dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

mont    16

na dzis za hf daja sasiadowi 6 .00 netto i terminu odbioru nie podaja , czy to nie sa kpiny , cielaki ponad tysiac szt , a mialo byc tak fajnie i wyszlo jak zawsze , EURO 2012 zapamietamy bolesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

ja dzisiaj szprzedałem hf i jakąś mieszankę czarną miały 810kg i 820kg i z każdego odliczył 50 kg"" na obornik "" dostałem po nie 6.80zł za oba wyszło 10900zł to jeszcze żle nie wyszło ale idą w dół jeszcze tydzień temu dawał 7.20 zł , a dzisiaj 6.70 ale ojciec powiedział że za tyle nie da i dołożył 10gr tylko dlatego ,że zawsze do niego sprzedajemy ale mówili że cały czas idą w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

szymon17 ja tez oddaje bydło do Foodworks do mnie przyjezdza pan Krzysiu :P i jestem zadowolony w zeszlym tygodniu za H-f 738 kg dostalem po 12,40 w klasie o a za krowe 12,30 tez w klasie O ceny oczywiscie plus vat a jak przliczylem byka na wazge zywa to dostalem po7,56 plus vat :) a za krowe po 6.17 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Teraz jest czas kupującego wszyscy straszą i chcą wyrwać jak najtaniej.. taki rynek. Rozmawiałem tydzień temu z właścicielem ubojni mówił że wołowina mu schodzi ale nie ma takiego rwania jak wcześniej. Twierdzi że zawsze gdy zrobi się ciepło ceny spadają ale teraz spadki są bardzo duże przyczyniają się do tego sami rolnicy którzy śpieszą się żeby odstawić... w czasie gdy było drożej dziennie miał problem żeby 50 sztuk ubić teraz nawet 200 . Miejmy nadzieję że po wakacjach cena poskoczy chociaż fajnie jakby to nastąpiło wcześniej .. Wiem że tym postem Ameryki nie odkryłem ale zawsze coś .. żeby nie było OT u mnie cena oscyluje wokół 7 zł za NCB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolo7373    0

Witam wszystkich,

Mam do Was pytanie - czy ktoś miał zawartą umowę z Morlinami (Animexem) dotyczącą sprzedaży opasów po zakupie cieląt od nich?

Dodam, że na umowie był zapis 6% premii oraz kary umowne za nie dotrzymanie postanowień umowy przez którąś ze stron. Jak wiecie Morliny zaprzestały uboju i teraz przysyłają do podpisu porozumienie rozwiązujące umowę. Miał ktoś podobny przypadek? I co robicie z tym fantem?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1
Napisano (edytowany)

WITAM. DAWNO SIE NIE INTERESOWAŁEM CENAMI BO NIC NIE BYŁO NA SPRZEDARZ ZADZWONIŁEM DO UBOJNI I SZOKKKKKKKKKK!!!!!!!!!! CENY MASAKRA ZA HF700KG DO WYPŁATY DO 6.00??? :(((( ZA MIĘSNEGO DO 7.00 DRAMAT. KIEROWNIK UBOJNI MÓWIŁ ZE OD NASTEPNEGO TYGODNIA NASTĘPNA OBNIŻKA O 20GR :( ZE TURCJA CAŁKOWICIE SIE WYCOFAŁA Z RYNKU I NIE MA CO ZROBIC Z BYKAMI I DALSZE OBNIŻKI NAWET DO 5 ZŁ ZA KG??? O CO TU CHODZI??? JA 2LATA TEMU ZREZYGNOWAŁEM Z TUCZNIKA WESZŁEM W BYDŁO TERAZ 14SZT NA SPRZEDARZ I ZNOWU W DUPE NIE CHCE SIE ŻYĆ :(

 

Caps Lock +10%

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Dziś ubojnia zaproponowała mi za dwa mięsne mieszańce z HF odpowiednio: 7,10 i 7,00 zł brutto bez potrącania. W piątek odwożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Tydzien temu posrednik proponowal kuzynowi za angusa 6.8+vat a dzis ten sam posrednik dal mu 7+vat euro w gore to i cena drgnela juz niewiadomo co o tym myslec ale sam posrednik mowi ze cena spada a placi wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

Dzisiejsze co ciekawsze ceny z okolicznego spędu:

-krowa jakiś mieszaniec LM+???w wadze 870kg 6+vat

-byk(tego samego właściciela)1050kg mieszaniec CH 7,5+vat

-jałówka(również tego samego właściciela-córka tej pierwszej krowy)790kg 6,5+vat

ogólnie ten rolnik miał 6 sztuk naprawdę pięknego bydła

reszta nie ciekawie byki hf max 6,5,mięsne do 7,3,- jałówki 5-6,3,- krowy od 4 do 5,8,-

Bydła było bardzo dużo, do tego stopnia że nawet kilka sztuk wróciło do domu :wacko: :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Karolo 7373 miałem 30 szt w tej opcji za rezygnację z umowy wynegocjowałem 40 gr. do ceny poubojowej w OSI F. POL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolo7373    0

Karolo 7373 miałem 30 szt w tej opcji za rezygnację z umowy wynegocjowałem 40 gr. do ceny poubojowej w OSI F. POL.

 

Dzięki.Też spróbuję tak zrobić,mam niedaleko do Morlin to podjadę.Ale ze sprzedażą chyba się wstrzymam.Mam 16 szt. a przy tych cenach to katastrofa...Aktualnie OSI ma w cenniku 12.10 w O klasie :( Mam zapas paszy,a i wiek minimalnie ponad 24 m-ce nie przeszkadza.Ciekawe co będzie z ceną za 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Ja mam 2 sztuki - 500zł w plecy albo więcej i to przez tydzień, oferują mi po ok 7,5 a było już 8zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Teraz jest czas kupującego wszyscy straszą i chcą wyrwać jak najtaniej.. taki rynek. Rozmawiałem tydzień temu z właścicielem ubojni mówił że wołowina mu schodzi ale nie ma takiego rwania jak wcześniej. Twierdzi że zawsze gdy zrobi się ciepło ceny spadają ale teraz spadki są bardzo duże przyczyniają się do tego sami rolnicy którzy śpieszą się żeby odstawić... w czasie gdy było drożej dziennie miał problem żeby 50 sztuk ubić teraz nawet 200 . Miejmy nadzieję że po wakacjach cena poskoczy chociaż fajnie jakby to nastąpiło wcześniej .. Wiem że tym postem Ameryki nie odkryłem ale zawsze coś .. żeby nie było OT u mnie cena oscyluje wokół 7 zł za NCB

trochę za mało znasz rynek a o opinię jednego właściciela nie ma co się opierać, cena do wakacji nie wzrośnie o ile nie spadnie a jak masz bydło 800 kg i czas to trzymaj woły do po wakacji powodzenia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Kolega ma do sprzedania 7 szt. mieszańców w wadze ok 750 kg pośrednik, który zawsze odbierał u niego bydło zaproponował jemu po 8 zł brutto. Zadzwonił też do gościa, który ma ubojnię , ten przyjechał, obejrzał i uzgodnili na 9,20zł żywą wagą (!). Samochód, którym przyjadą zabrac te byki ten kolega może zawżyć przed załadunkiem na każdej wadze gdzie ma ochotę, a potem zważą ją załadowaną. Ale to nie wszystko, ten gość ma przelać pieniążki orientacyjnie ile mogą kosztować te byki na konto tego kolegi i dopiero jak pieniądze będą na koncie to przyjadą po to bydło. Powiem wam, że gdyby to opowiadał ktoś kogo nie znam nigdy bym nie uwieżyła, ale ten kolega jest poważnym człowiekiem i bajek nie pisze. Dzisiaj ma wystawiać fakturę ten gość z ubojni, zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą. Dla mnie to dziwna sprawa, a może ten gość zamrozi półtusze, bo jest pewien, że cena podskoczy, ale aż tak!

Wcześniej nie mało emocji co u niektórych wzbudziła moja wypowiedź na temat ceny bydła, obiecalam, że napiszę jak dalej rozwinęła się sytuacja. Wczoraj ten gość z ubojni odebrał te 7 szt. byków, zważyli je tak jak pisałam wcześniej, kolega jeździł za nimi samochodem więc żadnych przekrętów z wagą nie zrobili, cenę uzgodnili na 8zł netto, facet z ubojni tłumaczył swoję korektę spadkami cen, ale za to na potrącenia odbił jemu 6% a nie 8% jak zawsze, część pieniędzy kolega już ma na koncie, a część ma dostać do 14 dni. Teraz ten kolega trochę żałuje, bo tydzień temu poszłyby po 8,5 netto jakby nie chciał kasy wcześniej na koncie. Ogólnie cena byków u różnych pośredników u nas kręci się wokół 8 zł brutto, jak ktoś ma kilka sztuk to może negocjować i dostaje te 0,10 gr czy 0,20 gr więcej, nie ma sytuacji, że trzeba czekać na odbiór sztuk - przyjeźdżają na drugi dzień, może w naszych okolicach tego bydła jest mniej ? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

@atomik- nie trzeba być wielkim znawcą żeby na podstawie ostatnich doniesień z rynku i obserwacji tego jak dużo rolników [przeszło w ostatnim czasie na opasy wywnioskować jak się może rozwinąć sytuacja. Ja się narazie nie martwię bo partia byków poszła na początku maja przed spadkami po dobrej cenie a następne właśnie po wakacjach pójdą .Pozdro ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32
Napisano (edytowany)

Dwa tygodnie temu 8 zł brutto byki. Cena na dziś to ponoć już tylko 7,5 brutto. Beata12596 czy mogę wiedzieć gdzie jest ta ubojnia i kto to kupuje?

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wcześniej nie mało emocji co u niektórych wzbudziła moja wypowiedź na temat ceny bydła, obiecalam, że napiszę jak dalej rozwinęła się sytuacja. Wczoraj ten gość z ubojni odebrał te 7 szt. byków, zważyli je tak jak pisałam wcześniej, kolega jeździł za nimi samochodem więc żadnych przekrętów z wagą nie zrobili, cenę uzgodnili na 8zł netto, facet z ubojni tłumaczył swoję korektę spadkami cen, ale za to na potrącenia odbił jemu 6% a nie 8% jak zawsze, część pieniędzy kolega już ma na koncie, a część ma dostać do 14 dni. Teraz ten kolega trochę żałuje, bo tydzień temu poszłyby po 8,5 netto jakby nie chciał kasy wcześniej na koncie. Ogólnie cena byków u różnych pośredników u nas kręci się wokół 8 zł brutto, jak ktoś ma kilka sztuk to może negocjować i dostaje te 0,10 gr czy 0,20 gr więcej, nie ma sytuacji, że trzeba czekać na odbiór sztuk - przyjeźdżają na drugi dzień, może w naszych okolicach tego bydła jest mniej ? Nie wiem.

Prawie jak w bajce jedyny uczciwy i sprawiedliwy :rolleyes: tylko życie to nie bajka i albo był przekręt z wagą albo nie będzie reszty kasy :(


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa7512    1

Witam ,no ja dzisiaj sprzedałem 3 sztuki wszystkie niespełna po 800 kg i z vatem wyszło 7.3 a mogłem miesiąc temu sprzedać za durzo lepsze pieniądze, ale co zrobić nie mamy wpływu na to ile nam zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Prawie jak w bajce jedyny uczciwy i sprawiedliwy :rolleyes: tylko życie to nie bajka i albo był przekręt z wagą albo nie będzie reszty kasy :(

Czyli jeśli ktoś sprzeda byki po lepszej cenie to po prostu dał sie zrobić w balona ?

A nie pomyślałeś że po prostu potrafi lepiej negocjować ,może ma lepszy towar(nie widziałeś tych byków) ... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Jeszcze raz powtarzam kolego Mariuszd93, że samochód ważyli na wadze którą ten kolega sam wybrał, a była to waga na skupie zboża, jechał za nimi cały czas, bo też go uczulaliśmy, że mogą coś wykombinować z wagą, nie możliwe, bo cały czas był przy ważeniu czy w drodze do ubojni. Nie wiem czy gość z ubojni nie wypłaci reszty kasy, mało prawdopodobne, bo on skupuje w naszym okręgu bydło nie od dziś, to nie jest typ skupujacego pojawiajacego sie nie wiadomo skąd, który żeby nakupić bydła da kosmicznie wysokie ceny, kilku się na to złapie a potem szukaj wiatru w polu. Ten gość ma swoja ubojnię, w której osobiście byłam jak odstawialiśmy jemu bydło więc nie wiem czy ma jakiś interes w tym, że nakupi bydła, nie zapłaci za nie - tylko co potem, kto jemu sprzeda cokolwiek, czyli zakład trzeba zamykać i zwalniać ludzi. Zaznaczę, ( gdzieś we wcześniejszym poście pisałam o tym) że ten właściciel ubojni kupił od faceta kawałek od nas jednego byka w cenie powyżej 8zł brutto, ile dokładnie nie pamiętam ale wystarczy cofnąć sie kilka wypowiedzi wcześniej. Z kolei inny skupujący, któremu my osobiście nigdy bydła nie sprzedawaliśmy brał na początku tygodnia od jedego pana u nas na wiosce dwa byki w wadze powyżej 700 kg i zapłacił 8,10zł brutto. Ja zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z cenami które opisujecie moje są jak z innej bajki, ale ja piszę tylko stan faktyczny, bo nie mam w tym żadnego powodu, żeby robić ludziom wodę z mózgu. Ubojnia o której cały czas piszę jest w Jarosławcu koło Uchań woj. lubelskie, wejdźcie na google tam są dalsze namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja po 7.5 netto 4 sztuki mam zapłaconą zaliczkę w postaci połowy kasy zaabrać ma facet w przyszłym tygodniu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jeszcze raz powtarzam kolego Mariuszd93, że samochód ważyli na wadze którą ten kolega sam wybrał, a była to waga na skupie zboża, jechał za nimi cały czas, bo też go uczulaliśmy, że mogą coś wykombinować z wagą, nie możliwe, bo cały czas był przy ważeniu czy w drodze do ubojni. Nie wiem czy gość z ubojni nie wypłaci reszty kasy, mało prawdopodobne, bo on skupuje w naszym okręgu bydło nie od dziś, to nie jest typ skupujacego pojawiajacego sie nie wiadomo skąd, który żeby nakupić bydła da kosmicznie wysokie ceny, kilku się na to złapie a potem szukaj wiatru w polu. Ten gość ma swoja ubojnię, w której osobiście byłam jak odstawialiśmy jemu bydło więc nie wiem czy ma jakiś interes w tym, że nakupi bydła, nie zapłaci za nie - tylko co potem, kto jemu sprzeda cokolwiek, czyli zakład trzeba zamykać i zwalniać ludzi. Zaznaczę, ( gdzieś we wcześniejszym poście pisałam o tym) że ten właściciel ubojni kupił od faceta kawałek od nas jednego byka w cenie powyżej 8zł brutto, ile dokładnie nie pamiętam ale wystarczy cofnąć sie kilka wypowiedzi wcześniej. Z kolei inny skupujący, któremu my osobiście nigdy bydła nie sprzedawaliśmy brał na początku tygodnia od jedego pana u nas na wiosce dwa byki w wadze powyżej 700 kg i zapłacił 8,10zł brutto. Ja zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z cenami które opisujecie moje są jak z innej bajki, ale ja piszę tylko stan faktyczny, bo nie mam w tym żadnego powodu, żeby robić ludziom wodę z mózgu. Ubojnia o której cały czas piszę jest w Jarosławcu koło Uchań woj. lubelskie, wejdźcie na google tam są dalsze namiary.

Ja potwierdzam te ceny, dwa tygodnie temu sprzedana jedna sztuka po 8,05 brutto. Ale niestety ponoć już ceny są niższe i coś w granicach 7,5 brutto. Ale trzeba mieć na uwadze że cena zależy od jakości i ilości sprzedawanego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj