Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 pompa wtryskowa

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rademenes

rademenes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 październik 2008 - 12:12

MF 3060 pompa wtryskowa Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 pompa wtryskowa Dzisiaj, 17:00
  •  

#2 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 październik 2008 - 19:26

MF 3060 pompa wtryskowa witam, lepiej daj tą pompę komuś kto zajmuje się tym na co dzień, bo znając życie jak ją rozkręcisz to albo będzie problem ze złożeniem, albo coś z niej "wyleci" i będzie trudne do zamontowania, albo ferdek nie będzie działał później. a jeśli Ci się zapowietrza lub coś w tym stylu to wyczyść filterek który jest na górze kranika w zbiorniku paliwa(ja tak miałem parę razy)

#3 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 04 październik 2008 - 23:09

MF 3060 pompa wtryskowa lub przedmuchaj cały układ paliwowy kompresorem :P ja wymieniałem filtry i ciągnik jak nie szedł tak nie szedł ;p jak mu przedmuchałem układ okazało się że były tam paperki w kształcie słomy związane nitka :P Teraz ciagniczek cyka jak lala :)

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 październik 2008 - 01:14

MF 3060 pompa wtryskowa O losie, jedziesz po kolei - najpierw przewód przed pompka zasilającą, powinno tam być sitko i to ono najczęściej jest zawalone. Nie wiem jaki syf chcesz znaleźć w przewodach wysokiego ciśnienia :P

Po odkręceniu przewodów z pompy nic nie wylatuje poza paliwem, no ale to zachodnia marka i trzeba speca który zgarnie krocie za odkręcenie rurki :P Rozumiem że filtr wymieniony?

#5 Share rademenes

rademenes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 październik 2008 - 10:45

MF 3060 pompa wtryskowa

O losie, jedziesz po kolei - najpierw przewód przed pompka zasilającą, powinno tam być sitko i to ono najczęściej jest zawalone. Nie wiem jaki syf chcesz znaleźć w przewodach wysokiego ciśnienia :P

Po odkręceniu przewodów z pompy nic nie wylatuje poza paliwem, no ale to zachodnia marka i trzeba speca który zgarnie krocie za odkręcenie rurki :P Rozumiem że filtr wymieniony?

W pompie wtryskowej są filterki przed każdym wyjściem na poszczególna sekcję. Zaznaczam że w środku pompy! i trzeba się do środka dostać. Wiem bo już kiedyś mechanik rozkręcał u mnie. Tylko wziął za 30 min pracy 200 zł. Więc wole sam pogrzebać:) Wszystko przedmuchałem. I przez pół ha orki było dobrze. Wymyłem bak od paliwa. Filtr jest wymieniony. Pompka działa.

#6 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 19 maj 2011 - 20:05

MF 3060 pompa wtryskowa panowie mam inny problem odnośnie pompy wtryskowej w MF 6140
wydaje mi się ze dużo pali ten ciągnik.
dodam że nigdzie nie ma wycieków paliwa oraz ciągnik nie puści nawet dymka podczas pracy
a więc co może być przyczyna

może ktoś grzebał w pompie z dawką ??

#7 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 13:10

MF 3060 pompa wtryskowa witam jak zwiekszyć ciśnienie w pompie wtryskowej .MF 3060

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 14:37

MF 3060 pompa wtryskowa Wymienić pomporozdzielacz na nowy.

#9 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 15:01

MF 3060 pompa wtryskowa gdzie to sie znajduje w którym miejscu na pompie po do MF 3 cyl jest troche inna pompa i tam da sie regulować ciśnienie wtrysku a w w 4 cyl sie nie da??

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 16:14

MF 3060 pompa wtryskowa Da. po co to chcesz zwiększać?Nie przyszło ci do głowy dać do pompiarza? jak pytasz gdzie rególować ciśnienie to jak to zrobisz? na wzrok widać ile daje pompa? po rozpylaniu poznasz czy jest 140 czy 180 czy 160?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 17:31

MF 3060 pompa wtryskowa po co dawać pompiarza jak samemu można to zrobić

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 17:41

MF 3060 pompa wtryskowa czym będziesz robił?

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:04

MF 3060 pompa wtryskowa

gdzie to sie znajduje w którym miejscu na pompie po do MF 3 cyl jest troche inna pompa i tam da sie regulować ciśnienie wtrysku a w w 4 cyl sie nie da??

To głowica pompy wtryskowej

#14 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:15

MF 3060 pompa wtryskowa to gdzie w pompie te ciśnienie przestawić. w 3p sam przestawiłem a w tej 4 cyl jest inny zaworek

#15 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:53

MF 3060 pompa wtryskowa pozwolę sobie odświerzyć temat ponieważ mam problem z pompą wtryskową w 3060 pierwszy raz do remontu była oddana w grudniu ponieważ brakło mu siły i ogólnie cała ciekła dałem też wtryski. przywiozłem ją po regeneracj wszystko cykalo jak ta lala przez dwa miesiące... potem problem innny przestała podawać paliwo pompiarz stwierdził że tłoczki w niej staneły mówił że to wina paliwa... po powrocie przed założeniem pompy spuściłem całe paliwo wymyłem zbiornik wymienilem filtr i zalałem verwą z orlenu zamontowałem pompe no i odpalił... po kilku dniach do ciągnika odpalać go a on d*pa... nie łapie. odkręciłem przewody do wtrysków kilka obrotów rozrusznika i lipa pompa znowu nie podaje... prawdopodobnie znowu te tloczki staneły ale napewno to nie jest wina paliwa... może ktoś miał podobny problem?

#16 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:39

MF 3060 pompa wtryskowa Pytanie podstawowe brzmi, co podlegało regenerecji. Z opisu wynika że do wymiany byla głowica czyli pomporozdzielacz, jeżeli tylko wyczyścili i uszczelnili pompę to w zasadzie przypudrowali trupa.

Edytowany przez mirro, 10 marzec 2013 - 12:40.

#17 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:15

MF 3060 pompa wtryskowa glowica to jest to okrągłe co wychodzą przewody? jeżeli tak to byla wymieniona

#18 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 14:17

MF 3060 pompa wtryskowa To ci taką lipę odstawili? Może zawieź do innego i niech stwierdzą że źle zrobiona i każesz se zwracać koszty napraw

#19 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:25

MF 3060 pompa wtryskowa w sumie dobry pomysł ale czy drugi gość będzie chciał kogoś sprawdzać....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 16:47

MF 3060 pompa wtryskowa Proste jak stwierdzi że to to co tamten robił to będzie oznaczało że zrobił lipnie