Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik.

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:40

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. [

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Dzisiaj, 04:18
  •  

#22 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 październik 2008 - 10:01

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Hmm.... Ares TL z wałem rurowym i hydropakiem ma bite 1350kg. Siewnik poznaniak TL ma bite 750kg. Dodać do tego 300kg zboża wychodzi ile??? Też sie trochę zdziwiłem. Ale gdy był rozładowywany Widermanem to dwie osoby musiały stanąć na ładowarce bo jej tył podnosiło. A gdy rozładowywała Ibisa(1250kg na tabliczce) nikt nie musiał wchodzić na ładowarkę dla przeciwwagi :o .

Wózka nie dają. Można go sobie kupić :o .
Oczywiście ze Ares ogólnie idzie dość lekko i sie nie zapycha. Ale... W oranym V, VI klasa ziemi idzie sporo ciężej niż na lepszych ziemiach. W takim piachu ciągnik robi głębokie koleiny. Żeby je zagarnąć trzeba robić dość głęboko. W takich momentach ares ma tendencję do przypychania sie ziemia na samym środku agregatu. Lub na ścierni gdy robi się na max głębokości także lubi się zapchać szczególnie gdy powierzchnia pola jest nie równa(koleiny na piasku, źle zagarnięte bruzdy lub zagnania).

#23 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 październik 2008 - 18:29

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Dobrze mówisz @kat :o
Pozdrawiam!!!
Green power ;]

#24 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 23:02

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. zgadza się, zdarzy się że ziemia z resztkami zapcha się na lżejszych ziemiach przy aresie. Ja mam ares tl 3,0m - czyli te najmniejsze talerze - z wałem rurowym mój agregat waży 950kg. Do tego mam siewnik polonez na talerzach, który waży 815kg + ewentualne 500kg ładowności. Razem z tym zestawem kupiłem zetora forterre 125 - waga 4,5t - zapewne wiecie że stosunkowo krótki ciągnik....na szczęście wziąłem tez przedni tuz....inaczej oglądałbym niebo z tego ciągniczka...

#25 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 05:56

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. No patrz a na moim jest nabite dokładnie 1320kg....

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 06:41

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. najmniejsze talerze dostępne są w wersji zawieszanej, każde większe w ciąganej czyż nie?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 październik 2009 - 15:56

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Własnie miałem założyć podony temat ale znalazłem ten to sie podepne, mianowicie mam takie pytania do użytkowników agregatu Ares TL;
Czy do tego aresa jest dostępny wał croscwil?
Jeśli tak to czy jest dużo cięższy od wału pacera?
Czy agregat tależowy lepiej wyrówna ziemie niż agregat z zębami?
Prosze o szybkie odpowiedzi.

#28 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 16:11

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. farmermf ja ma aresa tl z wałem packera. miałem go kupić z wałem croskil ale byłem u paru gospodarzy którzy posiadają agregaty z tym wałem i mi odradzili. dlaczego ? bez młotka nie jedź w pole. kamienie blokują cały pał bo każde kółko chodzi osobno. po roku albo dwóch cały wał może sie zapiec i wtedy trzeba się męczyć żeby rozbierać i przetaczać wał... a dodatkowo nie ubije tak ziemi jak wał packera. tu masz link to sobie zobacz jaki jest wał croskil i zwróć uwage w minucie 1.40 , 1.55 , 3.39 pozdrawiam

Bym zapomniał a co do wagi to packer jest cięższy a a gregat ja mam talerzowy i na polu jest jak na stole :D

#29 Share PiotrByczek

PiotrByczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:13

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Posiadam traktor New Holland TL100, waga 4 t. Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego Ares tl z hydropakiem + siewnik Poznaniak. Czy jest szansa, że ciągnik podoła temu zestawowi?

#30 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:38

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Mam pytanie. Posiadam aresa tl z hydrokakiem, czy da się nabudować siewnik mechaniczny uni PLUS700?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:52

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Plus 700T ma Aresa takiego samego jak Focus T, czyli wał na stałe do ramy a regulacja głębokości brony talerzowej za pomocą dwóch śrub, a Ares TL ma głębokość ustawianą na wale względem ramy więc tu może być problem że coś się nie zmieści.
Zresztą zobacz w katalogu http://www.uniagroup...wiosna 2011.pdf ;)