Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguon czy Renault

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamilc360pL

Kamilc360pL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 18:43

Witam planuję zakupić ciągnik do 120 koni miałby on pracować w ciężkich pracach polowych jak orka talerzowanie itp...Mianowicie zastanawiam się nad ciągnikiem marki Renault a dokładnie model 133.54 albo 110.14,moją uwagę przykuły ciągniki marki Massey Ferguson a mianowicie modele 8110 czy też 6160.

Który z tych ciągników jest lepszy oraz który mniej spali a także nie będzie awaryjny a w razie awarii części będą łatwo dostępne.Prosił bym o porady użytkowników tych maszyn bądź osób które miały z nimi styczność z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguon czy Renault Dzisiaj, 04:44
  •  

#2 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 27 listopad 2016 - 19:02

Renault to składak z 3 marek, silnik ma john deere a skrzynie są zazwyczaj z Massey Fergusona 

Ja bym polecał fergusona i jak chcesz orać to 8110 to będzie gabarytowo większy, stabilniejszy. Mam osobiście fergusona tylko serię 62 xx i naprawdę jestem zadowolony . Prosty ciągnik, bez żadnych elektronik. I co najważniejsze jest uniwersalny bo nim oram, sieję, używam go do oprysku i rozsiewania nawozu i w transporcie  :)

Ale modele 61xx też są jak najbardziej bo to praktycznie to samo, tylko jak wiadomo trzeba trafić na egzemplarz w dobrym stanie, bo jak się kupi coś szykowanego na sprzedaż i malowanego to wiadomo że mogą być przygody

#3 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 20:01

Coś chyba kolego pokręciłeś z tymi silnikami bo jak dobrze wiem to modele o które kolega pyta miały silnik MWM a silniki JD występowały w nowszych modelach np. Aresach. 

Wracając do tematu to czy to będzie MF czy Renault to trzeba patrzeć na stan ciagnika bo obie maszyny są nie nowe i w nich liczy się stan faktyczny. Druga sprawa to który mniej spali to trudno powiedzieć bo musiała by się tutaj wypowiedzieć osoba która posiada oba modele w swoim gospodarstwie i wtedy by miała najlepsze porównanie. Kolejna sprawa to nie wiadomo który szybciej sie zepsuje bo nikt nie siedzi w środku maszyny i nie wie co ją boli i kiedy odmówi posłuszeństwa. Tak samo z dostępnością części jest różnie bo to nie polskie maszyny jak Ursus do którego kupisz części w każdym sklepie ale w czasach internetu to części najmniejszy problem i idzie dostać bez problemu czy to Renault, MF czy JD i inne tego typu cuda. Z tego co się orientuję to części do MF będą kapkę tańsze niż do Renault ale nie wiadomo czy tak samo wytrzymałe bo wiadomo za ceną idzie też lepszy materiał jaki został użyty do produkcji. Ja bym jednak poszedł w Renault ale może z tego względu że taką markę posiadam a z MF nigdy nie miałem do czynienia. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#4 Share Kamilc360pL

Kamilc360pL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 20:02

renówki które patrzyłem mają silniki fenda więc nie są one chyba jakoś awaryjne czy też spalanie jest duże

a co do mf to obawiam się tego ehr i skrzyni

#5 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 20:05

Kurcze ludzie zapamiętajcie to do końca życia!!! Fendt nie produkował silników, w Fendt i Renault siedzą silniki MWM czyli Manowskie!!! Pamiętajcie!!!

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 20:45

Massey ferguon czy Renault serię 81 od mf bym omijał... pierwsza większa usterka skrzyni i się zapłaczesz. na szrocie tego nie ma a nówka za kosmiczne pieniądze... był tu na forum gościu któremu za 2 trybami zaśpiewali 20tys... seria 61 jest popularna... zawsze to łatwiej o części

#7 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:12

A myslisz ze w renowce bedzie taniej, sasiad ma renie to za sam synchro od rewersu powiedzieli mu 3.5 tys...do seri 81xx czy 61xx pasuja czesci od 36x5 i 30x5 mowie o mostach, skrzynich, silnikach. seria 82xx i 62xx niestey juz sie rozni. Dodam jescze ze np 6190 rozni sie od 8110 w budowie podnosnikiem jest słabszy, a most np jest ten sam.

Edytowany przez kamilk19912, 27 listopad 2016 - 21:15.

#8 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:35

Massey ferguon czy Renault Ale do Renault jest sporo części na szrotach i są bardziej popularne. Ja bym bardziej szedł tak jak kolega w stronę Reni. Sam szukam ciągnika i waham się pomiędzy Renault 95.14 103.14 a Case 856 845.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:56

A myslisz ze w renowce bedzie taniej, sasiad ma renie to za sam synchro od rewersu powiedzieli mu 3.5 tys...do seri 81xx czy 61xx pasuja czesci od 36x5 i 30x5 mowie o mostach, skrzynich, silnikach. seria 82xx i 62xx niestey juz sie rozni. Dodam jescze ze np 6190 rozni sie od 8110 w budowie podnosnikiem jest słabszy, a most np jest ten sam.

