Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

mam pytanie jak zrobic zeby dostac dofinansowanie na zakup uzywanego ciagnika. czy jest to mozliwe w ramach programu prow 2007-2013 bo slyszalem ze tam to tylko nowe maszyny.

ciagnik kosztowal by 50000 ile dostalbym zwrotu.i czy sa jeszcze jakies inne dofinansowania na zakup maszyn uzywanych np.plug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na używany ma nie być zwrotu (domyślam się przyczyn) tylko nowe. Wysokość zwrotu jest uzalezniona od kilku rzeczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

to bardziej sie oplaca kupic ciagnik uzywany za 50,000 od sasiada i wiem co mam bo jest w bdb stanie to 1224 1989r i chodzil tylko przy rozsewaczu 1000l i opryskiwaczu 2000l niz kupowac nowy za 170,000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro dobrze znasz stan techniczny to w takim przypadku kup używany. Gdzieś widziałem że być może będzie można kupić max pięcioletni sprzęt ale to nie jest pewna informacja. No ale ten 1224 i tak jest starszy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

no ten 1224 to jest starszy ale nie wiem czy te nowe sa od niego lepsze ten chodzil tylko przy rozsiewaczu i opryskiwaczu i niczym wiecej. sasiad ma 600 ha to troche sie juz napryskal zrobil nim 6000mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy nowe są lepsze to nie wiem. Być może jakieś drobne zmiany były. 6000mth- troche jest ale w rosiewaczu, opryskiwaczu nie ma tak ciężko jak w pługu czy innych klamotach. Jeśli dbał o ciągnik to powinien jeszcze pochodzić, najwyżej kapitalka silnika :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

w poprzedniej "edycji" programów dofinansowan był mozliwy zwrot za uzywane maszyny nawet zza granicy jednak trzeba bylo miec udokumentowane to ze maszyna ta nie byla juz wczesniej zakupiona z pomoca srodkow z UE :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ciekaw jestem czy istnieje możliwość kupienia za środki z tego programu nowiutkiego Belarusa ale ściągniętego przez kogoś z ogłoszenia (np. allegro). Chodzi mi nie przez Pronara z Narwi lub Birawit.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam nie wie ktoś może jaki byl wynik dzisiejszego glosowania w sejmie ? Czy odrzucone te poprawki o dotacje dla niskotowarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

nie wiem dokładnie bo dziś w agrobiznesie coś o tym mówili i to chyba przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przeszło na 100%. Mówili coś że głosowanie odbyło się w nocy. Dobrze że nie czekałem na dofinansowanie na ciągnik bo bym się nie doczekał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

f*ck, żeczywiscie przeglosowali niskotowarowe, czyli nie ma co liczyc na fundusze w tym roku ;(:(:rolleyes: Lepper to nic dobrego dla rolnictwa;/;/


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

no to mamy rok wegetacji w rolnictwie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trzeba zmienić tytuł na PROW 2008-2013 :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

panie lepper i inni politycy-dziękujemy :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: nie będzie nowych maszyn w tym roku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

zgłaszam oburzenie !!! :angry: jak tak można marnotrawić własne pieniądze, przecież płacimy więcej do kasy UE niż sami otrzymujemy. Czy nie wiecie jak możemy temu jeszcze zapobiec, czy już nic naprawdę nie da się zrobić ? :rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@ tomek

Ale Lepper nie popierał nisko towarowych. To PiS się uparł że kasy z uni i tak jest dużo i należy się wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja nie wiem czym sie martwicie...dają nam czas na uzbieranie kasy :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dla mnie to i lepiej że rok nie ma. Więcej kasy będzie jak przejmę gospodarstwo, będą większe szanse itd :rolleyes: A tak na poważnie to głupotę z tymi niskotowarowymi odwalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jakby tak dopisać że gdy nie spełni się WSZYSTKICH warunków zawartych po podpisaniu tego kontraktu z ARiMR to zabierają 150 albo lepiej 200 % wartości przyznanych (obojętnie w jaki sposób - mienie albo pieniądze) + inflacja. Wtedy by wszyscy drżeli...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Włąsnie oglądałem "Tydzień" wiceminister rolnictwa twierdzi twardo że żadnych opuźnień nie ma, i bardzo optymistycznie patrzy na terminy ogólnie, innni zaś mówią jak sprwa faktycznie sie przedstawia, i prawdopodobnie nie ma co liczyc na składanie wniosów w tym roku. Ale te cepy ostro wmawiają że to kwestia 2-3 m-cy :| Co jest nie relane, komisja europejska ma pół roku na zatwierdzenie a ja jestem pewien że im tam sie z tym napewno śpieszyc nie bedzie, a jak bedzie to sie okaże za jakiś czas.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

teoretycznie jest taka mozliwosc ale nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie wywrzec taka presje na KE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
jakby tak dopisać że gdy nie spełni się WSZYSTKICH warunków zawartych po podpisaniu tego kontraktu z ARiMR to zabierają 150 albo lepiej 200 % wartości przyznanych (obojętnie w jaki sposób - mienie albo pieniądze) + inflacja. Wtedy by wszyscy drżeli...

 

czy jeśli ktoś chciałby zrezygnować ze wsparcia w ramach jakiegokolwiek z działań SPO to musiałby zwrócić całą dotacje czy też zostałyby naliczone jeszcze dodatkowe odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

wiem tylko tyle że jeśli ktoś się nie wywiąże ze zobowiązań np Młody rolnik który wziął premie 50 tys. to po 5 letach będzie musiał zwrócić te 50 tys. wraz z odsetkami czyli razem 95 tys. tak mi powiedziałpracownik agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
wiem tylko tyle że jeśli ktoś się nie wywiąże ze zobowiązań np Młody rolnik który wziął premie 50 tys. to po 5 letach będzie musiał zwrócić te 50 tys. wraz z odsetkami czyli razem 95 tys. tak mi powiedziałpracownik agencji...

 

 

o super tzn, że doliczają ustawowe odsetki także chyba nie warto wycofywać się z programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj