! Poszukałem odpowiedzi na to stwierdzenie, że podałeś skąd się biora twoje cyferki, równie dobrze mogłeś napisać sobie że ci 1,9 przyrasta a co za różnica. Takie info to na TVP1 o 19 podawaj może dzieci uwierzą

Po 10 policz amortyzację, utrzymanie mamki, pasza na zimę i raptem się nazbiera.

Liczby są podane na forum.

Może przestaniesz się wywyższać nad wszystkimi, to ludzie zaczną cię traktować poważnie, a nie w temacie o cielętach twierdzisz że ppp żle chowa bo preparaty mlekozastępcze są polecane tylko dlatego, że ich lobby jest silne na wydawnictwa z książkami o hodowli :blink: i siano jest lepsze, poczytaj prof Hogla zobaczysz jakie drogie jest siano względem mleka

w dziele o hodowli bydła czepiasz się Atomika że źle hoduje dlatego nie wieży w twoje bajeczne przyrosty

tutaj czepiasz się Mnie że że cenę przewiduję na podstawie analiz tynku i statystyk

Od kiedy bydło rzepaku nie trawi? calego może i tak, ale śruty :blink:

To forum dużo takich domorosłych specjalistów przerobiło i przerobi ;) bo naprawdę trzeba być zdolnym aby 40% w 2 miesiące zdobyć


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Panowie dajcie już spokój z tymi dyskusjami bo to staje już się nudne;/ U mnie cena do 9 zł z Vat ( lokalna ubojnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

wedle prośby ;) zauważyłem, że lokalne nieduże ubojnie coraz lepiej prosperują :) bo ludzie wolą żreć swoje, bo przynajmniej jest nadziela że jest więcej mięsa w mięsie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

40% zarobiłem za reklamę i cytowanie postów. Tobie wszystko przeszkadza nikt nie ma racji Ty wiesz wszystko lepiej.ok.nie odpisuj na moje posty ani ich nie komentuj ja zrobię tak samo skoro nie możemy pisać w zgodzie.takie szczekanie postem na post mija się z celem Ty robisz po swojemu i masz racje a ja po swojemu a czy Ty mi ją przyznasz to mam to gdzieś ważne że mam efekty i renomę wśród odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

W Łódzkim firma Kaczmarek za krowę krzyżówka simentala zapłaciła 5,40zł z wat. Byki od 7.00 do 8.00zł.

to bidna ta krówka musiała być,u mnie dobra krowa ok 700 kg i wzwyż nawet 6+vat-też łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Jałówka 500 kg wagi mieszaniec, czerwona 7 zł brutto, lokalna ubojnia, za 6 szt byków mieszańców w wadze ok. 600 - 700 kg propozycja ceny 8 zł brutto, ta sama ubojnia, może jeszcze by coś dorzucili jak twierdzą. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

Panowie mam 5 byków w wadze 650 kg do sprzedania i mam takie pytanie gdzie mogę je sprzedać? mieszkam w woj. świętokrzyskim na targach nie ma co i chyba handlarzą też bo oszukują ja jak ktoś się trafi z sumieniem to cena bardzo niska :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

dziś u kolesia brali byka to po 8zł zapłacili jak im powiedział że po 8.50chodzą to tłumaczył że takiej ceny nie ma ale handlarz wie jak d*pę obic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

Zawsze tak mówią, a wiecie gdzie można sprzedać byka 650 kg Highland ? 1 szt ? Podobno ma chude i delikatne mięso więc handlarzą nie ma co więc macie pomysł komu ? może jakiemuś zakładowi np. Sokołów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

mi za 3 byki dawali po 8,5zł waga ponad 600kg,a znajomemu po 9,1zł za byka około 800kg mazowiecki okolice sokołowa podl potrocenie 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Panowie podawajcie czy wasze ceny są wg. stawki netto czy brutto, bo rozbierzności sięgają 1,5 zł.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

mi za 3 byki dawali po 8,5zł waga ponad 600kg,a znajomemu po 9,1zł za byka około 800kg mazowiecki okolice sokołowa podl potrocenie 6%

zdzicho ale sprzedawałeś do firmy Sokołów i czy dawno je sprzedawałeś? były to mięsne czy czarno białe o i takie pytanie czy za czysto rasowego np. simentalera dadzą mi więcej niż za czarno białego HF ? Bo mam do sprzedania Highland'a wysokiej klasy mięsa więc dlatego pytam :|

Edytowano przez simental10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

mi za 3 byki dawali po 8,5zł waga ponad 600kg,a znajomemu po 9,1zł za byka około 800kg mazowiecki okolice sokołowa podl potrocenie 6%

Możesz napisać kto tak płaci i jakiej rasy bydło, mieszkam niedaleko i mam kilka do sprzedania.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

mi 8,5 proponowali dzierzby ,a znajomemu 9zł proponował rybak rasa mieszance ,ale bardziej podchodzi pod hf

Edytowano przez zdzicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Witam. Mój pierwszy post.

Sprzedałem tydzień temu 2 sztuki 768 i 788 kg hf ale bardzo ładnie umięśnione jak na hf. Cena 8.5 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj