JoinZBain

Blokada mostu w ursus c330

Polecane posty

JoinZBain    1

Witam wszystkich ,mam takie pytanie czy komuś już się to przydarzyło i może ktoś wie jak to naprawić .

Mianowicie chodzi o to że, blokada w mojej 30stce nie chce załączać się przy jeździe do przodu, przy cofaniu działa normalnie i jak na wstecznym ją włączę to potem do przodu jadąc działa normalnie. Niestety w czasie jazdy do przodu pedał blokady jest sztywny i nie pomaga skakanie po nim , w ogóle nie ma luzu, po prostu jakby coś blokowało pedał  lub sprzęgło kłowe blokady.


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bo nie umiesz <_< wciskasz sprzęgło (na biegu masz ) teraz blokadę puszczasz sprzęgło i ruszasz (a blokadę w tym czasie wciskasz i powinno wskoczyć) 

 

w czasie jazdy to na max 3 możesz blokadę włączyć ale na min obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Na 4 , na dużych obrotach i bez sprzęgła też wejdzie , ale jak któreś z kół zacznie się ślizgać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

 Na 4 , na dużych obrotach i bez sprzęgła też wejdzie , ale jak któreś z kół zacznie się ślizgać .

 

Popieram, tak musi być.

 

sebe1033 to co jak np. orzesz i zacznie się kopać to też się tak bawisz? Przecież sprzęgło nie ma nic wspólnego z blokadą. to musi wejść bez żadnego "ale". No i musi być tak jak napisał zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

Chodzi o to że działało normalnie tak jak pisze "zetorki12" ale od jakiegoś czasu czy jedzie do przodu czy stoi w miejscu pedał blokady ani drgnie, nie ma w ogóle luzu by było czuć jak sprzęgło przesuwa się po półosi, co innego jest jak jedzie do tyłu wtedy coś się odblokowuje , pedał zaczyna lekko chodzić i po naciśnięciu blokada załapuje, wtedy można ruszać do przodu na blokadzie która działa do póki się jedzie.


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

To wyciągnij prawy akumulator jeśli masz, odkręć te okienko i patrz co tam się dzieje. Może sam coś wywnioskujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

Zrobiłem tak i wyszło że sprzęgło blokady jak dochodzi do zabezpieczenia na półosi kiedy jest wyłączone i blokuje się tak że nawet breszką nie dało się go ruszyć .


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agronomek
      mam masseya 6180 i ciągnie tylko 30km/h bo na 4 biegu .nie dziala power shift- jak go odblokowac? z gory dziekuje:)))
    • Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez MF675ursus
      Mam mały problem z Poznaniakiem 6 '98. Ma on lejki teleskopowe z tworzywa sztucznego, z dwóch stron zakończone gumową harmonijką (przy redliczce jak i aparatach dozujących). Przy sianiu lekkiego ziarna (owies, jęczmień) ziarno blokuje się na górnej harmonijce (osłonie gumowej kątowej górnej), mimo przygotowania ziarna do siewu (przewianiu) na losowo wybranej sekcji. Czym to jest spowodowane? Można to jakoś obejść czy ten typ tak ma i nic się z tym nie zrobi? Przy cięższych ziarnach (żyto, pszenica) problem nie występuje.
    • Przez iroo10
      Witam. Mam problem w jd 6830 nie rozłącza się przedni napęd, ani nie wyłącza się blokada. Nie świeci też kontrolka od napędu i blokady. Przyczyna gdzieś w elektryce, jakieś połączenie?
    • Przez rafal4212
      Witam, mógłby ktoś coś może doradzić ew. podesłać schemat kostek do modułu skrzyni do autotronica 2 ? Problem jest następujący, został kupiony ciągnik z wadą skrzyni, nie przełączało na żółwia, nie da się wyłączyć napędu i blokady mostów, wałek też nie działa, po poruszaniu wiązką przy module skrzyni naprawiało się na jakiś czas. Z tego co udało mi się ustalić to ori. jest autotronic 1 ale ktoś poprzerabiał wiązkę na autotronic 2. Ciężko jest mi cokolwiek ustalić co i gdzie ma iść do kompa, udało mi się znaleźć tylko schematy do autotronic 1.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj