Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Polecane posty

Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja kopie kleinem 3000 :P hehe zbiornik to morze lepiej po poprzednim poście kolegi nie bende pisać :/ hehe:-D wydajnośc no to zależy od buraków:-D ale hektar wykopie dzienni:-D hehe Dawno myslałem o zmienia na v202 ale przy dzisiejszej opłacalności tego nei będzie chciał nikto odemnie kupić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja neptunem wykopie dziennie 0,75ha mam zasiane 6ha ale w przyszlym roku zasieje 10ha buraka bo kukurydzy niechce tyle siac w tym roku cena spadla na ryj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Za to na burakach będzie się można do końca życia obłowić :o

No ale na temat: Kleine 5000-0,5ha dziennie to taka wydajność realna w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Juz w niejednym temacie pisalem... :o

Stoll V100 (jednorzędowy) 1-2,5ha dzinnie

Mozna męczyć sie z orkanem i ledwo wykopać hektar -średnio 1,5ha sie wykopuje -prędkość wtedy 7-8km/h jest

a jeżeli sie wyoruje burak (wałek od orkana wystarczy odjąć i ogławiacz unieść) to dwa a nawet 2,5ha mozna wykopać (zalezy od wydajności) -prędkość osiągamy wtedy 10-12km/h

Takie prędkosci mozna osiągnąć dzieki wibracyjnemu wyorywaczowi :o

na tym filmie gdzies widać to:

http://pl.youtube.com/watch?v=58aUMrA7M8s

 

ja kopie stollem v200 , zbiornik około 5 ton, 2 rzędy, dziennie mysle ze bym wykopał 3 ha

Co? ja jak kupowałem kombajn i pytałem jaka jest optymalna prędkość robocza to mi odpowiedzieli ze min 7km/h

Czyli ty 4-4,5ha spokojnie powinienes wykopać :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My już kopiemy od ponad 10 lat jakimś kombajnem samojezdnym :o W zeszłym roku kopaliśmy nowiutką Ropą Euro Tiger. Jak do nas przyjechała od nowości miała wykopane niecałe 5 ha. A w tym roku 3 ha kopiemy Holmerem a reszte 17 ha nie wiadomo bo nie mamy nikogo jeszcze umówionego :o


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wiem rozumię Cię, wiem jak to jest...

w zeszłym roku ojciec bił rekord w wykopaniu 1ha w klinie (siane w trojkąt)

1ha w dwa dni :o :o

 

 

 

A ja pochwalę się.... dzisiaj machnąłem 2,4ha,

od 8 do 19.00, w tym godzinka przerwy na obiadek,

kopałem u dwóch rolników, obaj mieli po 1,5ha ale u jednego mi jeszcze ponad 50arów zostało,

Oczywiście wyorywałem (tzn bez lisci kopałem), burak był slaby to trzeba było dac dwa biegi wyzej a wolniejsze obroty WOM (by sie tak nie przesiewały przez taśmę) :)

 

średnia prędkość to 9,5km/h


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0

ja kopie stollem v50 (jedorzędowy ) jak ogławiam liscie to od 1-1.30 ha jak wyoruje to minimum 1.50ha do 1.70 na dzien w zaleznosci od pola jak ogławiam to najlepiej zeby burak mocno w ziemi siedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko jaki macie dzień pracy???8h,10h,12h czy może 16h :D

 

u mnie neptun wykopał średnio 1ha w 6-8h w zależności ile stał, a nie było dnia, żeby coś nie odmówiło posłuszeństwa...jak przyjechał to na 620m nie miał pełnego zbiornika, jak go zacząłem przestawiać to 500m nie mógł przejechać ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Do tej pory kopalismy kombajnem StollV202, srednia predkosc pracy to w granicach 7km/h, przy 10 godzinnym dniu pracy to bez problemu 3ha polecą...

Teraz jest przeznaczony na sprzedanie bo zrezygnowalismy z uprawy buraków cukrowych...zainteresowanych prosze o kontakt na priv :D (taka mała reklama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grid    0

Stoll V300 pojemność kosza 15,m3; jakeś 12 ton jakeś 5ha dziennie mam 20 ha buraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Do tej pory 8ha Neptunem przez dzień 0,75ha(sprzedaliśmy go)

W tą kampanię kopaliśmy holmerem i przyczepą odwozil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
tylko jaki macie dzień pracy???8h,10h,12h czy może 16h :)

standard 10godz ;)

 

nasz rekord 19 godz, tzn w dzien 10godz na usłudze i 9godz w nocy u siebie, termin gonił :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

My kopiemy Holmerem KLASIGEREM około 7-8 ha na dzień

buraków mamy 120ha


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

Neptun max 1ha ale pole 1km długie a tak średnio 0.80

a ostatnio holmer i ropa zależności od pola ale średnio 1ha na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja mam średnią zawsze około 65 t/ha, kopie stollem V-202 max 6km/h. Przez 16 godzin dziennie max 3,5ha. te 10-12 km/h jest nierealne chyba że przy wydajności 20 ton góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Taaaa.... wiem ze chodzi Ci o moje prędkosci. W suchy rok przy wydajności wałśnie 20-30t/ha raz kopaliśmy to prędkość <14km/h, Zaznacze ze liscie były zcięte, było samo wyorywanie buraka, dajesz wysoki bieg, niskawe obroty i buraczki (tzn. piertuszka :) ) wolniutko ale pełnymi gabelkami do zbiorniczka Ci wpadają tylko wtedy to trzeba idealnie prosto ciągnikiem, bo hydraulika wolniej reaguje i moze z redliny wyskoczyć

A daj tak 540obr na WOM'ie i jedz sobie te 5km/h to na pewno nie nadązysz zbierać za komajnem, z 30t/ha zbierzesz polowe....

 

 

Ale tak normalnie w lisciach to jeździ się 7-8km/h, no jak sciete liscie to okolo 10km/h ;) to jeszcze zalezy od wydajnosci bo przy 80t/ha 8km/h to juz jest maxymalna prędkość...

Jeszcze trzeba miec na uwadze by burak nie był urywany tylko ładnie z całymi korzonkami wyorywał się :)

 

Tutaj masz film z kopania buraka stollem:

http://pl.youtube.com/watch?v=58aUMrA7M8s

 

A tutaj masz z kopania selera dwoma takimi samymi stollami :)

http://pl.youtube.com/watch?v=4NvKja6zL2c

http://pl.youtube.com/watch?v=SGhUlzYHXXg

 

 

A Ty przy stollu dwurzędowym masz taką samą taśmę jak w mojej jednorzędówce i jak szybciej pojedziesz to nie zdązy odebrać buraka z gwiazd ta taśma, a ja jak prędkość dobieram to właśnie taka by gwiazda i taśma odebrały burak...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

a ja mam 2 Holmery terra dos , czas pracy 24/24 non stop aby na tankowanie stają, średnia 1 ha na godzinę czas się liczy i pieniążki lecą. Holmer złota maszyna


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wyobrażam sobie i co do wydajnosci to wierzę jak najbardziej :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

HOLMER TERRA DOS. Na dzień wykopie nim jakies 15ha. A buraków sieje ok 150ha.


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

marcin 974- oglądałem filmik,współczuje takich buraków... tam nie ma co zbierać, lepiej daj sobie spokój z uprawą buraka. Ale i tak nie wierze w te twoje prędkości 12-14...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj