dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19687

Rano z ciekawości podjechałem na skup i oto ceny jakie proponowali:

-krowy od 4,- za słabe sztuki HF do 5,8,- za super mięsne(ponad 600 kg netto)

-jałówki max 6,-(MM ponad 600 netto)

-byki hf 6,5- ,MM 7,4,-(ceny netto)

Brali do łukowa (firma H.Stokłosy z DĘBNA )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ha ha każdy się przyzwyczaił do podwyżek na skupach i teraz nie chce se nawet takiej myśli do głowy dopuścić że cena może iść w dół. :D

Tak agrouki ma rację jak dwa lata temu były byki po nawet 4.70 to był hu.. a teraz jak z 8 zjechali na 7 zł to każdy ma pretęsję. Ludzie tak już jest w tej naszej kochanej ojczyznie że jeden sprzeda po nawet 9 z vat a drugi po 7 z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Masz rację@Piotrek1975 do wysokich cen i ciągłych podwyżek łatwo jest się przyzwyczaić a do niskich i spadków to nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

no tak ceny no to moze sa wysokie ale w porownaniu z cena paliwa , paszy, nawozow no to powinny byc wysokie jesli ma sie cos oplacac robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

macie racje,każdy chyba zapomniał jakie były ceny wcześniej,ja przy tych cenach odstawiłam parę sztuk,ale nic się na to nie poradzi."raz na wozie,raz pod wozem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a ja się pytam skąd nagle miały by te ceny spadać .... nadprodukcja czy jest ? chyba nie, eksport czy sie juz nie opłaca czy zamkneli rynki ? chyba nie .... czylki jedeyny wniosek brak pasz oraz duze potrzeby gotowki na zassiewy dlatego ludzie wiecej sprzedaja i cena troszke spada ... teoretycznie mozliwa jest tez cena euro .... z 4.4 na 4.15-4,18 to jest 5% czyli z np 7.39- 5% =7.02 a mamy za hf 6.69 chyba ... wg euro powinno być 6.99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

ej no przecie polacy to taki naród, muszą sobie pojojcyć ;) chciałam to sprzedałam, mogłam czekać aż będą po 8,- ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem tak "ch.j nie pieniądze" ale jak mus to mus

O jej, :o to chyba są jednak pieniądze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Ha ha każdy się przyzwyczaił do podwyżek na skupach i teraz nie chce se nawet takiej myśli do głowy dopuścić że cena może iść w dół. :D

Tak agrouki ma rację jak dwa lata temu były byki po nawet 4.70 to był hu.. a teraz jak z 8 zjechali na 7 zł to każdy ma pretęsję. Ludzie tak już jest w tej naszej kochanej ojczyznie że jeden sprzeda po nawet 9 z vat a drugi po 7 z vat.

przypomnij sobie po ile sprzedawałeś 2 lata temu zboże, po ile kupowałeś paliwo, nawozy, ile płaciłeś za energię elek. i wodę, i jakom miałeś stawkę podatku i KRUSu, i nie pier__ol, że 8 zł to na bogato

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek88    0

Krowa simental 830 kg po 6,30 brutto pojechała we wschodniej części mazowsza.

A co to jest 7 zł za byka jak paliwo dochodzi do 6 zł za litr, to jest minimum opłacalności, to jest pewnie mniej więcej taki stosunek obecnych cen żywca do kosztów paliwa i energii jaki był te 2 lata temu jak wspomniał @suzuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

cieżko jest ale jak pomyśleć ze h.stokłosie udało sie z 8ha wybic na 18tyś ha i kilka firm w około rolnictwa to wszystko w polsce jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

dzisiaj pojechały 8 sztuk 5 mm 1 sm i 2 hf da Zakrzewskich w kosowie lackim na wbc po 14.12 średnia waga 585 kg jutro rozliczenie ciekawy jestem na ile się wybiją cielaki były z ekonatury jak ważyłem zywca jedne wielkie rozczarowanie żeby sm wiek 20 miesięcy ważył 519 kg to h..j z takimi mięsnymi cielakami (dodam dla sprostowania że nie stały na samym sianie i wodzie tylko dgs pasza pełnoporcjowa kukurydza rzepak i inne smakołyki ) wracam spowrotem chyba do hf-ów bynajmniej cielak kosztuje 500 anie 1500 jedna wielka porażka ;[ ;[ ;[ :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

czytam byki po 7 ... kiedy to bylo , na dzis spadek o 0.30 , netto 6 max 6.80 za super wage i wyglad , ja czekam , ekoprodukty :rolleyes: mialem wole mleczaki lub mieszance od krow ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

cieżko jest ale jak pomyśleć ze h.stokłosie udało sie z 8ha wybic na 18tyś ha i kilka firm w około rolnictwa to wszystko w polsce jest mozliwe

 

Nie myśl, że ot tak mu się udało. Trochę pokombinował trochę pokręcił aż go złapali na oszustwie. Ja już wole mieć 15 czy 20 ha ale wiem, że dorobiłem się własną pracą a nie na łapówkach itp. i wyzysku innych ludzi. Może się mylę co do Stokłosy ale u mnie w okolicy trochę już go znają i różne rzeczy mowią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

dziś sprzedałem byki po 6,90zł netto ważyły po 630kg netto średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no wiem ze swiety on nie jest i ze kombinował ,20ha to troche mało minimum 100 a reszta do likwidacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

dlaczego 100 , co to jest , 1000 lepiej sie czyta a ile z tego doplaty :D , pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

dzisiaj pojechały 8 sztuk 5 mm 1 sm i 2 hf da Zakrzewskich w kosowie lackim na wbc po 14.12 średnia waga 585 kg jutro rozliczenie ciekawy jestem na ile się wybiją cielaki były z ekonatury jak ważyłem zywca jedne wielkie rozczarowanie żeby sm wiek 20 miesięcy ważył 519 kg to h..j z takimi mięsnymi cielakami (dodam dla sprostowania że nie stały na samym sianie i wodzie tylko dgs pasza pełnoporcjowa kukurydza rzepak i inne smakołyki ) wracam spowrotem chyba do hf-ów bynajmniej cielak kosztuje 500 anie 1500 jedna wielka porażka ;[ ;[ ;[ :o :o

 

takie przyrosty nie tylko u ciebie odbierałem od rolnika byki też z eko natury i kolosy nie były też woziłem do zakrzewskich jestem ciekaw jak sie twoje wybiją ta eko natura jest przereklamowana mają cielaki z normalnych skupów segregują je i rozwożą po kraju temu rolnikowi przywieźli coś ponad dwadzieścia sztuk i odesłał je z powrotem taki szajs mu dostarczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

krowa 2 klasa 750 kg brutto (706 netto) po 5,5zł netto za kilogram miesiąc temu 20 groszy więcej było


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jestem na kupnie wlasnie z eko natury

Dzwonilem do nich to babka mnie zapewniala ze po 20 miesiacach minimum 800 kg -_-

 

Cos mi sie wydaje ze lepiej kupowac po jednej sztuce ale od rolnika -_-


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Woźniecki 12,90 podstawa WBC.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

przypomnij sobie po ile sprzedawałeś 2 lata temu zboże, po ile kupowałeś paliwo, nawozy, ile płaciłeś za energię elek. i wodę, i jakom miałeś stawkę podatku i KRUSu, i nie pier__ol, że 8 zł to na bogato

@suzuki nie pier....ole tylko pisze że po jakiego się tak excytować jak cena spada , przecież to normalka. Co do tego czy pamiętam po ile co dwa lata temu to pamiętam i co z tego jak jeszcze pamiętam 15 lat wstecz wtedy tucznik waga żywiec był po 4,85 a kiełbaska w sklepie po 7.50 teraz tucznik został w miejscu ale ta sama kiełbaska jest już po 16.30.

Piję do tego że my rolnicy zawsze jesteśmy w du...ie.

Dla mnie nawet po 10 zł za kilo opasa nie jest za dużo trzymam i wiem ile kosztuję utrzymanie bydlaka.

Podrożeje prąd , KRUS podatek a ceny żywca i tak spadną i o to mi chodziło a nie że po 8 zł to za drogo eh :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ok. sorki. odebrałem to,że pijesz do nas rolników, spoko, tak sobie pomyślałem by założyć licznik na głównym łączu poideł, i wtedy będę wiedział ile te bydlaki potrafią wychlać na miesiąc

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Jestem na kupnie wlasnie z eko natury

Dzwonilem do nich to babka mnie zapewniala ze po 20 miesiacach minimum 800 kg -_-

 

Cos mi sie wydaje ze lepiej kupowac po jednej sztuce ale od rolnika -_-

 

niema takiej opcji żeby była taka waga największe byki jakie odbierałem od rolnika dochodziły do 700kg ale większość była w wadze 600/650kg oczywiście zakupił je w eko naturze a babka musi ci czarować żeby sprzedać a obiecywanie nic nie kosztuje ,natomiast brałem razem z tymi niby mięsnymi dwa HF wiek taki sam i miały jeden 800 a drugi 850kg co ciekawe wybój był porównywalny jade dzisiaj po następne pięć sztuk i napisze ci jaki miały dokładny wiek i jaka była waga a pozatym trzeba uważać na towar z eko natury bo potrafią przywieźć straszny szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj