Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywne byki

175 odpowiedzi na ten temat

#161 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 09 listopad 2014 - 20:28

Agresywne byki Ja to stosuje i powiem tak,te co mam luzem takie 400kg są leniwe,spokojne,oby sie nażreć i leżeć.natomiast te co mam na uwięzi jak były glupie tak są nadal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywne byki Dzisiaj, 08:18
  •  

#162 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 22:31

Agresywne byki

No - ja też mam takiego agresywnego byka RW. Obecnie ma ponad 500 kg. Jest niesamowicie agresywny. Stoi na uwięzi, ale tłucze rogami wszystko co popadnie. Dał radę wyłamać kawałek żłobu z lanego betonu. Przy zadawaniu karmy usiłuje uderzyć rogami, a jeśli nie sięga to kopie na wszystkie strony. Między karmieniami, gdy leży to pozwala do siebie podejść i nawet pogłaskać po pysku.

Miałem zamiar go jeszcze podtuczyć, ale sprzedam w bardzo krótkim czasie. Wolę nie ryzykować.

#163 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 07:11

Agresywne byki atakowania rogami łatwo oduczyć. Zrób sobie dębówa pałke i jak tylko próbuje rogami atakować to go po rogach. One bardzo tego nie lubią.

#164 Share EwelinaLukanek

EwelinaLukanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 październik 2015 - 07:20

Agresywne byki

Opowiem Wam o moim byku, bo ostatnio dużo nad nim rozmyślam, otóż wydaje mi się że jest opętany, tzn że popad w jakieś szaleńswto. To najstarszy i największy byk jakiego posiadamy trudno określić ile ma lat ale jest już starszy muszę koniecznie zaglądnąć w papiery. Ale do rzeczy jest totalnym i największym rozdarciuchem na gospodartwie. Wystarczy że coś mu się nie spodoba, ktoś przejdzie coś stuknie puknie a on już podnosi alarm, np jadę dowieść kiszonki i wszystkie jedzą spokojnie a on się poprostu wydziera. Albo gospodarz pojawi się w drzwiach a ten już dostaje nerwicy.

Wydaje mi się że ma na to wpływ długotrwałe uwiązanie, że poprostu padło mu już na głowe. Ale teraz najciekawsze co zauważyłam to jego wzrok totalnie opętany, patrzy jakoś tak dziwnie, nie skupia wzroku na konkretnym punkcie tylko te oczy się rozjeżdżają jakby był zezowaty. Myślałam że może przez to że słabo widzi jest taki nerwowy, ale sama do końca nie wiem coś jest z nim nie tak, wyraźnie wyróżnia się na tle innych byków.

Kiedyś czytałam coś takiego Rottweilery to bardzo inteligentne psy, tylko jest z nimi jeden mały problem. W pewnym wieku pies przestaje już rosnąć, w tym jego czaszka. Jak wiadomo psy tej rasy mają dość spory mózg, który czasami rozwija się jeszcze po tym, jak czaszka już się nie zwiększa. powoduje to ucisk na mózg i po pewnym czasie pies głupieje i często nie wie co robi - staje się agresywny

Może strasze buhaje też tak mają <_<

aaa podkradnę zdjęcie styzusowi bo mój byk jest taki jak jego
http://www.agrofoto..../426100-byczek/

dzień dobry jak  czytam od pani to co pani pisze to mój byk od wujka nazywa sie Charlii ma on już 2 lata . I właśnie się tak samo zachowuje i nie wiem co robić w tym przypadku a jeszcze szczególnie 

#165 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 10 październik 2015 - 17:56

Agresywne byki Jeśli ma 2 lata to najlepiej sprzedać.

#166 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 październik 2015 - 16:10

Agresywne byki

Bez żadnych komentarzy z mojej strony i mówiąc łagodnie - jeśli  Wam życie miłe pozbądźcie się tego  byka.

#167 Share Pietros

Pietros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport, rozrywka, kosmos

Napisany 13 grudzień 2015 - 18:55

Agresywne byki Kolczyk w nos innego rozwiązania z agresywnym bykiem nie ma. Przy sprzedaży się uspokoi :-)

#168 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 08:58

Agresywne byki

Ten premiks z Blattina chyba pomaga . U mnie na luza byki i bardzo się bodły a po tej mieszance spokój Do tego żywieniowiec doradził tlenek magnezu że uspokaja tylko w małych dawkach bo spadnie apetyt. Na razie jest spokój w stadzie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#169 Share casepuma

casepuma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 13:41

Agresywne byki Witam.
Chcę się poradzić jak uspokoić byki. Wypalam im rogi, ale wraz są agresywne. Proszę o jakieś skuteczne porady

#170 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 19 maj 2016 - 17:03

Agresywne byki

Czy tak zwanego "głupiego jasia" można podać tylko w formie zastrzyku czy jest też inny sposób?

#171 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 20 maj 2016 - 16:47

Agresywne byki

Witam :) Mam pytanie czy może znacie aktualny cennik za bydło na WBC w Kole. Z góry dzięki za odpowiedź :)

#172 Share FranasNH

FranasNH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Bydło opasowe, uprawa roli, maszyny rolnicze, jazda na rowerze

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:14

Agresywne byki

Szef trzyma byki w oborze wolnostanowiskowej oraz pod wiatą i byki są bardzo spokojne. Od malego trzymane są w specjalnych domkach przez miesiąc, czasem je głaszczę to się szybko przyzwyczajają do mnie :) Te po 800kg nie sprawiają problemów, są spokojne, można je nawet bez problemu głaskać to wyciągają jezyki i liżą :) tylko jeden, chyba jakiś przewodnik stada zawsze jak mnie widzi, albo usłyszy, że gdzieś daleko zamiatam, to zaczyna tak wyć jakby :P im bliżej jego jestem tym głośniej wyje, a jak podejdę tak na metr-dwa to otwiera pysk, wyciąga tak język, obniża głowę i zaczyna tak głośno ryczeć, jakbym go uderzył albo coś :P Wie może ktoś dlaczego tak się zachowuje? :)

Edytowany przez FranasNH, 01 sierpień 2016 - 10:14.

#173 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:10

Agresywne byki

Jeżeli chodzi o cennik to masz od tego odpowiedni dział na forum,wystarczy poczytać i prawdopodobnie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Poza tym jeżeli byk ma 2 lata i w dalszym ciągu zachowuje sie tak agresywnie,to również uważam ze najlepiej będzie go po prostu sprzedać.

#174 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:32

Agresywne byki

Ten byk  w stadzie jest osobnikiem Alfa, a Ty jesteś postrzegany przez niego jako wyższy w hierarchii, lub na tym samym poziomie. Obsługując takiego drania trzeba się mieć ostro na baczności, albo się go pozbyć, bo nie wiadomo kiedy postanowi zmienić hierarchię. Miałem takiego na szczęście dla mnie zakatował kiedy byłem na ładowarce.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#175 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:32

Agresywne byki

Niedaleko mnie dwa lata temu taki byk załatwił gościa na amen chwila niewuwagi i wciągął go przez drabiny do kojca gdzie był luzem zanim pogotowie dojechało to było po człowieku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#176 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 23:08

Agresywne byki

U nas zawsze był jakiś byk do krycia krów które z jakiegoś względu nie dało się inseminować. Agresje wykazywały tylko HF. Simental, Montbeliard, czy nawet czerwony duński to były potulne jak baranki.