Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarnyyyy    4
Agencja przyjmujmowała wnioski od 25 czerwca. A rozporządzenie jest z 19.06.2007.

Dzis tez slyszalem w TV,ze rozporzadzenia i podanie daty musi odbyc sie na 2 tygodnie przed przyjmowaniem wnioskow,wiec nie wiem juz kto ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Dzis tez slyszalem w TV,ze rozporzadzenia i podanie daty musi odbyc sie na 2 tygodnie przed przyjmowaniem wnioskow,wiec nie wiem juz kto ma racje.

 

TV zawsze ma racje;D ale sęk w tym, że w ypadku rent termin 14 dni nie został zachowany ze względu na przetasowania w ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
TV zawsze ma racje;D ale sęk w tym, że w ypadku rent termin 14 dni nie został zachowany ze względu na przetasowania w ARiMR

 

ha ha ha

telewizja tylko robi ble ble ble

 

jakiś czas temu zapisywałem tuczniki na spęd.

 

było powiedziane np. bo nie pamiętam już po ile one stały za żywiec

były np po 3.30 w telewizji mówili

zadzwoniłem do rzeźni aby umówić termin i cenę to mi krzyknął tylko 3.20.

to mu powiedziałem że w TV powiedzieli ze po 3.30 a on mi na to:

to idź do nich i niech oni ci zapłacą

 

hmm i widzicie jak to jest.

a wiem że praca w ARiMR to nie polega że w TV krzyczą że jutro wypłacają bo to ARiMR obrabia te nasze grube ciężkie wnioski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

"inwestycje" mają ruszyc na dniach, najprawdopodobniej w najbliższą środę (tzn rozporządzenie wtedy pojawi się) a wg szacunków ARiMR tegoroczna pula zostanie rozdysponowana w ciągu dwóch dni przyjmowania wniosków, także radzę już zabrac się do pracy, gdyż znowu mogą skrócic 14 dniowy okres do dni kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1
"inwestycje" mają ruszyc na dniach, najprawdopodobniej w najbliższą środę (tzn rozporządzenie wtedy pojawi się) a wg szacunków ARiMR tegoroczna pula zostanie rozdysponowana w ciągu dwóch dni przyjmowania wniosków, także radzę już zabrac się do pracy, gdyż znowu mogą skrócic 14 dniowy okres do dni kilku

Tzn. wnioski będą składane tylko przez 14 dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
"inwestycje" mają ruszyc na dniach, najprawdopodobniej w najbliższą środę (tzn rozporządzenie wtedy pojawi się) a wg szacunków ARiMR tegoroczna pula zostanie rozdysponowana w ciągu dwóch dni przyjmowania wniosków, także radzę już zabrac się do pracy, gdyż znowu mogą skrócic 14 dniowy okres do dni kilku

Jaki 14 dniowy okres>? :angry: , a kogo to obchodzi że środki się skończą, to niech przesuną środki z innych działów :) , to o co tyle szumu, do tego prawie roczne opuźnienie a teraz kasy tyle co w dogrywce było? :) Mam nadzieje że na nowy rok od stycznia zaczną być przyjmowane wnioski :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Tzn. wnioski będą składane tylko przez 14 dni??

 

14 dni powinno upłynąc od wydania rozporządzenia do przyjmowania wniosków (przy rentach strukturalnych ten okres został skrócony) a wnioski wg szacunków (bardzo wstępnych) będą przyjmowane przez dwa dni (jest to związane z ogromnym zainteresowaniem funduszami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1
14 dni powinno upłynąc od wydania rozporządzenia do przyjmowania wniosków (przy rentach strukturalnych ten okres został skrócony) a wnioski wg szacunków (bardzo wstępnych) będą przyjmowane przez dwa dni (jest to związane z ogromnym zainteresowaniem funduszami)

Czy mógłbyś podać źródło tych informacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
14 dni powinno upłynąc od wydania rozporządzenia do przyjmowania wniosków (przy rentach strukturalnych ten okres został skrócony) a wnioski wg szacunków (bardzo wstępnych) będą przyjmowane przez dwa dni (jest to związane z ogromnym zainteresowaniem funduszami)

Ta ogromne zainteresowanie, funduszy jest tyle co Kulczyk na fajki wydaje :)

To co za 2 tyg w środe z wnioskiem do agencji? Troche dla mnie za szubko bo jeszcze nie wyszykowałem obory co do dobrostanu jak należy, a następna tura wiadomo już kiedy? Mam nadzieje ze na następny rok ruszy od stycznia i więcej tych funduszy będzie? wiadomo coś na ten tema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

źródło informacji ARiMR (informacje nieoficjalne), w przyszłym roku jeszcze nie wiadomo kiedy ruszy kolejny etap przyjmowania wniosków (ale śmiem wątpic w styczeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Jutro w ARiMR ma odbyć sie konferencja prasowa na temat PROW 2007-2013 gdzie można obejrzeć tę relacje czy w agrobiznesie coś o tym wspomną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Jutro w ARiMR ma odbyć sie konferencja prasowa na temat PROW 2007-2013 gdzie można obejrzeć tę relacje czy w agrobiznesie coś o tym wspomną ??

 

Tez o tym dzisiaj słyszałem jak byłem w OR agencji w Toruniu i najprawdopodobniej wnioski będą przyjmowane od 9 listopada tak przynajmniej szeptały miedzy sobą kobiety pracujące w kancelarii z reszta jutro o 10 będzie konferencja to sie okaże. Nowe wnioski będą dostępne na stronie Agencji. Z tego co mi mówili to nie będzie trzeba składać zaświadczeń razem z wnioskiem tylko później i wystarczy jedna oferta tego sprzętu który nas interesuje i żadnych zapytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Tez o tym dzisiaj słyszałem jak byłem w OR agencji w Toruniu i najprawdopodobniej wnioski będą przyjmowane od 9 listopada tak przynajmniej szeptały miedzy sobą kobiety pracujące w kancelarii z reszta jutro o 10 będzie konferencja to sie okaże. Nowe wnioski będą dostępne na stronie Agencji. Z tego co mi mówili to nie będzie trzeba składać zaświadczeń razem z wnioskiem tylko później i wystarczy jedna oferta tego sprzętu który nas interesuje i żadnych zapytań a i decyduje kolejność składania wniosku a wnioski trzeba będzie osobiście złożyć w OR Agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Spoko to znowu komitety kolejkowe i lepsze miejsce :P:D , no chyba pocztą też da sie wysłać,

 

No pewnie znowu będzie trzeba koczować pod Agencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jakie dokumenty do wniosku na początku trzeba dołączyć przy chodowli, chce kupić ciagnik zapytan ofertowych podobno już nie trzeba, wiec czy moge już jakieś zaświadczenia zacząć zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

9 XI 2007 ma ruszyć nabór wniosków na program modernizacji gospodarstw


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To jakie dokumenty do wniosku na początku trzeba dołączyć przy chodowli, chce kupić ciagnik zapytan ofertowych podobno już nie trzeba, wiec czy moge już jakieś zaświadczenia zacząć zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
To jakie dokumenty do wniosku na początku trzeba dołączyć przy chodowli, chce kupić ciagnik zapytan ofertowych podobno już nie trzeba, wiec czy moge już jakieś zaświadczenia zacząć zbierać?

Tez prosił bym o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Na stronie Agencji jest już coś do pobrania i z tego co tam piszą to nie można pocztą przesyłać wniosków tylko osobiście dostarczyć. Już widzę te kolejki przed agencja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Na stronie Agencji jest już coś do pobrania i z tego co tam piszą to nie można pocztą przesyłać wniosków tylko osobiście dostarczyć. Już widzę te kolejki przed agencja :P

Gdzie jest? :D chyba na lata 2004-2006, a tak trąbią wszędzie ze nie będą mogli kożystać przez rok ci którzy otrzymali jakieś srodki na inwestycje w ostatnich latach, mam nadzieje ze nie zalicza się do tego stary prow( budowa płyty gnojowej i zbiornika na gnojówke oraz dostosowanie obory i zbiornik na mleko) inwestycja zakończona w tamtym roku w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Ja już słyszałem różne herezje, np. Armir przyjmie okreslona liczbe wniosków i zostanie wylosowana kolejnosc weryfikacj, ale zato zostana upszczne procedury bez tylu załączników, albo że agencja bedzie przyjmowac na starych zasadach ale tylko określona liczbe(to byłoby lepsze)

Ps Jesli ktos szuka pomocy w wypełnieniu wniosku to moge ploecic p.Jarosława Walczaka, cena za wypełnienie wniosku nie wielka w porównaniu z innymi firmami, a jest to pan który robi wnioski wsazystki kliento korbanka, i w tej cenie robi wnisek az do skutku, cene wypeółnienia podam na pw.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja już słyszałem różne herezje, np. Armir przyjmie okreslona liczbe wniosków i zostanie wylosowana kolejnosc weryfikacj, ale zato zostana upszczne procedury bez tylu załączników, albo że agencja bedzie przyjmowac na starych zasadach ale tylko określona liczbe(to byłoby lepsze)

Ps Jesli ktos szuka pomocy w wypełnieniu wniosku to moge ploecic p.Jarosława Walczaka, cena za wypełnienie wniosku nie wielka w porównaniu z innymi firmami, a jest to pan który robi wnioski wsazystki kliento korbanka, i w tej cenie robi wnisek az do skutku, cene wypeółnienia podam na pw.

No właśnie a co sądzicie o firmach oferujących pomoc w pozyskuaniu funduszów i do tego firm partnerskich firm sprzedających maszyny, czy to dużo 1500 za zrobienie dokumentacji i 2,5 tyś po uzyskaniu dofinansowania?dla gospodarstwa z chodowlą na inwestycje, do tego jak firma zajmie się złatwieniem dofinansowania może bedą większe szanse na uzyskanie dofinansowania, no i sam koszt wynajęcia takiej firmy można również objąć dofinansowaniem! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
No właśnie a co sądzicie o firmach oferujących pomoc w pozyskuaniu funduszów i do tego firm partnerskich firm sprzedających maszyny, czy to dużo 1500 za zrobienie dokumentacji i 2,5 tyś po uzyskaniu dofinansowania?dla gospodarstwa z chodowlą na inwestycje, do tego jak firma zajmie się złatwieniem dofinansowania może bedą większe szanse na uzyskanie dofinansowania, no i sam koszt wynajęcia takiej firmy można również objąć dofinansowaniem! :P

 

Dzisiaj dzwoniłem do firmy z Bydgoszczy i za wypełnienie wniosku na inwestycje biorą 3,5% refundacji. Mi wyszło 6,5 tys PLN. chyba ich pogieło!!! Twierdzą że rolnik o nic się nie martwi bo oni wszystko załatwiają w urzędach i mają 100% skuteczności

 

Wniosek jest już do pobrania tu:

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=70&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Dzisiaj dzwoniłem do firmy z Bydgoszczy i za wypełnienie wniosku na inwestycje biorą 3,5% refundacji. Mi wyszło 6,5 tys PLN. chyba ich pogieło!!! Twierdzą że rolnik o nic się nie martwi bo oni wszystko załatwiają w urzędach i mają 100% skuteczności

 

Wniosek jest już do pobrania tu:

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=70&id1=0&id2=0

No naprawdę 6,5tyś myślą ze z rolnika można ściągnąć tylko jak się nie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj