Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik.

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 październik 2008 - 18:53

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Powitać wszystkich agrofotowiczów :P Mam do was pytanie pilne, co sądzicie o zestawie uprawowo-siewnym Ares TL + Poznaniak, czy jest on godny polecenia według was, proszę o pomoc ?Z góry dziękuje :P
Pozdrawiam!!!
Green power ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Dzisiaj, 16:01
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 październik 2008 - 19:39

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Witam Pana Arka :P

Jak Ares TL to przydał by sie siewnik na talerzach :) . Ares ma ta zaletę że może być wykorzystany jako talerzówka jak i agregat uprawowo siewny.
Od prawie 2 lat użytkujemy taki zestaw. Po przerobieniu przez agregat około 400ha do wymiany są łożyska na wale i będzie trzeba na czterech talerzach zlikwidować lekki luz. Przy siewniku także do wymiany pójdą łożyska na pięciu talerzach.
Zestaw ogólnie godny polecenia. Tylko ma jedna podstawową wadę.Mianowicie ciężar. Cały zestaw z siewem waży 2,4t...
Co za tym idzie musi współpracować z nim odpowiednio ciężki ciągnik. U nas współpracuje z Valtrą N111. Waga ciągnika wynosi 5,5t. Ciągnik jest jeszcze wyposażony w przedni TUZ z obciążnikiem 650kg bez którego nie było by najmniejszej szansy na podnoszenie zastawu i normalnym manewrowaniu na przeczach. Nieraz przy gwałtowniejszych manewrach zdaży sie że przód ciągnika oderwie się od ziemi.

Za to do zalet Tego zestawu można zaliczyć możliwość siewu w mulsz. My w tym roku zasialiśmy w ten sposób blisko 8ha u siebie i 18ha na usłudze. Ze wschodów jesteśmy zadowoleni. Zobaczymy jak uprawy będą się dalej zachowywały :P .

Pozdrawiam KAT

#3 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 05 październik 2008 - 11:06

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Witam pana @kata :)
No ja myślę nad ciągnikiem John Deere 6330 Premium +633. Ciągnik sądzę, że da sobie radę, mając tura z przodu będzie dociążony na przodzie nieźle :P A wspominałeś coś, że jak wybiera ktoś taki zestaw to musi wybrać większe talerze, bo twój Aresik jakie ma talerze (średnica)a tylni wał to packer, bo słyszałem, że bardzo dobry wał :P
Green power ;]

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 październik 2008 - 21:29

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. też sie zastanawiałem nad aresem bo mam bronę wirową z siewnikiem na hydropaku i przydał by sie taki ares z pakerem oponowym ,tylko który lepszy wał? co do tależy to kolega ma rację tylko większe talerze.tylko ja muszę jeszcze siewnik wymienic na talerzowy :angry:

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 październik 2008 - 16:37

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Musi nie musi. Większe talerze by sie przydały w niektórych sytuacjach. Wał mam rurowy.

#6 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:44

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Czyli jakich sytuacji @kat?
Green power ;]

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:57

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Nadmierne zachwaszczenie. Chwastami które lubią się plątać... ....przytulia i podobne.
Gdy przed siewem pole było nierówno uprawione(przy zrywaniu ścierniska)
Gdy przyśni Ci się siać w mulsz. Bo na moich talerzach nie da sie głębiej zrobić jak 12-15cm. Ostatnio nawet siałem żyto na ściernisko na którym rozwieziono obornik. I żeby było lepiej wymieszane przydały by się większe talerze.

Tylko musisz się liczyć z tym że większe talerze zwiększą wagę agregatu :P .

#8 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 październik 2008 - 19:26

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. I jak sądzisz 6330 Premium za lekki do tego zestawu?a zapotrzebowanie do samego agregatu to 80-100 koni?Jaką mają średnicę talerze w twoim agregacie i czy lepszy byłby do tego zestawu John Deere 6630 Premium?
Green power ;]

#9 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 październik 2008 - 19:39

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Bo 6630 Premium cięższy na pewno tylko nie wiem jaką ma masę własną :o
Green power ;]

#10 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 06 październik 2008 - 20:51

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. John Deere 6330 waży ok. 4550 kg, a 6630 - ok. 5230 kg :o
Ja uważam, że 6330 da sobie radę z tym zestawem, jeżeli dociąży się przód. Z udźwigiem, to oczywiście problemu najmniejszego nie będzie: 6330 - 5,9 t, 6630 - 7,4 t.
Ja bym się jak już, to zastanowił na Twoim miejscu nad 6430 Premium. Wszystko jest to samo, co w 6330, ale 10 koników więcej, to zawsze coś. A na twój areał, to myślę, że 6-cylindrowy ciągnik jest zupełnie nie potrzebny.

Pozdrawiam :o
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 07 październik 2008 - 14:30

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Nom myślę też porównując 6330 Premium i 6430 Premium i prędzej chyba widze 6430 Premium :o A on jaką masę własną?No przód to i tak musi być dociążony, kupując john deera na pewno wezmę go z turem i przednim tuzem na który i tak pójdzie obciążenie :o
Green power ;]

#12 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:28

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. a mf 5460 moc max 125km;p u nas w wsi gosc wziol jelonka i jak zobaczył mf 54.. to żałował

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:54

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. U nas są 460mm lub 480mm. Dokładnie nie pamiętam. jeśli będzie miał tura i przedni tuz to powinien sobie z nim radzić :o . A siewnik na talerzach?

#14 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 07 październik 2008 - 19:22

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. co do większych talerzy to wybrał bym lemkena z hydropakiem, talerze ma o ile wieksze od Aresa

#15 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 07 październik 2008 - 19:46

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. A jaka cena z Lemkena agregatu? I daj jakieś dane o tym agregacie :o
@celtis ja nie żałowałbym John Deera :o
Green power ;]

#16 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 07 październik 2008 - 21:15

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. Nie ma różnicy masy pomiędzy 6330 a 6430 :o
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#17 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 październik 2008 - 17:53

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. @farmerak ceny i danych o nim, to ci niepodam, bo widziałem go na poswiętnym i sie niepytałem , ale mam zdjęcie
http://images.google...ttp...l=pl&sa=N
tylko na zdjęciu talerze się wydają małe ale w rzeczywistości to tak niejest
(co do zdjęcia to wyświetlają się rożne to ono jest po napisem Lemken, niżej troche, znajdziecie chyba)

#18 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 08 październik 2008 - 20:23

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. No @nhcr przyznam ci, że jak ja widze na zdjęciu duże talerze to duże są, a ile waży ten agregat sam bez siewnika, a ile ze siewnikiem? Czy JD6430 Premium dałby mu rade i ile on ma metrów ten agregat z lemkena 3 metry?
Green power ;]

#19 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:02

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik. no ja niewiem ile on waży , ale lemken rubin 9 2/3 lub 3/3 to 3 metry ma ,no ale co do JD to z obciążnikiem i z turem to powinien dać rade , zależy jakim wybierzesz JD bo 6330 to bedzie mieł troche ciężko bo to tylko 100 KM, ale 6430 według mnie powinien dac rade , ale pewien niejestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:40

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik.

Witam Pana Arka :o

Jak Ares TL to przydał by sie siewnik na talerzach :) . Ares ma ta zaletę że może być wykorzystany jako talerzówka jak i agregat uprawowo siewny.
Od prawie 2 lat użytkujemy taki zestaw. Po przerobieniu przez agregat około 400ha do wymiany są łożyska na wale i będzie trzeba na czterech talerzach zlikwidować lekki luz. Przy siewniku także do wymiany pójdą łożyska na pięciu talerzach.
Zestaw ogólnie godny polecenia. Tylko ma jedna podstawową wadę.Mianowicie ciężar. Cały zestaw z siewem waży 2,4t...
Co za tym idzie musi współpracować z nim odpowiednio ciężki ciągnik. U nas współpracuje z Valtrą N111. Waga ciągnika wynosi 5,5t. Ciągnik jest jeszcze wyposażony w przedni TUZ z obciążnikiem 650kg bez którego nie było by najmniejszej szansy na podnoszenie zastawu i normalnym manewrowaniu na przeczach. Nieraz przy gwałtowniejszych manewrach zdaży sie że przód ciągnika oderwie się od ziemi.

Za to do zalet Tego zestawu można zaliczyć możliwość siewu w mulsz. My w tym roku zasialiśmy w ten sposób blisko 8ha u siebie i 18ha na usłudze. Ze wschodów jesteśmy zadowoleni. Zobaczymy jak uprawy będą się dalej zachowywały :o .

Pozdrawiam KAT

hmm kat nie wiem jak to jest ale mam aresa talerzowego z wałe pakera i siewnik amazone d9 talerzowy i cały zestaw wazy 1900kg oczywiscie pusty a ty piszesz 2400?? jak to mozliwe a jesli sie bierze wieksze talerze to juz wózek do tego daja za ciezkie poprostu
a jesli chodzi o aresa ciezko nie idzie a robi super napewno sie nie zapcha słoma pozdrawiam