Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywne byki

175 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:31

Agresywne byki @Heidi88 gubi Cię nie to że za szybko przy nich chodzisz, poruszasz się czy za głośno mówisz tylko to że się ich boisz. Przy bykach można normalnie rozmawiać , głośno i nawet nie będą zwracać na to uwagi. Co byś nie zrobiła i czego nie kombinowała do póki będziesz sie bać i będziesz bardzo niepewna w tym co robisz to zapomnij że cokolwiek uda Ci sie przy nich normalnie robić. Pewien gospodarz dość leciwy ale z ogromnym doświadczeniem powiedział mi że zwierzęta widzą Twój strach. Jak masz podejść do nich a widzisz że są uwiązane to idź śmiało i nie cofaj sie na krok bo potem to kicha. Ten czerwony kolor to taki mit, nie rusza ich to :P Czerwony kolor to ozdoba podczas Korridy , a czy to będzie czerwony, czarny czy zielony to byk i tak sie wkurzy że mu czymś machasz przed oczami :) Przy ostatnim odbiorze byków gadałem z kierowcą i opowiadał jak trafił im sie byk którego 4 dni trzymali na samochodzie bo tak sie rozwścieczył że nie dał sie zdjąć. Dopiero po czterech dniach i paru zimnych kąpielach zmiękł. Kilka byków musieli odstrzelić na miejscu bo nie szło ich załadować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywne byki Dzisiaj, 05:27
  •  

#142 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 27 marzec 2013 - 12:43

Agresywne byki @Heidi88 tak też nie rób :P

#143 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:13

Agresywne byki "Można by rzec - to nie jest sport dla kotów" -_- ale ludzie wpadają na głupie pomysły bo się nudzą - na gosp. wiadomo jak jest trzeba sobie samemu zapewnić atrakcje. A czy taka straszliwa krzywda się dzieje zwierzęciu jak to opisują w komentarzach na YT to nie wiem, większe niebezpieczeństwo czyha chyba jednak na jeźdźca.

#144 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:36

Agresywne byki gdzie tam krzywda krzywda to mogła by się stać temu bezmózgowi co wsiadł bo niechcący mógł by go zwalić druga sztuka kopnąć albo nadepnąć o wypadek nie trudno ciężko jemu nie było bo bysio spory w gosp atrakcji nie mało znajomi do mnie przychodzą i mówią ty to masz dobrze nie nudzisz sie tyle tego wszystkiego rozrywki co niemiara tylko ze tu czasu na nudę nie ma i czasem jej brakuje

#145 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:39

Agresywne byki pracy dużo a czasu na uciechy brak

#146 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:57

Agresywne byki no ale ewentualnie tam coś sie znajdzie jak ktoś bardzo chce przez cała zimę nie chciało mi się nawet konno pojeździć a wymówka ze nie ma czasu :P ale parę razy przelożowałem go tylko wiosna przyjdzie to znów po krówki sie pojeździ na pole jak będzie dawała sie złapać

#147 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:34

Agresywne byki Jak założyć takiemu groźnemu bykowi kolczyk? Jeszcze po pastwisku chodzi:-) jak będę miał go tylko w gospodarstwie to wystarczy?

#148 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:50

Agresywne byki no na pastwisku na pewno go nie założysz w oborze musisz go dobrze przywiązać i przebić a po co ci ten kolczyk chcesz go prowadzać to rozpłodownik chcesz go trzymać ?

#149 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:57

Agresywne byki :-) kolczyk z numerem w uchu:-) gamoń mi zgubił!!

#150 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:36

Agresywne byki aa ja kiedyś rozpolodnikom kolczyki w nos i prowadzałem do krów co za problem linka na lep do rury go przywiązać trach i siedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 02 maj 2013 - 21:26

Agresywne byki Opowiem Wam o moim byku, bo ostatnio dużo nad nim rozmyślam, otóż wydaje mi się że jest opętany, tzn że popad w jakieś szaleńswto. To najstarszy i największy byk jakiego posiadamy trudno określić ile ma lat ale jest już starszy muszę koniecznie zaglądnąć w papiery. Ale do rzeczy jest totalnym i największym rozdarciuchem na gospodartwie. Wystarczy że coś mu się nie spodoba, ktoś przejdzie coś stuknie puknie a on już podnosi alarm, np jadę dowieść kiszonki i wszystkie jedzą spokojnie a on się poprostu wydziera. Albo gospodarz pojawi się w drzwiach a ten już dostaje nerwicy.

Wydaje mi się że ma na to wpływ długotrwałe uwiązanie, że poprostu padło mu już na głowe. Ale teraz najciekawsze co zauważyłam to jego wzrok totalnie opętany, patrzy jakoś tak dziwnie, nie skupia wzroku na konkretnym punkcie tylko te oczy się rozjeżdżają jakby był zezowaty. Myślałam że może przez to że słabo widzi jest taki nerwowy, ale sama do końca nie wiem coś jest z nim nie tak, wyraźnie wyróżnia się na tle innych byków.

Kiedyś czytałam coś takiego Rottweilery to bardzo inteligentne psy, tylko jest z nimi jeden mały problem. W pewnym wieku pies przestaje już rosnąć, w tym jego czaszka. Jak wiadomo psy tej rasy mają dość spory mózg, który czasami rozwija się jeszcze po tym, jak czaszka już się nie zwiększa. powoduje to ucisk na mózg i po pewnym czasie pies głupieje i często nie wie co robi - staje się agresywny

Może strasze buhaje też tak mają <_<

aaa podkradnę zdjęcie styzusowi bo mój byk jest taki jak jego
http://www.agrofoto..../426100-byczek/

Edytowany przez Heidi88, 02 maj 2013 - 21:29.

#152 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 02 maj 2013 - 21:43

Agresywne byki mi sie wydaje porostu energia ich rozpiera ale byki tak mają trafiają sie takie co cały czas by rozrabiały u mnie też jeden ma charakterek wiem dokładnie ze jak będzie miał te 700 kg nie zawaha sie zaatakować i czy w uwięzi czy na pastwisku jak u mnie zdążają sie jakieś przekręty fakt na uwięzi szybciej potrafi woda sodowa uderzyć bo z nudów a niektóre są z temperamentem u mnie krowa tak sie zachowuje jak byk ryje nogami wyje jak sie przechodzi przez stół paszowy nie ma rogów ale jak trzepnie tym czubem na głowie to masakra

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2013 - 22:15

Agresywne byki Ten jego ryk to przejaw agresji a nie opętania, tego już mu niczym nie wyperswadujesz.Bardzo rzadko i u mnie takie bywają, w nagrodę wiązane są blisko ściany by mogły ze złości wyżywać się na tynku i cegłach pod nim ukrytych.

Jakby był opętany to tak by mniej więcej robił. (żart :D )

#154 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 maj 2013 - 12:14

Agresywne byki no i sprawa się rozwiązała jedynie trzeba było wymienić łańcuch. A ten wzrok taki :blink: bo miał za ciasno aż wstyd pisać biedaczek :ph34r:

Ostatnio przy zamiataniu stołu paszowego uderzył mnie rogiem, i to z premedytacją :unsure: zupełnie nie wiedziałam jak się zachować. Mój gospodarz nie pozwala sobie na takie zachowania no ale ja przecież nie uderzę zwierzaka. No i jak zwykle nie mam pojęcia jak nie dopuścić żeby takie sytuacje się powtarzały bo przecież reprymenda nic nie daje.

Albo przy wyrzucaniu obornika no stoi taki lord i się nie przesunie ani na cm - klepnę go widłami to on tylko tupnie nogą i dalej stoi jak wół. Mówię i proszę ale nie on woli stać w kupie. Ja tam jestem przeciwna używaniu jakiejkolwiek przemocy wobec zwierząt, ale raz wyrzucałam obornik po stronie gdzie mój gospodarz zawsze to robi i tam chodzą jak w zegarku nie trzeba nic mówić i robić one same się przesuwają i nawet puszczają żeby taczką przejechać. A moje to szkoda gadać nic nie współpracują.

Edytowany przez Heidi88, 17 maj 2013 - 12:30.

#155 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 18 maj 2013 - 13:29

Agresywne byki niech ci je gospodarz ustawi a tak na serio nie da sie bez przemocy niczego byka nauczyć zwierze jest nie obliczalne kare powinno dostać za wybryki nie mówię ze zaraz je tam katować ale powinien wiedzieć co go czeka po takim zachowaniu ostatnio mi krowa 2 razy nadepnęła na palce i na dodatek te same no ale z mojej winy proszeniem byka żeby sie nasuną nic nie wskórasz przecież nie rozumie ale jak go klepniesz powiesz nasuń sie to zapamięta komendy widzisz teraz uderzył rogiem czuje sie już pewnie a następnym razem może dojść do tragedii moim zdaniem albo zrób żeby czuły respekt albo nie zbliżaj sie bezpośrednio do nich jak sie ich boisz bo zwierzak strach czuje może to wykorzystać

#156 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:22

Agresywne byki

niestety czerwone wiaderko i sobie myję

Że tak trochę to odświeże, to co do czerwonego koloru, zabobon i nic więcej. Byk jest daltonistą i nijak nie rozróżni czerwonego koloru, dla niego to po prostu szary :)
I dziwię się bardzo, że Twój partner pozwala Ci na pracę przy bykach. Raz, że to praca bardzo niebezpieczna i wręcz przepisami zakazana dla kobiet, to w dodatku nie wyobrażam sobie aby moja partnerka tachała taczki z obornikiem, czy to od królika czy to od byka. U mnie kobiety zwierzęta mogą sobie pooglądać przez okno, ścianę chlewika itp. Ale do takich zwierząt jak byki, knury a nawet maciory, nigdy bym świadomie ich nie wpuścił.

#157 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 09:20

Agresywne byki

Witam, są w sprzedaży dodatki do paszy z serotoniną ( hormon szczęścia ) albo z podobnymi specyfikami dodaje się do paszy i byczki są spokojne .

Witam.
mam problem z opasami, są dość agresywne i pobudzone, czy ktoś z forumowiczów stosuje jakieś dodaki paszowe zawierające jakieś np. ziołowe środki uspokajające?

#158 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 17:30

Agresywne byki Takie dodatki są np. w produktach z Blattina -opas mix koncentrat i w miesz. wit-miner, popytaj też w innych firmach paszowych a przede wszystkim czytaj skład na worku i będziesz wiedział czy jest ten dodatek na uspokojenie. .

#159 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 09 listopad 2014 - 18:49

Agresywne byki

a ja mam byczka moze niecale 400kg i mocno sie stawia na mnie przy puszczaniu go na krowe..chce buść mnie i jest nie opamietany,,co moge zrobic,,,przeczytałem wszystkie strony od dechy do dechy i nic ciekawego po za tym ze sa jakies witaminy..ale czy sa one chociarz skuteczne..gdzie to nabyc??blatina u nas nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 20:24

Agresywne byki

Ciekawie to nie wygląda, dla bezpieczeństwa lepiej go sprzedać.

Polecam temat z agrofoto - krzywdy wyrządzone przez byki-