Zaloguj się, aby obserwować  
charles

agregat uprawowo-siewny aktywny

Polecane posty

charles    0

Jaki agregat uprawowo-siewny aktywny (bronę wirnikową+siewnik0 polecacie do ciągnika o mocy 80 KM. Myślałem o agregacie szerokości 2,5m , tylko jest problem bo większość polskich producentów produkuje o szerokości 3m, a zagraniczny sprzęt jest niestety mniej korzystny cenowo. Jakie są wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dokładnie, brona będzie za ciężka i nie podniesie, a jeśli tak to przodek będzie fruwał. Pomyśl nad jakimś zawieszanym z siewnikiem nadbudowanym, a nie na hydropaku (coś podobnego jak ma @Yacenty) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
Dokładnie, brona będzie za ciężka i nie podniesie, a jeśli tak to przodek będzie fruwał. Pomyśl nad jakimś zawieszanym z siewnikiem nadbudowanym, a nie na hydropaku (coś podobnego jak ma @Yacenty) :P

Mam zetora 5340 i ciągne nim agregat 2,5m aktywny z siewnikiem nabudowanym i z dobrze obciążonym przodem nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja używałem do zetora 8045 3metrowy US fakt że wał był strunowy ale szło pracować na 1 szosowej zalezy żółw/zając a pole było orane z wałem cambel ale jednak było cięzko 2,5 da rade wtedy to nawet można pomyśleć o wale jakimś pełnym bo szczerze strunowy do brony aktywnej nie nadaje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

lepiej pomyśl o biernym powinienes sobie radzić z 3 m aktywnym powoli idzie i ciężko ja mam 3 m a ciągne go ursusem 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jesli chodzi ci o używany to 2.5 metra kupisz bez problemów w cenie ok.1000-1500 euro.Nie wiem jaki to ciagnik , 80 KM da sobie rade bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Chodzi mi o agregat do new hollanda td80d, gdzies szukać agregatów za 1000- 1500 euro. Moglbys podać jakies linki do zagranicznych stron z ogloszeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Podłącze sie do tematu.Jaki agregat będzie odpowiedni do 100 konnego ciągnika? Myslę o aktywnym bo biernych jest bardzo mało. Ziemie 4-5-6 klasa.


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja 100 konnym JD 3140 ciagam aktywny Lely 3m wraz z siewnikiem Famarol i uwazam ze to jest optymalny zestaw.Ziemie mam podobne troche ciezkawe ale ciagnik daje rade bez problemów.7.5 litra ropy na hektar pola to dobry wynik jak sadze.W godzine smialo 1.5ha zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

No to widzę że szwagier ma zbyt mały agregat, jak na swój ciągnik (jd 6630). Do niego to chyba ok. 4 metry by musiał być agregat, co nie?

 

 

Jak myślicie, jaka brona jest lepsza: wahadłowa, czy wirnikowa?

i jeszcze jedno: Jaki wał zrobi najlepszą robotę tuż przed siewnikiem w agregacie? Czy croskill się nada?

Na przykład Ten agregat ma wał, który (podobno) w błocie się obkleja, a te "drapaki" które zdrapują błoto, stawiają duzy opór - czy to prawda?

Znacie jakiś konkretny model agregatu który jest godny polecenia?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

powiem tyle 2,5 aktywny to bedzie ten ciągnik z nim swobodnie chodzic nawet na ciężkiej ziemi, i jakby udało ci się nadbudowany siewnik do niego zdobyć to było by optimum ,niewiem jakie masz ziemie ale jak masz ciężkie to o biernym zapomnij , a pro po wału to który wał sie nie obkleja w błocie?po to są te skrobaki żeby je usunąć .i dlatego dobrze jest mieć zapas mocy żeby w niekorzystnych warunkach ,czyli jak jest mokro ciągnik sobie radził a nie stękał i palił jak czołg.np. do 3m.zestawu optimum to ok.130 km.aha brona wahadłowa też na lekkie ziemie sie nadaje na glinie to tylko grudy poprzesuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a jaki zestaw polecicie do Belarusa 952,2?? ziemie piaski bardzo lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj