Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 pompa wtryskowa

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:10

MF 3060 pompa wtryskowa No tak tylko pozostaje jeszcze problem gwarancji. A może to problem zapowietrzania się układu paliwowego? Może pompka podtłaczająca paliwo nie może wytworzyć odpowiedniego ciśnienia w układzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 pompa wtryskowa Dzisiaj, 10:55
  •  

#22 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:21

MF 3060 pompa wtryskowa zasilająca też jest nowa bo stara miala delikatne pęknięcie i zasysała powietrze.... ewidentnie jest wina pompy wtryskowej na 100% tylko problem tkwi w tym czy nie na darmo ją woże do tej regeneracj może należy kupić nową bo w niej coś jest zj**ane na amen

#23 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:22

MF 3060 pompa wtryskowa A masz kwity z zakladu za co zapłaciłeś? O ile masz założony nowy pomporozdzielacz masz na niego gwarancję. Dostałeś stary?
A tak z ciekawości ile zapłaciłeś? I jeszce jedno , sprawdź czy dźwignia gaszenia na pompie wraca do właściwego położenia.

#24 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:30

MF 3060 pompa wtryskowa Panowie do takiego typu pompy wtryskowej ( rotacyjna smarowana paliwem) nie lejej się vervy ani innych uszlachetnionych paliw - oczywiście to nie jest przyczyna twoich niedomagań. Nie wierzcie w bajki, jeśli masz taką pompę lej dobrej jakości zwykły ON. Verve zaleca się do common rail - ze względu na bardzo duże ciśnienie robocze. W przypadku zwykłaej pompy rotacyjnej paliwo spełnia dodatkową rolę - smrowania, uszlachetniacze (można tak potocznie nazwać) wysuszają paliwo.
Co do pompy - jeśli regeneracja była zrobiona profesjonalnie to na 99% ( u moich znajomych pompiarzy na 100%) głowiczka jest zmienia na nowa. Nie mam możliwości abyś zacierał pompę paliwem, no chyba że jakieś wynalazki lejesz ale sam napisałes że wszystko wyczyściłeś i nalałeś Vervy. Ja bym domagał się uznania reklamacji.

#25 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 07:11

MF 3060 pompa wtryskowa koszt regeneracj to 500zł starego pomporozdzielacza nie dostalem. on jak najbardziej chce uznawac reklamacje tylko problem tkwi w tym że ta"nowa sekcja"po kilku odpaleniach zatrzymuje się...(on twierdzi że to od paliwa) rzuca ją na stół daje 1500 obrotów i rusza... wg niego to moja wina a nie jego...

aaa dźwignia gaszenia wraca do samego końca

#26 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:16

MF 3060 pompa wtryskowa Jeśli straszy Ci tym paliwem to powiedz mu że możesz mu dać próbkę paliwa niech sobie bada:) 500zł za regenerację pompy? Jaja sobie robisz? Do małego fergka sama głowica to większy koszt - oczywiscie oryginał. Wydaje mi sie że jakąś chińszczyznę założył i tyle. Strasznie niski koszt tej regeneracji.

#27 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:46

MF 3060 pompa wtryskowa Czyli jednak przypudrowali trupa. Tak normalnie to przy nowym pomporozdzielaczu powinieneś zaplacić ok. 1500PLN. Nie ma czegoś takiego jak regeneracja tego zespołu. Albo ma swoje wymiary i wykonuje zadanie albo nie. Jezeli jest przytarte to nic nie pomoże. Trzeba by chyba napylać warstwę metalu i dopiero obrabiać.
Szkoda tylko że nie powiedzą czlowiekowi co tak naprawdę zrobili, szkoda po prostu jego czasu bo chłop dalej miota się między traktorem a warsztatem a to niczego nie wnosi.
Jak dla mnie to koszt jest za niski nawet jak na "chińczyka".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:00

MF 3060 pompa wtryskowa mam wrażenie że w mojej pompie jest takie coś zamontowane http://www.bazarek.p...guson-mf-4.html

#29 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 08:36

MF 3060 pompa wtryskowa Oczywiście że może być nowa głowiczka, czemu nie? Kiedyś obiło mi się o uszy że ok 200zł chińczyk. Tylko że one raz popracują jak oryginał np prawie, a druga się trafi jak koledze i problem od samego początku. Moim zdaniem daj spokuj sobie z tym maistrem i poszukaj konkretnego zakładu gdzie zrobią Ci to raz a dobrze.

#30 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 13 marzec 2013 - 16:26

MF 3060 pompa wtryskowa

Jeśli straszy Ci tym paliwem to powiedz mu że możesz mu dać próbkę paliwa niech sobie bada:) 500zł za regenerację pompy? Jaja sobie robisz? Do małego fergka sama głowica to większy koszt - oczywiscie oryginał. Wydaje mi sie że jakąś chińszczyznę założył i tyle. Strasznie niski koszt tej regeneracji.

Ja regenerowałem pompe w MF 3090 i też zapłaciłem 500zł. Żeby ktoś mi czegoś nie zarzucił to głowiczke nie mam oryginalną tylko jakiś zamiennik. Ale mechanik który to robił powiedział, że zawsze składa pompy na tym zamienniku i sprawuje się bardzo dobrze, a i na wszystkie wymienione części dostałem 2 lata gwarancji ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#31 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:03

MF 3060 pompa wtryskowa Ok.ja przecież nie napisałem nigdzie że nie będzie chodziło. Przeczytaj dokładnie moją odpowiedź.
Na każdą część kupioną na paragon lub fakturę na terenie UE musi być gwarancja. Tylko że ten pompiarz upiera się że wina klienta a co on może robić źle że pompę zaciera?

#32 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:18

MF 3060 pompa wtryskowa problem już rozwiązany przyczyną była dźwignia gaszenia na zewnątrz chodziła a wewnątrz pompy nie jakaś zadra była i ją przycinało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 20 marzec 2013 - 18:46

MF 3060 pompa wtryskowa O widzisz i dla kolesia co robił pompę się nie oberwało. To teraz tylko wiosny wyglądać