Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać ciagnik

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artur92

Artur92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 12:33

Jaki wybrać ciagnik

Witam mam chęć do kupna ciągnika marki mam 3 wybory i  ciężki wybór więc marki takie:Case 5150 , Zetor 12245 i Renault 133.54
proszę o pomoc jakie maja wadę i zalety i prosiłbym zęby pisali tych kto posiada tych marki ciągników wdzięczny będę za pomoc :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać ciagnik Dzisiaj, 04:44
  •  

#2 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 16:54

Jaki wybrać ciagnik o casie nie powiem nic bo nie miałem z nim styczności. zetorów parę jest w okolicy i trochę narzekają na jakość części itd ale to jak wszędzie. ja osobiście mam 2 Reno. 103.14 i 145. 14 pełne mechaniki. i chwale je sobie. fakt trzeba było w nich trochę porobić. ale do kwoty 50 tys plus jakieś remont nie znalazłem nic lepszego. i nie żałuję wyboru. miałem brać taka co mówisz ale wzięłem trochę większą. trzeba tylko przy nich uważać na hydraulike czy się nie zacina podnośnik itd. mało pali i ogólnie spory komfort jak na lata 80.

#3 Share Artur92

Artur92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 19:47

Jaki wybrać ciagnik

a ile spali w orke na ha ? podobno renówki sa dobre tylko ze troszkę narzekają z okolicy ze jest nie wkrętnia czy to prawda ?? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 20:08

Jaki wybrać ciagnik mi pali tak do 20 litrów na ha. dużo góręk i ciężka gleba. a oram overumem 4 skibowym z przedpłużkami na obrocie.

#5 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 11:54

Jaki wybrać ciagnik Kolego różnica pomiędzy 14 a 54 jest w promieniu zawracania i nie tylko. Wersja 14 to czyste mechaniki czyli rewers skrzynia podnośnik wszystko jest na mechanice. W serii 54 jest już inaczej rozwiązany skręt, podnośnik jest już w większości na EHR skrzynia z półbiegami rewers elektrohydrauliczny ale to już w nowszych rocznikach.

Ja posiadam 133.14 i jestem zadowolony.
Spalanie jest naprawdę na bdb poziomie. Ile pali w orce nie powiem bo nie używam pługa. Co do awaryjności to tak powiem jak się dba tak się ma ale najwięcej zależy od tego w jakim stanie uda się kupić dany ciągnik.
I nie zależnie czy będzie to zetor Case renault ursus mf czy cokolwiek innego najważniejszy jest stan techniczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 13:34

Jaki wybrać ciagnik

Może ja zapytam inaczej: jaki budżet na zakup ciągnika posiadasz? Bo jeżeli go sprecyzujesz to tym łatwej będzie pomóc i doradzić podczas wyboru, z powyższych modeli bardzo dobrze prezentuje się zarówno Renault 133.54 jaki Case 5150.

Dodaj odpowiedź