dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KoNiU4718    10

Ktoś wie jakie są obecnie ceny byków w woj. Łódzkim bo mam jednego byczka około 640 kg i niedługo myślimy z tatą go sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

Dzisiaj poszedł byk miał 640kg cena za niego była po 6.20 Robi się niby przestój z bydłem i z padła cena o 10 . 20 gr Na kilogramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jak szukasz kolegi frajera to szukaj dalej bo we Mnie go nie znajdziesz

 

ta Ja się pogrążam a ty sobie w jednym poście sam zaprzeczasz :lol: albo do woli albo 18-20l ;) bo dla bydlaka 500kg 10kg śruty to nie tak wcale dużo, poza tym słoma nie zapewni odpowiedniego środowiska dla bakterii w żwaczu.

 

Wygłaszam swoją opinię do czego mam prawo

 

 

dobrze zbilansowana pasza z kiszonek może zastąpić znaczne ilości pasz treściwych dzięki czemu przyrost na treściwej i mieszance objętościowych i treściwych będzie taki sam, jednak w drugim połączeniu względy ekonomiczne będą stanowczo bardziej korzystne dla hodowcy

 

przyjąłem średnią ;) i wagę narodzonego cielaka.

 

3 rzeczy

za żywą czy WBC bo w to to pierwsze nie uwierzę ;) Cena bydła w 15EU oscyluje w granicach 3,3-4€ kg

druga mięsność masz o kand d*py potłuc że taka cena no chyba że kolejny przypadek i ktoś zaproponował cenę wyższą niż na rynku

trzecie sprzedajesz aby sprzedać nawet i po zaniżonej cenie

 

 

mieszance tylko i wyłącznie jeśli ten mieszaniec odziedziczył geny XY po simie i lm a XX po hf przyrost może być wysoki co nie znaczy że tak wysoki. lm to średni kaliber ha to szkapa sim to duży kaliber więc co byś nie robił hf psuje wszystko

Ogólnie to może i one miały taką wagę ale jak dla mnie to nie w tym czasie, a nawet jeśli już to ti był czysty przypadek i przy większej hodowli nie po powtórzenia ze względu na genotyp.

 

Co do cen 10 zł to 2,5€ za kg

Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach ;)

Mediolan: 3,8

Wenecja: 3,7

Turyn: 3,75

Walencja: 3,75

dopłata do:

Piemont: 0,1€, Limousine 0,05€

ile dostają na kontraktach to już tajemnica zawodowa

Jak kogoś interesuje R i U to mogę podać

 

Mój odnośnik jak byś chciał odpowiedzieć to pisz w temacie z linku, będzie bardziej odpowiedni.

Co do oliwy to pojedź kilka razy na spotkania Polskiego Związku Hodowli i Producentów Bydła Mięsnego to się dowiesz o co chodzi :P

 

 

Ta a krowa miała jeszcze wymię? Teraz czekam na przyrost 2kg/dzień

 

nie pogrążyłem się w ani jednym słowie to po pierwsze bo wszytsko napisałem z praktyki. Po drugie jeżeli już masz swoje zdanie to wyrażaj je w taki sposób żeby nie naśmiewać się z osoby czy innych uzytkowników bo tak to zrobiłeś. po trzecie w drugim poście sformułowałem inaczej ile pobiera byk i jakoś tego nie doczytałeś wnikliwie że ma DO WOLI I WIĘCEJ JAK 18-20 LITRÓW NIE POBIERA CO ODPOWiADA 10 KG PASZY. po czwarte wiem ile znaczy kiszonka z kukurydzy o dużej koncentracji energii jednak moim głównym kierunkiem produkcji jest mleko a nie opas, nie trzymam 30 czy 300 opasów tylko 3-4 rocznie, celowo nie dostają kiszonki z kukurydzy bo dla mnie koszy jej uprawy jest bardzo duży, przyjąłem taką a nie inną metodę żywienia i dla Ciebie jest nieekonomiczne a dla mnie jest. po czwarte nie wiem czemu nie możesz przyjąć do wiadomości takich przyrostów bo dla mnie to jest oczywiste i nie wzięte z kosmosu dla przykładu (nie wiem czy mogę wstawić link) pierwszy link po wpisaniu przyrosty dobowe bydła intensywne żywienie - są inforamcje o przyrostach poczytaj może do Ciebie dotrze, kolejne tak 10 zł za opasa za wagę żywą byczki w wadze od 250 do 300 kg pół kanionu minimum, cielaka po tyle płaciłem bo żeby kupić ładną sztukę trzeba było przebrać ze skupu kilkudziesięciu sztuk i zapłacić handlarzowi drożej, malo tego u niektórych trzeba zapłacić za 2 -3 kg więcej bo argumentują to tym że ciele jest nie napojone. Byki zazwyczaj szły do Włoch Grecji i Czarnogóry, ostatnie sprzedałem cały samochód do Grecji w 2004 roku po 8,40 za kilogram wagi żwyej przy średniej wadze 280 kg. Firma pośrednicząca była i jestz Bydgoszczy. W to również nie uwierzysz albo zaprzeczysz. Towar zawsze najpierw ogląda Polak i obcokrajowiec który kupuje dla siebie.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

