Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Polecane posty

13091993    0

U mnie te 65t/ha to też standard , stollv202 przy dobrym kawałku bez klinów 3 ha w 8 godzin .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas wujek wykopie w jeden dzien 4 ha buraków (11godzin) kopiał Stollem

tzn kopal 2 lata temu ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To już pewnie 2-rzędowym??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No 2 rzedowym ale teraz go chce juz sprzedac bo cukrownie zamkneli i juz nic nie sieje buraka ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

właśnie wykopałem 15 ha buraków w około 60godz stoll v 202 wydajność 90 ton na brudno. na dobrym kawałku kopałem 25 ton na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My kopiemy Stollem V202 to przez 8 godzin bez spieszenia się 2ha można wykopać.

 

@marcin974 weź pod uwagę, że kopiecie jednorzędowym kombajnem i ciągnikiem 80KM. Także opory są mniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Witam

mam pytanie do posiadaczy Stoll-a V 202 i jak się sprawuje ten kombajn jakiej mocy do niego potrzeba??

Ja posiadam Stoll-a V100 i kopię JD 80KM jeżdżę z prędkością 7-7.5 km/h a wydajność to 1 ha w jakieś 6/7 godzin i teraz chciałbym zmienić na większy V202 lub V300SF co możecie powiedzieć o tych kombajnach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam

mam pytanie do posiadaczy Stoll-a V 202 i jak się sprawuje ten kombajn jakiej mocy do niego potrzeba??

Ja posiadam Stoll-a V100 i kopię JD 80KM jeżdżę z prędkością 7-7.5 km/h a wydajność to 1 ha w jakieś 6/7 godzin i teraz chciałbym zmienić na większy V202 lub V300SF co możecie powiedzieć o tych kombajnach??

 

 

Obecnie posiadamy jeszcze V-100 i kopiemy zetorem 70 konnym, dwaj sąsiedzi mają po 202-ce i jak jest sucho to kopią ciągnikami o mocy do 70KM w tym roku małe ciągniki spalały więcej niż duże(110-130KM)-ciężkie ziemie i warunki niesprzyjające

Do tego 3 rzędowego to minimum 130 koni chyba trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze idzie to neptunem ze zdjętym kotornikiem taśmą 1 ha wykopę za dzień, a jak zacznie się non stop coś psuc zapychac itd. to zaledwie 30-40arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas koleś kopie Ropą Euro Tiger 6x6, jednak ostatnio Ojciec, rzucił hasło i chyba w trzech Ropę albo Grimme weźmiemy. Czas pokaże. Co do wydajności to tak 1,5ha na godzinę wyciągnie na dużym kawałku oraz około 80arów na małym, dodam, że odbiór buraków z kombajnu następuje w locie, więc nie tracimy na to czasu. Koleś bierze za godzinę. :) Co jest dosyć dziwne w przypadku buraków, jednak mówił, że u nas straci ale u innych 10 zyska.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoll v202 na ładnym kawałku około 2,5-3 ha na dzień czasami mniej. Wychodzę z założenia że nie ma się co spieszyć bo pogarsza się jakość wykopanych buraków i czystość a z drugiej strony gdzie się człowiek śpieszy... to zaraz się coś urwie, zepsuje itd. A jeśli chodzi o prędkości kopania 12-14km/h to naprawdę między bajki to można włożyć i choćby mi tu ktoś na kolanach przysięgał to nieuwierzę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

V202 ma tę samą taśmę co V100 -także więej jak 7km/h nie pojedziesz ;[

 

 

A Zapewniam Cię ze mechanizmy maszyny przerobią to... Burak burakowi nie równy takze scharakteryzuje to tak, -dziennie jestem w stanie wykopac do 120ton, a Ty v202 na pewno nie wykopiesz 240t ;[


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja wykopalem 10ha BURAKÓW w 8 godz

HOLMEREM 6RZĘDOWYM piekna robota ;[


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin może i twój kombajn jest w stanie "przełknąć" tyle buraków ale naprawdę albo nie masz prędkościomierza albo masz źle wyskalowany bo naprawdę jazda po polu wzdłuż rządka z tą prędkością jest nierealna ;[ . A nie wiem dlaczego twierdzisz że v202 nie przerobi 240ton przecież przy wydajności tylko 60t/ha to jest 4 ha na dzień do wykopania a tym kombajnem nie jest trudno to osiągnąć przy większej prędkości niż ja jeżdżę. Nie patrz tylko na szerokość taśmy: czas na nawroty, częstość wysypywania i ilość przejazdów po polu to naprawdę zajmuje czas. Wiem co mówię bo mam jeszcze V50k z sieczkarnią i choćbym na głowie stanął i założył mu taśmę od holmera to 14km/h można ale po szosie jechać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Neptun tak ok. 0,80ha dziennie, buraków siejemy ok. 13-15ha, lecz kopiemy przeważnie na 2 kombajny, a w tym roku śmigały 4 kombajny na polu, aż nie nadążałem wozić buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Marcin może i twój kombajn jest w stanie "przełknąć" tyle buraków ale naprawdę albo nie masz prędkościomierza albo masz źle wyskalowany bo naprawdę jazda po polu wzdłuż rządka z tą prędkością jest nierealna ;[ . A nie wiem dlaczego twierdzisz że v202 nie przerobi 240ton przecież przy wydajności tylko 60t/ha to jest 4 ha na dzień do wykopania a tym kombajnem nie jest trudno to osiągnąć przy większej prędkości niż ja jeżdżę. Nie patrz tylko na szerokość taśmy: czas na nawroty, częstość wysypywania i ilość przejazdów po polu to naprawdę zajmuje czas. Wiem co mówię bo mam jeszcze V50k z sieczkarnią i choćbym na głowie stanął i założył mu taśmę od holmera to 14km/h można ale po szosie jechać ;[

 

 

A widzisz jak Cię podszedłem? Sam sobie przeczysz ;[ Jak przerzucisz 240ton to czemu nie realne jest moje 120ton?

Nawrocia? Tak masz rację, jak podjedziesz to pod dwa rządki i to znaczące bardzo jest. Ale zbiornik? Ja mam 3t, a Ty masz 6-cio tonowy zeby tak sądzić?

 

 

Uważam ze v202 nie ma większej wydajności od v100 o 100 czy 120% tylko o jakieś 75-80% ;[

 

 

 

 

Przy normalnym kopaniu dziennie do 1,5ha wykopie, ale naprawdę osiągałem takie wyniki o których piszę... i nie kopie tak ze w południe godzinę czy dwie ciągnik stoi bo ja obiad jem, albo wstaje o godzinie 9 i na 10 jestem na polu :(

 

 

 

I nie odbieraj moich informacji jak od dwunastolatka bo wiem co piszę, i moze zbyt dosadnie to opisywałem bo powinienem raczej tak:

"Jest taka wydajność do osiągnięcia"

 

 

 

od 2005r do 2009r wykopaliśmy nim okolo 160ha, a ile wykopał od 1989r do 2005r to nie wiem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin spokojnie opanuj swoje nerwy. Tutaj nikt nie chce cie traktować jak dziecka ani też nie neguję twoich wydajności w ilości wykopanych ha na dzień tylko twoje prędkości robocze są nie realne :( . Co do zbiornika napewno wezmę o wiele więej niż ty a nie mówąc już po założeniu plandeki. I napewno nie śpię do 9 bo jest jeszcze produkcja trzody a pozatym rano trzeba przesmarować maszyny i napoić ciągniki :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Około 90 arów na dzień się kopało kleinem 5002 a siało się jakieś 3,4, 4 ha. Ale teras kombajn sprzedany i buraków nie sieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj