Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywne byki

175 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:12

Agresywne byki

I używać ostrych słów zawierających głoskę R z mocnym akcentem na nią np: kur... , spier....odpier... <_<
Naprawdę pomaga, używam podczas ustawiania krów w oborze i jak delikwentka pomyli stanowiska to zaraz przeskakuje na swoje

Ja bez tych słów i jakoś mnie słuchają. Ale mówię głośno i stanowczym głosem zawsze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywne byki Dzisiaj, 12:03
  •  

#42 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:16

Agresywne byki Jak mój sąsiad trzymał w tamtym roku byki w starej oborze drewnianej to w nocy tak z kopa przywalił w ścianę, że rano jak przyszedł to ściana leżała sobie na dworze <_<
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:18

Agresywne byki Przymiarki do rozbiórki?? <_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:18

Agresywne byki Taaa akurat, w tamtym roku wiosną wypuściłem 4 byki i 3 jałówki na jedno wielką łąkę. Jesienią chcieliśmy je zgonić do domu, to mnie największy z pola pogonił, musiałem na jego łbie 3 słupki o średnicy ok 10cm świerkowe od od ogrodzenia połamać, żeby zaczął się mnie bać, i nie rzucał się na mnie z rogami. Dodam, że tego byka na pole przy prowadziłem na 4 metrach sznurka od prasy, szedł jak pies na smyczy, taki był spokojny, a teraz krzyczeć to se mogę ale chyba do psa ale i on mnie nie słucha ;) :P :) <_<
Argresje zwalczam agresją, kij widły, szlauf, łopata, co wpadnie w ręce. <_<
Wieczny kawaler ;)

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:36

Agresywne byki Mnie psy się słuchają...

bullet_black.png

#46 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:39

Agresywne byki milanreal1 tylko bykom pokazuje kto rządzi a z krówkami spokojnie po imieniu a mam nawet taka jedna ze jak ją uderzysz nawet przypadkowo to nie spocznie dopóki się nie zemści

A mnie jeden pies słucha a drugi udaje że nie słyszy

#47 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:55

Agresywne byki Ja ostatnio widziałem jak weterynarz dawał jakiś zastrzyk bykowi i jak mu dał to mógł robic z bykiem co chciał wziął go za sznur i go na wagę. Może się zapytaj weterynarza jaki to zastrzyk albo o jakoś rade on na pewno lepiej wie. Pozdrawiam.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#48 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 23:09

Agresywne byki Ten zastrzyk działa nie za długo. Dają to bykom aby dało się go zważyć nie rozbijając wagi lub nie zabijając obsługi.

bullet_black.png

#49 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 lipiec 2009 - 23:16

Agresywne byki

milanreal1 tylko bykom pokazuje kto rządzi a z krówkami spokojnie po imieniu a mam nawet taka jedna ze jak ją uderzysz nawet przypadkowo to nie spocznie dopóki się nie zemści

A mnie jeden pies słucha a drugi udaje że nie słyszy

O właśnie dobrze powiedziane. Krów lepiej nie bić. A szczególnie z rasy jersey. Ogólnie są to żywiołowe krówki, i jak ojciec kiedyś jej przylał z wideł to do dziś tak te widły zapamiętała że lepiej przez oborę z tymi widłami w ręce nie przechodzić...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#50 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:26

Agresywne byki Witam, są w sprzedaży dodatki do paszy z serotoniną ( hormon szczęścia ) albo z podobnymi specyfikami dodaje się do paszy i byczki są spokojne .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:31

Agresywne byki A pulsator (elektryzator) też jest skuteczne mimo, że niepozorne. Kilka "kopnięć" pulsatora robi swoje. Najgorszy byk będzie łagodny

#52 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:37

Agresywne byki Najlepiej to wziąć waz od hydrauliki i po krzyżu ile wlezie :D Osobiście tak nie robię ale sąsiad stosuje ta metodę i przez chwile działa ale później jest to samo :)

#53 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 12:39

Agresywne byki Mam pytanie ile taki dodatek kosztuje i jak się dokładnie nazywa??

#54 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 13:15

Agresywne byki Ostatnio chcieliśmy przeprowadzić byka kolo 400kg bo latał luzem z 3 jałówkami i jeszcze jednym bykiem w stodole do szopy żeby go uwiązać to w 4 osoby nie daliśmy sobie rade dostał zastrzyk na uspokojenie i zaraz zmiękł ładnie się położył na dwukółce i potem go przewieźliśmy a teraz jest spokojny a jak wariują w szopie to kuzyn zawsze woda polewa albo wali ich po jajach widłami .. a najlepsze jest to ze jałówki są w ciąży haha co nie było planowane .. ostatnio jałówka walnęła w taczkę to taki huk aż poskoczyłem .. z bykami rożnie bywa są i spokojne i poje... po prostu trzeba jakoś z nimi się przemęczy do puki się nie sprzeda

#55 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 12 wrzesień 2009 - 08:14

Agresywne byki A jak wy uważacie , jakbym pod wiatę wpuścił koło 30 byków, luzem na głęboką ściółkę , w jednej grupie wiekowej , mięsnej rasy - herford albo limusine to jak by to wyglądało ? , Co musiałbym zapewnić żeby praca przy nich była możliwie bezpieczna, i żeby one same sobie nie robiły krzywdy. Która z mięsnych ras cechuje się wg. was dużym spokojem w stosunku do innych, Ja bym ich na pastwisko nie puszczał tak myślę ( mięsny czy mleczny byk to byk, do końca nie mogę mieć pewności że jak pojadę w pole to on mi rozwali płot i pójdzie w cholerę i kogoś poturbuje ). Do jakiej wagi trzymacie byki, i jaki mają wiek w czasie sprzedaży? Powyżej ilu kg wagi wg. was byk zaczyna dokazywać? Sory że tak dużo pytan , ale chielibyśmy wiedzieć dużo w tym temacie. Z góry dzięki za odp. Pozdr. :)
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#56 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 12:44

Agresywne byki Dobrze było by im rogi wypalić, znajomy trzyma z 30 sztuk na pastwisku i o dziwo chodzą, zagrodzone ma tak 2 druty i pastuch czasami wyskoczy z 1, pod wiata chcesz je trzymać? a masz bielarkę czy ciukarke?
AF - to Jest To:)

#57 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 20:02

Agresywne byki Wiesz co ,na razie nie mam , ja bym belarke kupił jak by miały byki na wiatę isc , wiata byłaby z 3 stron osłonięta blachą , na jednym boku stół paszowy, i z jednej strony otwierane żeby obornik TUR-em wybierać, miały by tam ciepło i sucho , a koszt nie duży w stosunku do czego inngo , i tak w ogóle to oczywiście głęboka ściółka , ale najpierw trzeba rozczaić sprawę z samymi bykami , czy w tej mojej metodzie by to mogło sprawnie funkcjonować , a czy wypalanie rogów w jakiś sposób źle wpływa na zwierzę ? Jaki jest koszt takiego zabiegu i kiedy się go wykonuje ?

#58 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 16:04

Agresywne byki a kosiarkę, przewracarkę itp.. masz? te byki stały by tam te cale 20miesiecy? trzeba było by obornik wyrzucić choć z raz,i gdzieś je przegonić? jak wyobrażasz sobie podściełanie u nich? rogi trzeba było by wypalać jak tylko sie pokarzą.
[Połączone] Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja - Agrofoto.pl Forum - strona 2

#59 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 19:41

Agresywne byki Tak to to reszta sprzętu jest , tylko właśnie trzeba rozplanować wyrzucanie obornika, ja myśle że w ciągu jednego cyklu to ze 2-3 razy chyba , no i to ścielenie , przecież to trzeba robić praktycznie codziennie , a jak tu mówić o swobodnej pracy jak w koło ciebie trzydzieści 500 kilogramowych rogatych bysiów , myśle że jednak trzeba by tak jak mówisz bezwzględnie wypalic rogi, a jak by to twoim zdaniem rozplanować przepędzanie byków w czasie wybierania obornika,może by jednak na zewnątrz jakiś wybieg nie duży solidnie wygrodzony zrobić czy jak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 16:33

Agresywne byki Na czas wyrzucania obornika to było by trzeba je przegonić gdzieś, możesz zagrodzić gdzieś obok ,tylko na pewno trzeba było by zaczekać trochę zanim one się oswoją z nowym otoczeniem bo pewnie cały czas będą stały w tej wiacie, najgorsze to podścielanie chyba ze rzucisz bele i rupta co chcęta sznurki tylko po odcinasz, miały by rozrywkę;p , masz jakieś fotki tej wiaty?