DarekGaudyn

Sial ktos juz z was przewodke, czy czekacie jeszcze?

Polecane posty

DarekGaudyn    10

witam zastanawiam sie kiedy powinno sie siac przewodke pozno zeszlem z pola z warzywami i pole okropnie wyglada jest za jezdzone i niewiem czy siac zimowa pszenice czy przewodke pole jeszcze nie za orane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

na spokojnie możesz już siać przewodke:-) w sumie zimową też można ja dwa lata temu w grudniu sialem zimową i za bardzo nie odbiegala od reszty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja w tamtym roku sialem 15 listopada. Powschodzila dobrze ale tak ja goly mroz przemrozil ze na wiosne sialem ta sama jeszcze raz. W tym roku nie sialem jeszcze. Czekam do wczesnej wiosny. Obecnie zimy teraz praktycznie bez sniegu dlatego tak jest. No chyba ze ktos nie wejdzie na pole wczesna wiosna to teraz jeszcze sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Po burakach uprawiłem gruberem na 30-40 cm 25 listopada, nawet ładnie to wyszło  Mailem siać 26, ale zamarzło, a dzisiaj pada śnieg. Więc ....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392

Ja zasiałem 22 listopada ozimą , ale patrząc na pogodę to słabo to widzę.A przewódke można by siać ,tylko jak ,błoto , śnieg , przymrozki .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

a jakie siejecie odmiany? ja jestem w tym temacie zielony, mozna siać jako przewódke pszenice jarą czy to są odrębne odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Niektóre jare które można można traktować podobnie jak ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Mam zamiar posiać pszenicę przewódkę Monsun na powierzchni 0,5ha (na próbę) i rodzi się pytanie czy danie obornika + polifoski 6 dawką 100/ha będzie dobrym rozwiązaniem? z terminem siewu jeżeli chodzi o listopad/grudzień nie było mowy (pole orane w święta) więc mam zamiar siać jak tylko będzie te 5* na + . Kolejne pytanie to jakie zabiegi dalej wykonać jeżeli chodzi o dokarmianie? w planach jest 100kg/ha saletry i potem 50kg/ha (faza strzelania w źdźbło), następnie jakiś oprysk mocznikiem I siarczanem następnie borem w czasie kłoszenia czy to wystarczy dla tej pszenicy? Proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że przeciętny plon nikogo nie satysfakcjonuje liczę na jakieś 3/4T, ale czy się uda? (ziema klasa 2-3) o dobrym odczynie pod pszenicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam.

Mam takie pytanie do Was- czy wiosną mogę zasiać pszenicę przewódkę? Jeśli tak, to w jakim terminie? Na chwilę obecną nie ma możliwości wejść w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Możesz zasiać najlepiej jak najwcześniej. ja jak się da ruszam w sobotę poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj