Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy BELARUS to dobry wybór

130 odpowiedzi na ten temat

#61 Share benek

benek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 19:50

Czy BELARUS to dobry wybór [quote name='sebe1033' date='Oct 8 2008, 21:54 ' post='235589']
z tymi używanymi to loteria tylko że części drogie i malo kto umie rozebrać a co dopiero naprawić
Ja tylko słyszałem że w jednym JD to biegi były na olej czy na coś i raz były a raz nie to otworzyli skrzynie to jak zobaczyli to nic nie ruszyli zamknęli i sprzedali
....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy BELARUS to dobry wybór Dzisiaj, 16:53
  •  

#62 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:31

Czy BELARUS to dobry wybór ja mam pronara mtz i nikt mi nie wmówi ze to dobry ciągnik. niech nikt się nie sprzecza czy trzeszcy bo trzeszczy jak cholera.hydraulika jest badziewasta nawet w gazetach o tym piszą. wykonanie jest denne wiem bo mam. a z elaktroniki to nawet w najnowszych to chyba tylo swiatała i wycieraczki. no i walek w nowszych

pod względem awaryjności zajmują 1 miejsce bo też gdzieś o tym czytałem i sam z resztą wiem. i nie wymyslajcie ze trafilo mi sie gówno albo nie umiem go eksploatować bo to nie jedyny moj ciągnik. a co do spalania to powiem ze nie jest najgorzej. wszystko jest tak stworzone ze aby dostać się do jakiejś części trzeba zazwyczaj odkręcić wiele innych. czyli dostęp jest chu*owy.

zawsze się znajdzie jakis tuman co nie może przebolec ze to gówniana marka, i napewno ktoś mnie zacytuje zaprzeczy i nawymyśla bajek. tak juz jest. więc proszę tego nie robić dla gównianego powodu

#63 Share witkos01

witkos01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:45

Czy BELARUS to dobry wybór Ani Pronar ani Belarus jakosciowo nie sa najlepsze swiadczy juz o tym sama cena co za tym idzie sa awaryjne ale rekompensuje to cena czesci a o zastosowaniu jakiejkolwiek elektroniki i nowoczesnych technologii nawet nie ma mowy jak to sie mowi "sto lat za murzynami"

#64 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:51

Czy BELARUS to dobry wybór Tak to juz jest, ja nie bede pisal ze to sa najlepsze ciagniki, ale ja na swojego mtz nie powiem zlego slowa bo to jest najmiej awaryjny ciagnik w moim gospodarstwie, a zajecia mu niebrakuje bo robi ponad 700 mtg w roku i jakos sie nie psuje. Wiec widać jakie sa róznice w wykonaniu poszczególnych ciagników.

#65 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:54

Tak to juz jest, ja nie bede pisal ze to sa najlepsze ciagniki, ale ja na swojego mtz nie powiem zlego slowa bo to jest najmiej awaryjny ciagnik w moim gospodarstwie, a zajecia mu niebrakuje bo robi ponad 700 mtg w roku i jakos sie nie psuje. Wiec widać jakie sa róznice w wykonaniu poszczególnych ciagników.

na tyle mth to go zmien. oszczedzisz na zdrowiu gwarantuję.

Tak to juz jest, ja nie bede pisal ze to sa najlepsze ciagniki, ale ja na swojego mtz nie powiem zlego slowa bo to jest najmiej awaryjny ciagnik w moim gospodarstwie, a zajecia mu niebrakuje bo robi ponad 700 mtg w roku i jakos sie nie psuje. Wiec widać jakie sa róznice w wykonaniu poszczególnych ciagników.

na tyle mth to go zmien. oszczedzisz na zdrowiu gwarantuję.

#66 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 16:29

Czy BELARUS to dobry wybór Dobra w końcu powiem, ukrywałem to przez jakis czas, bo było mi troche wstyd, ale teraz moge smiało powiedziec ze ciągnik za który dałem ponad 120tys. (Landini), jak do tej pory jest bardziej awaryjny jak moj poczciwy mtz-et, i z komfortem tez szału nie robi. Miałem wiele problemów z hydrauliką w Powerfarmie. Najpierw poszedł usczelniacz na takim zaworze, (140mth) pózniej znów to samo (250mth), nastepnie znów to samo (340mth) i kolejny raz (430mth). Serwis sie wkurzył i sciągneli nowy podnosnik, załozyli, ciągnik podniósł kilka razy (na pusto) i... siadła pompa. Teraz Landini ma 495mth i leje sie na rozdzielaczu (dzis stoi na warsztacie). Zapomniałem jescze napisac ze jak miał 200 mth to siadły siłowniki wspomagające. Miał robioną tez 2 razy elektryke, i wymieniany zamek w drzwiach. W tym samym czasie Mtz-et zrobił 900mth i nie robiłem dosłownie nic. Teraz załuje ze nie kupiłem Belarusa 1025 i jestem pewien, ze moim kolejnym ciągnikiem bedze belarus, a nie żaden zachodni złom. Wzgledem komfortu Landini wcale nie wypada rewelacyjnie, nie ma dla mnie róznicy miedzy nim a Mtz-etem.

P.S. zapomniałem dodac tez, ze jeszcze był wymieniany zbiorniczek przelewowy od płynu chłodniczego na którym sie lało i 2 razy wymieniany króciec od ogrzewania kabinowego
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#67 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 17:04

Czy BELARUS to dobry wybór @zbigi123 powiedz mi jeszcze jedną rzecz na temat tego landiniego, a mianowicie chodzi mi o silnik a bardziej o pompkę zasilająca paliwa, w tym landinim jest jak się nie mylę silnik perkinsa 1104-44 i pompka jest za filtrem paliwa taka razem z wymiennym filtrem czy miałeś z nią jakieś kłopoty??

#68 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 17:43

Dobra w końcu powiem, ukrywałem to przez jakis czas, bo było mi troche wstyd, ale teraz moge smiało powiedziec ze ciągnik za który dałem ponad 120tys. (Landini), jak do tej pory jest bardziej awaryjny jak moj poczciwy mtz-et, i z komfortem tez szału nie robi. Miałem wiele problemów z hydrauliką w Powerfarmie. Najpierw poszedł usczelniacz na takim zaworze, (140mth) pózniej znów to samo (250mth), nastepnie znów to samo (340mth) i kolejny raz (430mth). Serwis sie wkurzył i sciągneli nowy podnosnik, załozyli, ciągnik podniósł kilka razy (na pusto) i... siadła pompa. Teraz Landini ma 495mth i leje sie na rozdzielaczu (dzis stoi na warsztacie). Zapomniałem jescze napisac ze jak miał 200 mth to siadły siłowniki wspomagające. Miał robioną tez 2 razy elektryke, i wymieniany zamek w drzwiach. W tym samym czasie Mtz-et zrobił 900mth i nie robiłem dosłownie nic. Teraz załuje ze nie kupiłem Belarusa 1025 i jestem pewien, ze moim kolejnym ciągnikiem bedze belarus, a nie żaden zachodni złom. Wzgledem komfortu Landini wcale nie wypada rewelacyjnie, nie ma dla mnie róznicy miedzy nim a Mtz-etem.

P.S. zapomniałem dodac tez, ze jeszcze był wymieniany zbiorniczek przelewowy od płynu chłodniczego na którym sie lało i 2 razy wymieniany króciec od ogrzewania kabinowego

po prostu masz pecha, trafił Ci się felerny model. Kolega ma MTZ od nowości i też go wyklina, że ciągle się psuje, ja mu na to, że przynajmniej masz tanie części, a on odpowiedział " przy tej ilości awarii tanie stają się drogie ..." może on też miał pecha i trafił na kiepski model. Ja w moim MF na 270rbh jeszcze nie wzywałem serwisu, szwagrowi na 480rbh rozszczelniła się pompka paliwa wspomagająca i to jest jego pierwsza awaria (mechanik który ją wymieniał powiedział że już taką trzecią awarie miał)

#69 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:20

Czy BELARUS to dobry wybór Z pompką problemów nie było. Tyle ze za tą cene to nie powinen trafic sie zaden szajs. Liczyłem na to ze ciagnik za który dałem ponad 120tys. bedzie chodził kilka lat bez awarii, tak jak mój Zetor czy Mtz-et, a nawet c-360. Pierwszą awarie zetora miałem po 10 latach uzytkowania kiedy miał ok. 8tys. mth, i juz widze ze Landini nie dotrzyma u mnie 8 tys. A cięzko wcale nie ma bo maszyny ma od Mt-zeta i Zetora, a co dopiero, gdy coś większego dostanie.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#70 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 22:04

Czy BELARUS to dobry wybór według mnie trafiłeś na wadliwy model tego landini;/masz w nim jakis rewers?? U mnie pracuje lamborghini lampo 70 i czasami od sąsiada bierzemy belarusa 920 ma 400mth a lampo 6300 i lampo chodzi 10 razy lepiej niz belarus(oba ciągniki są z turem)lampo ma chociarz rewers mechaniczny a w belarusie jak sie wbija wsteczny to biegi zachaczają o joystick od tura... jedynka idzie gdzie pół metra to przodu, dwujka juz jakis mniejsZy skok. Po zatym biegi w belarusie są bardzo źle rozłożone 2 i 3 to to samo 4 to juz od razu 20km/h (ta wolniejsza) a 3 szybsza to gdzies 15km/h. Ogólny komfort jazdy jest lepszy w lampo.

Myśle jak bys kupił np. NH z serii T5000 lub TDD to bys był napewno bardziej zadowolony niz z mtz'a ;[ :o a ile masz tego landiniego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:05

Czy BELARUS to dobry wybór kolego nie porównuj lamborghini do belarusa, rusek kosztuje w granicach 90 tys. PLN a lampo powiedz mi ile kosztował 130 tys.?? 150tys??

