Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!!

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbodek

zbodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2007 - 22:46

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Tak jak w temacie zamiennik ( czyli nie orginalny ) filtr do jelenia 6320 SE ??????

Niech ktoś zorientowany wypowie się gdzie to dostac ?? jakas strona, adres firmy, namiary czy cos??

z gory dzieki
PZDR

Edytowany przez robertbara, 05 styczeń 2009 - 20:10.
Pisanie posta duzymi literami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Dzisiaj, 16:26
  •  

#2 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 16 luty 2007 - 10:17

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Witam!
Kolego są zamienniki z firmy FleetGuard amerykańskie filtry. Musisz mieć oryginalny numer bo są chyba ze trzy typy filtrów do tego modelu. Wrzuć na wyszukiwarkę nazwę filtrów to pewnie znajdziesz dealera gdzieś widziałem reklamę albo TopAgrar lub Rolniczy Przegląd Techniczny.

Pzdr

#3 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 16 luty 2007 - 14:39

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! sprawdzałeś we FILTRONIE ??? http://www.wixfiltron.com.pl/2005/
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#4 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 luty 2007 - 14:51

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Filtry dla JD robi Donaldson

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:21

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Jesłiby kto szukał jakichkolwiek zamienników filtrów, to doradzam taką metodę.
Udać się do najbliższego dobrze zaopatrzonego sklepu z częsciami do samochodów osobowych lub ciężarówek.
Tam napewno mają katalogi filtrów różnych producentów i najlepiej podac oryginalny nr filtra lub model i rok maszyny do jakiej potrzebują. Napewno cos w katalogach dobiorą. Ja tak zrobiłem 7 lat temu i do dzisiaj kupuje filtry w serwisie ciężarówek (nawet niewiedzieli że w katalogach są filtry do ciągników kombajnów).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 09:08

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Mann Filter ma zamienniki ale ceny zbytnio nie różnią się od tych co u dilera.

Czy na prawdę opłaca się oszczędzać na tak ważnych akcesoriach? <_<

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 17 styczeń 2008 - 09:17

Robert dobrze pisze nie ma co oszczędzać na tak ważnym sprzęcie lepiej dać więcej i kupić lepszej jakości ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 10:21

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! to jest to łatwo kupić ciągnik a później serwis przeraża trzeba sie zawsze dowiedziec i nie od przedstawiciela le zadzwonić do serwisu i tam gadke zaczac że się ma taki sprzęt(np używany zachodu) i co muszę na poczatek wymienic zeby być pewnym i spokojnym i ile to bedzie kosztować a nie jak prosto w oczy gość od korbanków mówil że rbh u nich kosztuje 30zł a jak posłałem szwagra to powiedzieli że 70 netto no może coś opuszcza i taka gadka z chamami

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 17:28

Jesłiby kto szukał jakichkolwiek zamienników filtrów, to doradzam taką metodę.
Udać się do najbliższego dobrze zaopatrzonego sklepu z częsciami do samochodów osobowych lub ciężarówek.
Tam napewno mają katalogi filtrów różnych producentów i najlepiej podac oryginalny nr filtra lub model i rok maszyny do jakiej potrzebują. Napewno cos w katalogach dobiorą. Ja tak zrobiłem 7 lat temu i do dzisiaj kupuje filtry w serwisie ciężarówek (nawet niewiedzieli że w katalogach są filtry do ciągników kombajnów).

Słusznie prawisz, filtr powietrza do MF'a kupuje w pierwszym lepszym sklepie z filtrami do samochodów (w Białej Podl. polecam Conkret), od ręki napewno nie będa mieli ale zamówią i będzie (Donaldson, Filtron, itp.)

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:31

Mann Filter ma zamienniki ale ceny zbytnio nie różnią się od tych co u dilera.

A co myślicie że JD, MF, DEUTZ, FENDT mają swoje fabryki filtrów ? <_<

Przykłady zamiennik filtra powietrza do JD6910 kupiony w Rystalu zrobiony przez mann kosztował 35% tego co oryginał z logo JD zrobiony przez mann :) .

Jeżeli chodzi o filtry olejowe do silniki to faktycznie ceny oryginałow są droższe ale niewiele, ale jak w 2003 szukałem filtra olejowego do JD6910 to Donaldson kosztował niecałą połowę oryginału, który też robi, a jakże Donaldson.

W i ę c p o c o p r z e p ł a c a ć

@robertbara
Zamienniki filtra powietrza (taki sam przy 6320, jak i przy 6520) do twojego JD robi tylko jeden producent ten sam co robi oryginał, tylko że filtr bez logo kosztuje ok 50% mniej. EDIT

Odnośnie ceny filtrów zamienników. Ich cena w dużej mierze zależy od marż finalnego dystrybutora. Sprawdzałem cena tego samego filtra u różnych sprzedawców waha się nawet o 30% (mówimy o tym samym producencie).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:48

ten bez logo kosztuje ok 505 mniej.

Tam nie powinno być gdzieś przecinka? W takim razie ile kosztuje ten z logo JD? <_<

#12 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 13:55

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! A czy ta firma Donaldson ma w Polsce jakiegoś przedstawiciela? <_<

#13 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 14:08

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! @robertbara
Tak w każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym.

#14 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 14:14

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Dzięki musze troche popytać może rzeczywicie nie warto przepłacać za logo :angry:

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:51

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! co ile wymieniacie wkład suchego filtra powietrza???u mnie w instrukcji jest napisane co 1200mth albo 5 czyszczeń <_< .zamiennik do MF kosztuje 50% tego co oryginał, takze kupiem zam. i wymieniłem na 600 mth <_< ale pomimo tego, był sprawdzony w katalogu nie pasuje za dobrze...doś ciasno wchodzi w obudowę bezpiecznika.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:52

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Ja mam oba suche filtry. Wymieniam co 2 tys mtg <_<

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 20:09

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! no ja bym sie na tyle nie odważył <_<

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 21:22

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Ale dokłądny nie był wcale brudny i jszcze mógłby chodzić. Ja dość często czyszcze wstępny <_<

#19 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 21:52

Zamiennik filtra powietrza do JD 6320 SE !!! Ten mniejszy filtr powietrz to filtr awaryjny a nie dokładny. Nie ma dwustopniowej filtracji pow. Jest on montowany żeby w razie uszkodzenia głownego filtra nie rozwalic silnika. Jakby ten filtr miałby byc brudny to byłoby juz źle.
W instrukcji JD też jest napisane żeby po 5 czyszczeniach wymieniać filtr. A bodajże co 3 wymiany głownego wymieniać awaryjny.
Ja wymieniam filtr powietrza w JD co 2-3 sezony (500 -600 mth), a w kombajnie co roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 19 styczeń 2008 - 14:01

Ja mam oba suche filtry. Wymieniam co 2 tys mtg <_<

jak często je czyścisz? (np. jesienią przy agregacie, latem w prasie i w podobnych pracach w kurzu)

znajomy w r4.110 czesto suchego czysci i narzeka.

A bodajże co 3 wymiany głownego wymieniać awaryjny.
Ja wymieniam filtr powietrza w JD co 2-3 sezony (500 -600 mth), a w kombajnie co roku.

@deer w 6910 takie same sa?