Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym kopiecie i ile wykopiecie buraków na dzień

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:15

Czym kopiecie i ile wykopiecie buraków na dzień

Marcin może i twój kombajn jest w stanie "przełknąć" tyle buraków ale naprawdę albo nie masz prędkościomierza albo masz źle wyskalowany bo naprawdę jazda po polu wzdłuż rządka z tą prędkością jest nierealna ;[ . A nie wiem dlaczego twierdzisz że v202 nie przerobi 240ton przecież przy wydajności tylko 60t/ha to jest 4 ha na dzień do wykopania a tym kombajnem nie jest trudno to osiągnąć przy większej prędkości niż ja jeżdżę. Nie patrz tylko na szerokość taśmy: czas na nawroty, częstość wysypywania i ilość przejazdów po polu to naprawdę zajmuje czas. Wiem co mówię bo mam jeszcze V50k z sieczkarnią i choćbym na głowie stanął i założył mu taśmę od holmera to 14km/h można ale po szosie jechać ;[

A widzisz jak Cię podszedłem? Sam sobie przeczysz ;[ Jak przerzucisz 240ton to czemu nie realne jest moje 120ton?
Nawrocia? Tak masz rację, jak podjedziesz to pod dwa rządki i to znaczące bardzo jest. Ale zbiornik? Ja mam 3t, a Ty masz 6-cio tonowy zeby tak sądzić?

Uważam ze v202 nie ma większej wydajności od v100 o 100 czy 120% tylko o jakieś 75-80% ;[

Przy normalnym kopaniu dziennie do 1,5ha wykopie, ale naprawdę osiągałem takie wyniki o których piszę... i nie kopie tak ze w południe godzinę czy dwie ciągnik stoi bo ja obiad jem, albo wstaje o godzinie 9 i na 10 jestem na polu :(

I nie odbieraj moich informacji jak od dwunastolatka bo wiem co piszę, i moze zbyt dosadnie to opisywałem bo powinienem raczej tak:
"Jest taka wydajność do osiągnięcia"

od 2005r do 2009r wykopaliśmy nim okolo 160ha, a ile wykopał od 1989r do 2005r to nie wiem :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym kopiecie i ile wykopiecie buraków na dzień Dzisiaj, 09:11
  •  

#42 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 luty 2010 - 18:38

Czym kopiecie i ile wykopiecie buraków na dzień Marcin spokojnie opanuj swoje nerwy. Tutaj nikt nie chce cie traktować jak dziecka ani też nie neguję twoich wydajności w ilości wykopanych ha na dzień tylko twoje prędkości robocze są nie realne :( . Co do zbiornika napewno wezmę o wiele więej niż ty a nie mówąc już po założeniu plandeki. I napewno nie śpię do 9 bo jest jeszcze produkcja trzody a pozatym rano trzeba przesmarować maszyny i napoić ciągniki :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 16:01

Czym kopiecie i ile wykopiecie buraków na dzień Około 90 arów na dzień się kopało kleinem 5002 a siało się jakieś 3,4, 4 ha. Ale teras kombajn sprzedany i buraków nie sieje :D