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#72 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:23

Czy BELARUS to dobry wybór Landiniego mam półtora roku. New Hollanda TL100 miałem pozyczonego gdy rusek miał awarie i powiem ci szczeze ze balbym sie robic takie zeczy NH co ronie Mtz-etem, i jestem pewny ze ten NH wcale sobie lepiej nie radził jak rusek. Fakt skrzynia jest zle rozmieszczona ale tylko w skrzyni 14/2 a w 18/2 jest znacznie lepiej. A joystick jest poprostu w niewłasciwym miejscu w tym belarusie o którym pisałes.

#73 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:03

Czy BELARUS to dobry wybór a ja powiem ci ze ty śmieszny czlowiek jestes. 120 tys zł za ciągnik to wcale nie jest dużo. ale patrze ze ty jestes uparty jak osiol i zmyślasz bajki że lepiej poczytac twoje posty niz obejrzec kabaret. kazdy kto ma mtza wie co to jest. a z tobą nie ma co rozmawiać bo wymyślisz kolejną bajkę.

Proszę cie nie odpowiadaj na mojego posta bo nie interesuje mnie twoje zdanie na temat tej wypowiedzi

#74 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:14

Czy BELARUS to dobry wybór ludzie myślicie że jak zachodnie i za dużą kasę to cud techniki i super wykonanie a jak już wschodnie i za mała kasę to dziad! połowa postów w tym temacie to wypowiedzi dzieci po 14 lat;/

#75 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:19

Czy BELARUS to dobry wybór Ja wole uprawiac pole mtz-em chociazby miał nawet za soba plame oleju zostawiac jak niektórzy sadza niz tłuc sie jakimis zabytkami po polu jak wiekszość rolników.

#76 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:37

Czy BELARUS to dobry wybór 120tys. to dla ciebie niewiele??? To gratuluje, bo widze ze sie koledze dobrze powodzi, masz świnie czy krowy? 7,50 za kg swiniaka i 1,80 za litr mleka moze ci wychodzi? Ceny maszyn w obecnych czasach to makabra. W 96r. kupiłem mtz-eta za troche ponad 30 tys. a teraz taki sam model kosztuje drugie tyle. Ciągnik jakosci Landiniego powinien kosztowac nie wiecej jak 60 tys. Za co tyle kasy, za znaczek, bo za jakośc napewno nie. Wole ciągnik o połowe tanszy który zrobi to samo i nie bedzie z nim takich problemów. Tak jak pisałem wczesniej załuje ze nie kupiłem drugiego Belarusa.

#77 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:37

Czy BELARUS to dobry wybór my kupilismy za ok 90tys brutto ale to było w 2002r a teraz jest r2 i nie wiem ile kosztuje
a belarus 72tys brutto i jak bym miał wybieraj miedzy uzuwanym lampo a nowym belarusem to bym wzioł lampo ale jak tobie dobrze w takim ciągniku to juz twoja sprawa ale nie zdziw się jak po 15 latach jezdzenia tym sprzętem bedziesz miał cos nie tak z żołądkiem bedzie albo wyzej albo nizej :) :o ;[

#78 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:48

Czy BELARUS to dobry wybór Takie to własnie pier.... kota za pomocą młota. Nie wiem ca wam sprawia te wszystkie choroby i dolegliwosci jezdząc Mtz-etem.

#79 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:17

a ja powiem ci ze ty śmieszny czlowiek jestes. 120 tys zł za ciągnik to wcale nie jest dużo. ale patrze ze ty jestes uparty jak osiol i zmyślasz bajki że lepiej poczytac twoje posty niz obejrzec kabaret. kazdy kto ma mtza wie co to jest. a z tobą nie ma co rozmawiać bo wymyślisz kolejną bajkę.

Proszę cie nie odpowiadaj na mojego posta bo nie interesuje mnie twoje zdanie na temat tej wypowiedzi

Haha to moze sie kolego pochwalisz jakim ty sprzetem smigasz, bo jak 120 tys to nie duzo za sredniej klasy ciagnik to podejrzewam ze u ciebie na podwórku stoja same fendty, john deery itp. Ja mtz jeżcze juz ponad 12 lat i jakos nie mam watroby w d...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:58

Belarus to dobry wybór jest tani , wytrzymały,niedużo pali , tanie części

moje zdanie jest takie jest tani nieduzo pali i tanie czesci ale wytrzymaly to on nie jest za bardzo....i awaryjnosc tez ma dosyc wysoką ale jezeli wezmiesz nowego to napewno bedziesz ucieszony z niego chcoiaz z JOHNA DEERE albo classa czy fendta byl bys moze troszke bardziej ucieszony lecz za marke sie placi.....

Dodaj odpowiedź