o cenie cielaka nic nie pisałem ;), co do 10 zł to trzeba było napisać w jakiej wadze, bo najpierw piszesz o 550kg a teraz że sprzedawałeś po ok 300kg <_<.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

do mnie dzwonił facet który dla ktrórego opasy trzymałem miesne krzyzowki i na eksport szły 5 lat temu zakończyłem ten proceder bo w krowy wszedłem całkowicie i dzwonił to po 10 zł za kilogram oferował takie 300 - 350 kg.

czytaj z uwagą, proszę tu napisane jest jak BYK, teraz sprzedaję do miejscowej ubojni bo po 2 czy 3 sztuki nikt się nie bawi. Zdarzało się że byki zostały dłużej przez wakacje i były takie po 500 kg ale cena o ile pamiętam wynoisła 1,6 euro takie 500-550 czyli suma sumarum wychodziło na jedno tylko byk darmo żarł ten okres co został dłużej

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

faktycznie mój błąd :unsure: mogłem zerknąć wstecz


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Łmeat Łuków 2 byki hf waga 680 i 670 cena 10.80 i 10.70 po ubojowo. W Agrobiznesie w poniedziałek mówili że cła w Turcji podnieśli i eksport do tego kraju staną. W Łukowie cena ma się utrzymać jeszcze do końca tygodnia, podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

sprzedałem parę dni temu hf 3 sztuki po 5,7 i 6 zł brutto cena może nie za ciekawa , ale kasa na koncie na drugi dzień więc choć tyle dobrego ;) nie były jakoś ekstra umięśnione po za tym największy miał 600 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Łódzkie byki jeden 617kg drugi 605kg po 6,3zł+Vat jałówka mieszaniec limuze 526kg po 5,5+Vat i dwa takie po 400kg hf po 5+Vat waga brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mieszańce LMS niecałe 700kg po 6,8+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)
Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg} ceny z zeszłego tygodnia gdy byłem u naszego odbiorcy w odwiedzinach wink.gif

Mediolan: 3,8

Wenecja: 3,7

Turyn: 3,75

Werona: 3,75

dopłata do:

Piemontese: 0,1€, Limousine 0,05€

średnio 0,05€ w dół

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja sprzedałem 3 sztuki hf x 1 i lm x x hf x 2 o które było tyle dymu dostałem po 6,5 zł netto za kg jak leci ale trafiło mi się bo ubojnia jedna potrzebowała na doładowanie dla turka chłodni więc dostałem większą cenę, w innej ubojni za tego hf powiedzieli mi złotówkę mniej na kg

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam pytanie może nie związane z tematem ale... Jaka jest cena krowy takiej 3-4-5 letniej która nigdy nie była dojona i zapładniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Ja ostatnio sprzedałem młodą krowe (miała tylko jednego cielaka), ładna, nie koścista, mięsna, miała 660kg to facet dał mi 5,05zł za nią


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

We wtorek poszedł byk HF 24 mies. 796kg brutto, po 6,30zł+Vat, 8proc. na bród.

Edytowano przez rob334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas byki mięsne do 6.60. Hfy do 6. Jałówki do 5.80. Krowy do 5. Wszystkie ceny netto. W poniedziałek jadę z bykiem zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

u nas byki mięsne do 6.60. Hfy do 6. Jałówki do 5.80. Krowy do 5. Wszystkie ceny netto. W poniedziałek jadę z bykiem zobaczymy co wyjdzie.

A jaka firma bierze od ciebie bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

W piątek sprzedane 8 sztuk 3 mięsne i 5 czarno-białych tylko takie trochę lepsze to cena 7zl z vat waga 6600 warzone razem a dzisiaj ma pojechać jeszcze 6 sztuk cena na piątek wynosiła 6,5 z vat ale coś straszyli ze ma spaść o 50 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj