Skocz do zawartości

Ursus C-385 turbo

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share eldan eldan

eldan
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2008 - 12:54

Ursus C-385 turbo Witam chciałbym zapytać czy dało by rade przerobić silnik ursusa c-385 na silnik z turbina i co by w nim trzeba było wymienić oprócz korbowodu, tłoków, tuleii i pierścionków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 turbo Dzisiaj, 00:11
  •  

#2 Share DUKI888

DUKI888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Od rana uczeń a po godzinach rzeźnik:P

Napisany 21 czerwiec 2008 - 13:59

Ursus C-385 turbo

Witam chciałbym zapytać czy dało by rade przerobić silnik ursusa c-385 na silnik z turbina i co by w nim trzeba było wymienić oprócz korbowodu, tłoków, tuleii i pierścionków?

myślę ze jeszcze a jaczej napewno głowicę ale nie jestem pewien a napewno korektor wydechowy ;)

#3 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 14:39

Ursus C-385 turbo niewiem czy kolego jest warto do C-385 zakładać turbine, ponieważ koszty mogą się mijać z celem a może nawet lepiej będzie jak sprzedaż 385 i kupisz se 1012 i taniej cię to wyjdzie ;)

a wie może ktoś ile to by mogło kosztować???, tak tylko z ciekawości pytam

#4 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 19:55

Ursus C-385 turbo Około 5 tys zł może by starczyło.

#5 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 19:59

Ursus C-385 turbo no właśnie myślałem że więcej, bo sama turbinka kosztuje ponad 2 tys (tzn. taka jaką my zakładaliśmy do LKT) moze sa tańsze a gdzie tu jeszcze reszta

#6 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 październik 2008 - 14:24

Ursus C-385 turbo Chciałbym założyć turbo do c385 i mam pytanie co należało by wymienić i jaki może być tego koszt??

mógł bym prosić o usuniecie jednego tematu bo mi sie komputer zawiesił i dodałem przypadkowo 2 razy

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT, drugi identyczny temat już usunąłem :P

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2008 - 14:48.
Łączenie postów i błędy

#7 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 04 październik 2008 - 16:39

Ursus C-385 turbo nie wiem czy ci się to opłaci ale więcej informacji znajdziesz w tym temacie
http://www.agrofoto....4...ml&hl=turbo

#8 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 październik 2008 - 21:32

Ursus C-385 turbo Witam podepnę się do tego postu, bo nie mogę utworzyć nowego.
Mianowicie mam takie pytanko jak się ustawia kont wtrysku w c385, czy są jakieś znaki na kole zamachowym (ja żadnych nie mogę tam znaleźć), dałem pompę i wtryskiwacze do remontu pozakładałem tak jak było i kupa silnik pracuje podobnie jak we władimircu, powoli wkręca się na obroty zieje ogniem na dużym gazie, i jest dosyć słaby.
POMOCY PROSZE

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 październik 2008 - 21:39

Ursus C-385 turbo Kont wtrysku ustawia sie pompą. To znaczy luzujesz śrubki które trzymaja pompe i przesówasz ją w strone bloku albo w druga.
Albo przestawisz kólko napedowe na pompie.
Ale skoro wczesniej ciągnik chodził dobrze i nikt nic nie przestawiał to maił bym drobne watpliwości do fachowej naprawy podzespołów.
Poproś moderatora o usunięcie podwójnego posta. :P

#10 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 październik 2008 - 20:39

Ursus C-385 turbo Jak kółko napędowe się przestawia czy chodzi o przestawianie tego trybu na rozrządzie, czy jakoś się przestawia tryb na pompie. A co do samego ustawiania to czy jest jakiś znak na kole zamachowym oznaczający GZP czy trzeba wykręcać wtryskiwacz i sprawdzać metodą Macajewa. Jeszcze coś, jaką siłą dokręcać wtryskiwacze (ile Nm) i czy można dać do wtryskiwaczy po 2 uszczelki, bo dałem po jednej to z 2 wtrysków ładuje kompresją i jak dokręcałem jeden z wtryskiwaczy to urwała się jedna śruba mocująca wtryskiwacz i teraz trzeba będzie zbiornik ściągać i wogule wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 październik 2008 - 20:58

Ursus C-385 turbo Powinna ci wystarczyc regulacja na śrubach mocujacych pompe.
Pompa ma kólko którym jest napedzane. I to waśnie kólko przestawiasz, Czyli luzujesz i przesuwasz w którąś strone. Ale ja bym samemu tego nie robił tylko zlecił to specjaliście.
Co do znaku na kole zamachowym to nie wiem.
Ja znam metode (Może to ta podana przez ciebie) w której wykrecamy wtryskiwacz i kręcimy kołem zamachowym aż tłok znajdzie się na górze. Z pompy odkecamy przewód ciśnieniowy i sprawdzamy i regulujemy. To tak w skrucie.
Co do mocy dokrecania to nie wiem. Ale bez tego klucza to zawsze dokręca sie na siłe ale z wyczuciem.
Co do uszcelek pod wtryski to nie radził bym dawać 2 bo wtryskk bedzie za mało wystawał do komory spalania. A to niesie za soba konsekwencje.
Może miałes brud na głowicy w miejscu przylegania podkładki pod wtrysk co spowodowało jej nie dociśnięcie.
Mi sie wydaje że skoro piszesz że jest słaby i wali ogniem to wtrysk jest za późny.

#12 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:13

Ursus C-385 turbo Mam pytanie czy jak bym tylko dłożył turbine i nic nie zmieniał typu tłoki,korbowody itp to chodziło by to jako??

#13 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2008 - 21:13

Ursus C-385 turbo w moim zetorze 8011 zprowadzonym z danii był taki patent. wszystko ładnie chodziło. nic chyba niebyło wmontowane z innego modelu. turbo dodawało mu nawet sporo mocy

#14 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:42

Ursus C-385 turbo niektórzy robią ale jeśli fabryka rozwiązała to inaczej czyli musiała być jakaś tego przyczyna, w końcu oni robili jakieś obliczenia wytrzymałościowe materiału a ingerując w to można stracić silnik jak któryś element nie wytrzyma dodatkowej mocy :o

#15 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 październik 2008 - 07:24

Ursus C-385 turbo

Chciałbym założyć turbo do c385 i mam pytanie co należało by wymienić i jaki może być tego koszt??

mógł bym prosić o usuniecie jednego tematu bo mi sie komputer zawiesił i dodałem przypadkowo 2 razy

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT, drugi identyczny temat już usunąłem :o

Prawidłowo to są inne tłoki korbowody pompa wtryskiwacze kolektor ssący i wydechowy filtr powietrza tłumnik i chyba tyle

#16 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2008 - 18:42

Ursus C-385 turbo Orjętuje się ktoś ile kosztują koroktory ssący i wydechowy do turbo?? bo turbine widziałem na allegro za 100zł więc w agromie to pewnie z 1200zł

#17 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2008 - 19:37

Ursus C-385 turbo

niektórzy robią ale jeśli fabryka rozwiązała to inaczej czyli musiała być jakaś tego przyczyna, w końcu oni robili jakieś obliczenia wytrzymałościowe materiału a ingerując w to można stracić silnik jak któryś element nie wytrzyma dodatkowej mocy :o

u mnie padła turbina tylko i to po 5 latach użytkowania ciągnika u mnie. a niewiadomo ile czasu on za granicą z tą turbinką jeździł. a tak wogóle to chyba ktoś się tym profesjonalnie zajmował bo widziałem innego zetora w komisie i miał identycznie zmontowaną turbinkę...

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 październik 2008 - 20:51

Ursus C-385 turbo Katalog części gdzieś mi wcięło ale kiedyś go przeglądałem i zdaje sie główne różnice n/a vs turbo to inne kolektory i pompa wtryskowa :o Korby, tłoki i reszta miały ten sam nr katalogowy... Jak znajde to sprawdze.

#19 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 08 październik 2008 - 23:32

Ursus C-385 turbo nie jestem pewien ale najprawdopodobniej różnią się też głowice bo turbo ponoć ma większe zawory z racji większego sprężania ale nie jestem w 100% tego pewien. kolego mirasek turbo ma tłoki z trzema pierścieniami a chromowany ma przekrój w kształcie trapezu, a zwykły ma 4 i nie ma trapezowego i od razu nie radzę zakładać zwykłych do turbo strasznie szybko dostają po d... my do naszego kiedyś takie założyliśmy i po dwóch latach ciągnik dalej do rozbierania i nie były to chińskie podróby ale taki mechanik mówił że to standard

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pako350

pako350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:50

Ursus C-385 turbo Witam wszystkich rolników! Jestem tu nowy i mam pytanie dotyczące właśnie ursusa c 385. Rownież chciałem założy do niego turbo, ale nigdzie nei moge dostac kolektorów.. A nowe są bardzo drogie.. Może ktoś ma z Panów rolników gdzieś w garażu cześci do tego silnika, najbradziej zalezy mi na kolektorach oraz głowicy bo zestawy naprawcze i sama turbine kupie nowa. Czekam na odpowiedz. Moj nr gg to 4666230. pozdrawiam