Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf-255 problem

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 03 październik 2008 - 19:15

Mf-255 problem Witam!

Panowie mam problem w swoim Mf-255. A mianowicie zablokował mi sie siłownik (teleskop) który znajduje sie na pokrywie górnej (przedstawiam na zdjęciu)

http://www.fotosik.p...d027a4ee1b.html (przepraszam, właściciela za wykorzystanie jego zdjęcia)

Jest tak, ze jak postukam młotkiem w niego to sie wsunie ale jak podepnę dowolną maszynę na TUZ to owy siłownik sie wysunie (prawdopodobnie na maksymalna długość) i tak już zostaje.

Prawdopodobnie to jest również przyczyna tego, że podczas orki nie działa mi funkcja podnośnika tzw. SIŁOWA, albo pług idzie na max albo całkowicie go podnosi (nie mam tej funkcji w której ciągnik sam sobie dostosowywał obciążenie)

Bardzo proszę o porady jak to rozruszać, aby znów działało tak jak należy. Dodam, że kupiłem WD 40 i odsunąłem tą gumę i napsikałem tam ile mogłem i tak przez kilka razy ale efekt zero

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf-255 problem Dzisiaj, 03:05
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2008 - 19:25

Mf-255 problem duży ten skok ma u mnei też się to wysuwa iw suwa ale nigdy na to nei zwracałem uwagi, nei wiem tam sprężyna jakaś jest czy siłownik i czy to ma wogóle jakiś związek z regulacją siłową?

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 03 październik 2008 - 19:34

Mf-255 problem no mi by też to nie przeszkadzało ale prawdopodobnie właśnie to jest powodem że nie działa regulacja siłowa, bo co innego jak ciągnik mam od nowości i pompa nigdy krzywdy nie miała, wszystko ładnie podnosi na wolnych obrotach, zero jakichkolwiek skarg na sterowanie podnośnikiem

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 październik 2008 - 20:25

Mf-255 problem

czy to ma wogóle jakiś związek z regulacją siłową?

Ma bo to bodajże najważniejsza część układu tej regulacji, ten element poprzez górny łącznik TUZ określa opór zagłębionego narzędzia. Tyle wiem, nie miałem okazji tam zaglądać.

Może rysunek z katalogu częsci coś pomoże? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcinek27

marcinek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:24

Mf-255 problem siema jak zrobic żeby ten siłownik wychodził bo mój dziadek ma takiego i hcem go wysuwac bo mam dośc roskręcania i skręcania śruby

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:59

Mf-255 problem On się nie wysuwa, tam jest duża sprężyna która ma na celu amortyzację zawieszonego narzędzia oraz znajduje się tam czujnik regulacji siłowej. Gdy podniesiemy cięższą maszynę widać jak tłoczysko się trochę wysuwa- sprężyna się ugina. Jest to ruch 1-3cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nero280

nero280

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:05

Mf-255 problem
  • to nie siłownik tam znajdeje się spręzyna i prawdopodobie puściło zabezpieczenie