Akurat synchro rewersu jest wszędzie to samo http://www.rol-parts...m92,id9591.html. Mi tam się o tryba bardziej rozchodzi bo z takim przypadkiem się spotkałem

#10 Share agraciarz

agraciarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 10:49

Zdecydowanie Renault dzięki łatwo dostępnym częściom :P

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 13:25

A to w dzisiejszych czasach jest jeszcze jakiś problem z częścimi? 

#12 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 13:36

Wydaje mi się, ze przesadzacie jeżeli chodzi o dostępność części, fakt że Renault jest bardziej "popularny" i znajdziesz wszystko w każdym sklepie, natomiast do Fergusona też masz szeroki wybór części zamiennych bo od tego są sklepy internetowe, prawda? Cenowo też nie wychodzi to drogo.

#13 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 16:18

Massey ferguon czy Renault Tylko do renault jest od za.....a części na szrocie. Wystarczy wejść na Olx i porównać. Nowe to tak samo, tylko jak padnie jakiś trybik to kupisz używany za 1 tyś a nowy za 7 tyś.

#14 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 20:40

jak porównujecie MF 61xx to odpowiednik w reni to seria Ares 6xx gdzie skrzynia i tylni most jest ten sam więc nie wiem w czym macie problem z czesciami do skrzyni. Seria 62xx jest just sporo inna od 61xx chocby ze względu na rewers elektrochydrauliczny czy też ze względu na całkowicie inne pompy olejowe - 61xx ma zębatą a 62xx tłoczkową LS o zmiennym wydatku.

Jęzeli kolega pyta o stare renówki to zapewne dysponuje kwotą +- 45 tyś a za tyle serie 61xx czy tez 81xx raczej nie są osiągalne, w tej kasie prędzej z seri 3xxx. użytkownik  AG chuck00 ma na pchnięcie swojego fergusona 3120 120 km z 93 roku, podpytaj się jego bo sprzęt w jednym rekach od kilku lat i cały czas pracuje ;) i nie jest to jakiś ulep szykowany na handel ;)

#15 Share FENDAGRO

FENDAGRO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 18:22

z racji tego ,że naprawiamy te zachodnie statki poleciłbym Masseya 81xx serię, ale z punktu widzenia jako,że mamy również gospodarstwo poleciłbym z renault Aresa serię 600 , a z Masseya 6180,6190...  seria 81xx sypie się jak domki w czeczenii, koszt skrzyni w Vario jak robimy waha się od 13 do 16tys, a w masseyu 81xx przewyższa nie raz wartość opłacalną ,(bo kazdy jezdzi do konca a nie jak widzi i slyszy cos niepokojacego) dlatego nie raz lepiej kupić drugą skrzynię, drugie (w mf 81xx jeżeli elektryka jest w złym stanie to autotronic rozwali najpierwe most, albo uwali calkiem autotronic a jezeli bedziesz pozyczał przyczepy sasiadom polecą następnie hamulce, jak polecą hamulce zrobią się opiłki, jak zrobią się opiłki staną zawory elektrohydraulicznego sterowania, następnie będzie roboty na miesiac czasu.  w mf serii 61xx dzieją się nie raz komedie typu nie chce do przodu jezdzic, jezdzi tylko do tylu, niekiedy wydziera widelki rewersu, jak nie pilnuje sie olejow szlak trafia hamulce (reczny , tylne) ... aresy analogicznie do mf 61xx, 62xx...   stare renault tzw" stodoły" z racji kabiny :)   tam skrzynki biegow  ida jak swieze buleczki, motory chodza ale co z tego mwma jezeli przekladnie sa wiotkie... dla porowniania lozyska igielkowe w mf maja koszyczki metalowe, a w renault plastikowe!   jezeli renata delikatnie wyje to w srodku ma juz odgnioty od igielek lozyska...  renault nie ma skomplikowanej elektryki i elektroniki typu auto2,auto 3, datatronic, ehr d, ale francuscy inzynierowie nadrobili awaryjnoscia w mechanice...      P.s  ja poleciłbym fendta 512 514 ale aby mial instalacje w dobrym stanie to tam nie ma co sie psuc chyba ze zostal przekrecony z 25tys mtg na 9800!!!       pozdr fendagro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 18:30

Massey ferguon czy Renault No i w końcu jakieś konkrety od mechanika. Mf serii 61 na mechanicznym rewersie z jednym półbiegiem to chyba w miarę dobra opcja... do tego wolnossący 6 i ma chodzić

Dodaj odpowiedź