Skocz do zawartości

prow 2007-2013

244 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 10:13

prow 2007-2013 Też o tym słyszałem, niewiadomo jak długo to potrwa. Z "moich" nikt nie stoi, bo stwierdzili, że będzie to będzie nie to nie, a na staniu w kolejce dużo by stracili.
@piootr na jakiej zasadzie jest ta kolejka i ile jest osób ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prow 2007-2013 Dzisiaj, 03:47
  •  

#42 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 11:06

prow 2007-2013 dzisiaj rano było 220 pare osób , stoją 2 osoby z każdej dziesiątki , zmiana co 12h ja stałem wczoraj dzień i noc bo za siebie i ojca jutro rano maja przyjechać wszyscy z listy i ma być coś radzone i jakaś delegacja dp dyrektora iść , jutro albo 28 ma być na elizówce Lepper , z tego co ja wiem to dyrektor nie uzna tej listy ale jak np Lepper każe to będzie szło po liście

Ja bym nie stał gdyby nie było można brać używanych na starych zasadach

Następnym razem to chyba jakiś leżak sobie wezme to w nocy w budynku sobie kimne

#43 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 11:57

prow 2007-2013 ludzie to jest totalna żenada.co to się robi z ludzi , są jak psy które biją się o ochłapy z pańskiego stołu. gdyby ktoś podrzucił tam jakąś broń powybijali by się nawzajem. biorą wnioski płacą różnym doradcom a i tak nie ma pewności że coś dostaną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 12:48

prow 2007-2013 W jakim celu te kolejki jesli mozna wiedziec? ;/;/
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#45 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 13:05

prow 2007-2013 zostało trochę kasy z starego SPO i postanowili uruchomić stare SPO żeby wykorzystać tą kasę. A ze kasy jest mniej niż chętnych to decyduje kolejność składania wniosku... i stąd ten cyrk ;)

#46 Share anx

anx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 14:18

prow 2007-2013 tzn ze kolejnosc skladania wniosków ma znaczenie ?? bezsens oni robia z ludzi zwierzeta

#47 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 25 marzec 2007 - 18:26

prow 2007-2013 a wiecie moze czy na nowy PROW bedzie mozna sie starac o zwrot za zakupione stado krow mlecznych ?

#48 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 19:18

prow 2007-2013 Wracając do wypowiedzi Tomka21 co do zakupu używanych maszyn do 5 lat, mam parę pytań.
1. Czy można taką maszynę kupić od niemca vatowca?
2. Jeżeli tak to jak miałaby wyglądać wycena przez rzeczoznawcę(maszyny, maszyn za granicą)?
3. Jaki jest procent zwrotu zakupu z środków UE?
4. Czy można kupić od polskiego pośrdnika który wystawi fakturę VAT?

Pozdrawiam idzięki z góry

#49 Share tomek21

tomek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 19:45

prow 2007-2013 az takich bardzo dokladnych danych o PROWie nie mam ale wydaje mi sie ze od niemca i od posrednika pojdzie kupic, natomiast procent zwrotu chyba bedzie na poziomie takim jak nowych maszyn to zaley do ktorego siekwalifikujesz(40% 50%60%) a jak ma wyglądaćwycena to nie wiem chyba tak jak poprzednio w SPO ale tego konkretnie nikt nie wie. mnie tez to interesuje bo na wszystkie maszyny nowe mnie nie stać. a co do tych krów a PROW ie nie nie beda co ja wiem refundowac stad zwierzą bo chciaem zakupic kilka krow mięsnych i raczej nic z tego nie bedzie

#50 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 20:45

prow 2007-2013 A od czego zależy ile się dostanie procent (40%, 50%, 60%)??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 22:02

prow 2007-2013 zalezy od wieku do 40 roku zycia jest 50 a 60 dla onw natura 2000 i ramowej derektywy wodnej

#52 Share tomek21

tomek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 08:28

prow 2007-2013 40% dla wszystkich
50 % dla rolnika do 40 roku życia lub na ONW bezwgedu na wiek rolnika
60% dla rolnika ponizej 40 roku życia na ONW

#53 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 13:28

prow 2007-2013 Ten przyszły PROW może tak samo wyglądać tak jak to dodatkowe SPO! Szczególnie jeśli się to tyczy mojego województwa czyli Wielkopolski, chętnych może okazać się więcej niż pieniędzy z UE. Moim zdaniem to SPO oraz PROW to jedna wielka patologia, pole do popisu dla nieuczciwych, oraz ludzi powiązanych z ARiMR posiadających wejścia! Mógłbym wiele na ten temat napisać, niestety nie są to pochlebne opinie o rolnikach którzy skorzystali już z tych unijnych dobrodziejstw.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 17:01

prow 2007-2013 jestem pewien ze duza czesc uczciwych ludzi z tego skorzystala, wiec nie mierz wszystkich jedna miarka, poza tym mysle ze takie przekrety jak byly w agencji w latach ubieglych to "nieuczciwy" PROW do nich to pestka
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#55 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 19:20

prow 2007-2013

jestem pewien ze duza czesc uczciwych ludzi z tego skorzystala, wiec nie mierz wszystkich jedna miarka, poza tym mysle ze takie przekrety jak byly w agencji w latach ubieglych to "nieuczciwy" PROW do nich to pestka

Powiem wprost!!!... Jeżeli uczciwych rolników którzy skorzystali z SAPARDU i SPO było 10%, to góra! Reszta to znajomi z wejściami w ARiMR, krętacze różnej maści, niestety wszyscy rolnicy też nie są uczciwi, i za parę tysięcy zysku w składanych wnioskach pisali nieprawdę. Ja nie znam uczciwego rolnika który skorzystał z tych unijnych dotacji.

#56 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 22:20

prow 2007-2013 Pisząc w ten sposób obrażasz tych których znam, i w sumie mnie, moich rodziców. Skorzystalismy do tej pory z wszystkich funduszy jakie były i mysle ze gdyby nie te fundusze to nasze gospodarstwo nie wyglodało by tak jak teraz wygloda i park maszynowy nie był by w takim stopniu wyposażony. Znajomi rolnicy również skorzystali z czesci dotacji, ja uważam że to poważni ludzie nie jacys złodzieje.
Troszke ogólnikowo te spostrzerzenia są opisane dotyczące nieuczciwosci, życzę spotkania ludzi podobnych do siebie.
Może przyblizcie o jakie przekrety wam chodzi, jakies konkrety bo był bym ciekaw tego faktu.
Pozdrawiam
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 23:16

prow 2007-2013

Powiem wprost!!!... Jeżeli uczciwych rolników którzy skorzystali z SAPARDU i SPO było 10%

nie wiem skad wyciagnales takie informacje, albo jakimi ludzmi sie otaczasz, ale wsrod moich znajomych ktorzy skorzystali z funduszy to nie znam zadnej czarnej owcy, ktora korzystalaby ze znajomosci zeby zalatwic dofinansowanie. jedyne z czego korzystali to z biur ktore wypelnialo wnioski
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 14:11

prow 2007-2013 spójrzcie na to: http://www.minrol.go...px?TabOrgId=839
wnioski będą losowane, więc nie warto stać w kolejce.

#59 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 15:44

prow 2007-2013 jeśli bedą losowane to jest jakaś szansa:D:D:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 19:53

prow 2007-2013 Moje wypowiedzi są oparte na osobistych doświadczeniach, gdyż sam starałem się o dofinansowanie zakupu maszyn z SPO. Firmy które odwiedziłem (markowe) same podsuwały mi pomysły, jak w niezbyt jak na moje standardy uczciwy sposób ominąć wymagania unijne jeżeli chodzi o gospodarstwa z produkcją zwierzęcą, a taką prowadzę. Przy okazji miałem wgląd do wniosków innych rolników, którzy mieli podobne problemy jak ja. Firma pokazywała mi je dla przykładu, ja można obejść przepisy. Szczegółów oraz nazw firm nie podam,bo jeżeli rolnicy kupili w nich nowy sprzęt to poza pewnymi przekrętami w samych wnioskach, większego przestępstwa nie było.Prawdziwie kryminogenny był fikcyjny zakup używanego sprzętu rolniczego, to było prawdziwe pole do popisu dla kombinatorów i oszustów. Podejrzewam że musieli w tym maczać palce również pracownicy ARiMR.