Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

r10tomek    0

Ja planuje JD lub NH takiego 130 km przyczepę Faro 4000 rozrzutnik 12t pług i gruber i jak zostanie kasy to kostka na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja zamierzam wziąc pług Unii Tur 4 - skibowy na zabezpieczeniach sprężynowych, agregat uprawowo - siewny, gruber 2,1 m albo talerzówkę. Myślę, jeszcze nad nowym Belarusem, ale predzej wybiorę U 912 ( oczywiście nie na PROW ).

Właściwie, to nie wiem, czy brac kredyt MR czy na PROW, ale co mi szkodzi spróbowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Ja planuje JD lub NH takiego 130 km przyczepę Faro 4000 rozrzutnik 12t pług i gruber i jak zostanie kasy to kostka na podwórku.

nie może `zostać ci kasy" .składasz na coś wniosek i to masz jak dobrze pójdzie!(jeżeli ma to być finansowane z prow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja bym chciał nowego TC 56 lub Laverde rev 180, pług Ibis XLS 3+1 agregat 3m(siewnik juz mam) silos 80 ton.... troche tego jest ale jak daje to trzeba brac

 

tylko kiedy zaczna tego nikt nie wie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Witam mam pytanko jaka musi być powierzchnia gospodarstwa aby kupić kombajn zbożowy , bo chyba jest jakieś minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Witam mam pytanko jaka musi być powierzchnia gospodarstwa aby kupić kombajn zbożowy , bo chyba jest jakieś minimum.

nieoficjalnie slyszy sie o 120-130 ha, to dosc sporo, nie wiem jak jest z 4 klawiszowymi. byc moze ma ktos inne doswiadczenia, czekam aby ktos obalil ten mit :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
nieoficjalnie slyszy sie o 120-130 ha, to dosc sporo, nie wiem jak jest z 4 klawiszowymi. byc moze ma ktos inne doswiadczenia, czekam aby ktos obalil ten mit :P

 

Pod koniec SPO to tylko patrzeli na wielkość hedera.

I tak jak było 50ha pod kose to śmiało przechodził kombajn do 4 m

Mój znajomy któty zawodowo opracowuje wnioski załatwił jednemu na 35 ha

Chociaż jeden diler opowiadał że jednemu sprzedał mały kombajn na 50 ha a drugiemu na ten sam kombajn przy powierzchni

130 ha odmówili .Mi osobiście się wydaje że wszystko zależy od osoby która sprawdza wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Pod koniec SPO to tylko patrzeli na wielkość hedera.

I tak jak było 50ha pod kose to śmiało przechodził kombajn do 4 m

Mój znajomy któty zawodowo opracowuje wnioski załatwił jednemu na 35 ha

Chociaż jeden diler opowiadał że jednemu sprzedał mały kombajn na 50 ha a drugiemu na ten sam kombajn przy powierzchni

130 ha odmówili .Mi osobiście się wydaje że wszystko zależy od osoby która sprawdza wniosek.

 

nie zależy to od osoby weryfikującej wniosek lecz od śmiesznej tabelki, którą ta osoba otrzymała i od pozostałych warunków, które beneficjent spełnic powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
nie zależy to od osoby weryfikującej wniosek lecz od śmiesznej tabelki, którą ta osoba otrzymała i od pozostałych warunków, które beneficjent spełnic powinien

Ale w sumie to chyba dobrze,bo jakby zalezalo od rozpatrujacego wnioski to w jedni by dostali bez problemow,a innym byloby ciezko, bo kazdy czlowiek jest inny i takie rozpatrywanie wnioskow nie byloby obiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

a ja sie przymierzam do Valtry N91 lub 101 jakiegos pluga do niej najlepiej pottingera agregatu upawowo siewnego i przyczepy z 10 ton

jak jeszcze zwrotu cos zostanie to moze jeszcze jakis silos zbozowy lub prase zwijającą spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Ale w sumie to chyba dobrze,bo jakby zalezalo od rozpatrujacego wnioski to w jedni by dostali bez problemow,a innym byloby ciezko, bo kazdy czlowiek jest inny i takie rozpatrywanie wnioskow nie byloby obiektywne.

 

Tak może i macie racje ale tak właśnie było w moim i moich rodziców przykładzie .Ja mam tylko produkcje roślinną i mi wniosek sprawdzała pewna miła

pani która na parę rzeczy przymkneła oko a na inne uwierzyła na słowo -rach ciach i podpis umowy i to wszystko w pare tygodni jak wniosek dostała na biurko.

U moich rodziców był inny sprawdzający jakiś młodzik i chyba ambicja mu do głowy uderzyła bo czepiał im się dosłownie wszystkiego -włączając literówki.

Wniosek składałem w tym czasie co rodzice ale oni podpisali umowe dopiero 2 miesiące po mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Czy jest gdzieś oficjalnie podane kiedy rozpoczyna sie prow 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Prawdopodobnie w piątek przed wyborami będą chcieli uruchomić żeby rolnicy głosowali na nich !!!

Zanim uruchomia to najpierw musi byc rozporzadzenie podane do publicznej wiadomosci,ktore ma z tego co pamietam 2 tyg. na urawomocnienie,wiec nic w piatek nie ruszy,bo jak narazie nic nie bylo mowione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Obiecane jest na pażdziernik.

Warto kożystac z pomocy prywatnych biór ułatwiajacych pozyskanie fundusz? bo z tego co wiem pomagają tylko wypełnić wniosek na podstawie tego co im podasz co i jak jest w gospodarstwie i ewentualne poprawki będa jeżdzić wyjaśniac. Niby jest tak ze obiecują ze wniosek na bank przejść ma, ale co dalej jak kontrola wpadnie i dobrostanu może się czepić i wielu innyc żeczy. A ta kontrola z agencji to kiedy jest, czy po zatwierdzeniu wniosku, czy po podpisaniu umowy i zakupie maszyn i jak maszyny stoją to dopierą zaczynają kontrole i decydować czy wypłaca kjase? - takim układzie to bym chyba osiwiał :) . Czy istnieje duże ryzyko że wniosek zatwierdzą kupie maszyny a z kasy h*j. Czy są wcześniej jakieś kontrole co by były jakąś gwarancją że kasa będzie przed zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Zanim uruchomia to najpierw musi byc rozporzadzenie podane do publicznej wiadomosci,ktore ma z tego co pamietam 2 tyg. na urawomocnienie,wiec nic w piatek nie ruszy,bo jak narazie nic nie bylo mowione.

 

wnioski na renty strukturalne były przyjmowane przed upływem dwóch tygodni (i to sporo) od wydania rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
wnioski na renty strukturalne były przyjmowane przed upływem dwóch tygodni (i to sporo) od wydania rozporządzenia

Jestes pewny na 100%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Obiecane jest na pażdziernik.

Warto kożystac z pomocy prywatnych biór ułatwiajacych pozyskanie fundusz? bo z tego co wiem pomagają tylko wypełnić wniosek na podstawie tego co im podasz co i jak jest w gospodarstwie i ewentualne poprawki będa jeżdzić wyjaśniac. Niby jest tak ze obiecują ze wniosek na bank przejść ma, ale co dalej jak kontrola wpadnie i dobrostanu może się czepić i wielu innyc żeczy. A ta kontrola z agencji to kiedy jest, czy po zatwierdzeniu wniosku, czy po podpisaniu umowy i zakupie maszyn i jak maszyny stoją to dopierą zaczynają kontrole i decydować czy wypłaca kjase? - takim układzie to bym chyba osiwiał :) . Czy istnieje duże ryzyko że wniosek zatwierdzą kupie maszyny a z kasy h*j. Czy są wcześniej jakieś kontrole co by były jakąś gwarancją że kasa będzie przed zakupem?

Kismy odpoiwedz na mój post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Kismy odpoiwedz na mój post

 

pierwsze primo kissmy... co robi wielką różnicę;D

 

po drugie nie ma kontroli przed podpisaniem umowy, gdyż takie kontrole wiązałyby się z większym kosztem (a poza tym w projekcie rozporządzenia nie ma o nich mowy), natomiast w razie kontroli i stwierdzenia rażących niezgodności deklaracji ze stanem rzeczywistym wsparcie może zostac odebrane (można poprosic o pomoc pracownika OR ARiMR o doradzenie w kwestii wymagań i powinno byc ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj