Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacja wzmacniacza w 1224

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 22 wrzesień 2013 - 22:08

Regulacja wzmacniacza w 1224 dzięki za tak liczne odpowiedzi, chyba jednak go uzdrowię na nowo, rocznie tym ciągnikiem robię około 150mtg więc myślę że parę lat wytrzyma i biegi będą normalnie może wchodzić bo na postoju to zgrzyt aż ręka boli i trzeba dosłownie wbijać bieg, przez to to też chyba sie skrzynia nie ładuje :) A powiedzcie mi koledzy jakie są główne zasady użytkowania wzmacniacza z tego co wyczytałem to należy: nie używać go cały czas tylko chwilowo lub druga grupa miłośników ursusa twierdzi że można używać go jako półbieg czyli cały czas ta kwestia tych dwóch zasad uważam za kwestię gustu,a o gustach się ponoć nie dyskutuję :) druga złota zasada zająca używać gdy jest odpowiednie ciś. na mikropompce czyli zazwyczaj nie mniej jak 1200. Jeszcze powinienem wiedzieć o czymś, bo przyznam się że miałem ze wzmacniaczem styczność ale nikt nie informował mnie o tych + i - tego układu. I jeszcze jedno np. w orce zaczynając jechać należy używać żółwia i po ruszeni dopiero dać na zająca jeśli jest taka możliwość i tak samo jak dojeżdżamy do końca pola dać na żółwia nawrócić zacząć na żółwiu i na zająca potem czy można np. cały czas z zająca ruszać, która opcja miała by mniejszy wpływ na zużycie tego układu?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacja wzmacniacza w 1224 Dzisiaj, 09:22
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2013 - 06:22

Regulacja wzmacniacza w 1224 To że nie możesz włączyć biegu, to nie jest wina że nie masz wzmacniacza, tylko źle wyregulowanego hamulca synchronizatora. Zawsze jeżeli będzie używany wzmacniacz tylko kiedy naprawdę potrzeba, to nikt mi nie powie że nie wytrzyma dłużej. Przełącza się z żółwia na zająca przy około 1200 obr. Nic nie trzeba przy nawrotach jeździć na żadnym żółwiu, ani ruszać, jeździ się normalnie na zającu na każdych obrotach, pomaga się żółwiem jak silnik z chodzi z obrotów czy to w transporcie, czy w polu i to wszystko.

#23 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2013 - 10:58

Regulacja wzmacniacza w 1224 dokładnie tak jest ,wiadomo że po iluś tam włączeniach siądzie i lepiej używać tylko wtedy jak jest potrzeba czyli do chwilowego wzmocnienia momentu silnika ...jeśli ktoś myśli że to normalne półbiegi to powodzenia w nieustannych remontach - kto robił to wie jakie teraz części i jak długo to trzyma ... do dobrania prędkości służą biegi i gaz w tym ciągniku a nie wzmacniacz.

Edytowany przez kozulek2, 23 wrzesień 2013 - 11:00.

#24 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2013 - 11:51

Regulacja wzmacniacza w 1224 jak nie możesz wbić biegu, to moze wina hamulca skrzyni, tam jest taka śrubka M8 przy pedale sprzęgła , gdzie wałek wychodzi ze skrzyni, jeśli masz tam regulacje to wyreguluj, jeśli ta srubka na takiej tulejce się obraca razem z wałkiem , to znaczy że masz zerwany klin na wałku i trzeba rozpoławiać... ja mam tak w 914, że muszę rozpoławiac, ale głopoty ze zmianą biegów są tylko przy wyższczych obrotach podczas prasowania... i jakoś się robi,bez rozbirania...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#25 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnik z zamilowania

Napisany 03 październik 2013 - 13:38

Regulacja wzmacniacza w 1224 koledzy pomużcie ! mam ursusa 1224 wersja FINN i nie wiem ci się dzieje jeśli biorę ciągnik do orki i obiadę pole ok 5 razy w koło jest wszystko super a czym więcej pracuje to gwiżdze coś w skrzyni tak jek by wzmacniacz momętu a na żułwiu wogóle już nie ciągnie tylko na zającu co mogę z tym zrobić???

#26 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 październik 2013 - 13:46

Regulacja wzmacniacza w 1224 Ja chcesz skończyć robote to przełącz wajche na żółw Wkręć śrube od rególacji taśmy /tą co jest pod skosem/ do oporu i zablokujesz tasme na żółwiu i jedziesz Ale nie włączaj w takiej sytacji zająca najlepiej przywiąz wajchę drutem zebys przypadkiem nie włączył Potem będziesz myślał co jest za wada.ja mam pewne podejzenia ale otem potem Daj cynk czy ruszył

#27 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 03 październik 2013 - 19:39

Regulacja wzmacniacza w 1224 Kolego wyżej znasz zasadę działania wzmacniacza? Niech kolega bilik podciągnie taśmę śrubą pod skosem i to wystarczy( na włączonym wzmacniaczu śrubę do oporu i trochę popuścić} a po robocie trzeba rozjeżdżać.

#28 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:01

Regulacja wzmacniacza w 1224 w kyurym miejscu jest ta śruba ? to mam rozumiec że tarczki się skończyły? a i wtedy nie mogę włańczać zająca tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 październik 2013 - 20:40

Regulacja wzmacniacza w 1224 Pod kabiną z lewej strony koło filtra oleju.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#30 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 03 październik 2013 - 20:51

Regulacja wzmacniacza w 1224 Bardzo proste... rozgrzewa ci się olej w skrzyni i ci spada ciśnienie i nie zaciska dobrze tarczek więc albo mikro pompka albo zjechane tarczki....

Ja zrobiłem temu ustrojstwu but i mam święty spokój do usranej śmierci :)

#31 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 04 październik 2013 - 19:03

Kolego wyżej znasz zasadę działania wzmacniacza? Niech kolega bilik podciągnie taśmę śrubą pod skosem i to wystarczy( na włączonym wzmacniaczu śrubę do oporu i trochę popuścić} a po robocie trzeba rozjeżdżać.

Jak tasma wysmigana to moze nie pomóc Przerabiałem temat w tym roku wiec wiem jak to działa. Rozjeżdzanie to może niech zostawi na koniec Najpierw sprawdzi uszczelniene na tłoczku pod sprezyną tasmy ,potem sprawdzi cisnienie mikropompki ,wyreguluje taśme i dopiero wtedy jak nie będzie działać to będzie rozjeżdżał

#32 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:14

Regulacja wzmacniacza w 1224 Ewentualnie oberwana tasma. Taki przypadek przerabialem ja.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#33 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:45

Jak tasma wysmigana to moze nie pomóc Przerabiałem temat w tym roku wiec wiem jak to działa. Rozjeżdzanie to może niech zostawi na koniec Najpierw sprawdzi uszczelniene na tłoczku pod sprezyną tasmy ,potem sprawdzi cisnienie mikropompki ,wyreguluje taśme i dopiero wtedy jak nie będzie działać to będzie rozjeżdżał

Kolego jak najbardziej zgadzam się z Tobą ważne jest nawet bardzo jest ciśnienie mikropompki. Ja zamontowałem sobie zegar w miejsce wskaźnika paliwa który i tak nie działał i jest super. Miałem taki sam przypadek jak kolega i winą była taśma którą wyregulowałem ale to było na krótką metę. Po robocie trzeba było rozjeżdżać i po kolei wszystko mikropompka, tarczki , uszczelnienie całego wzmacniacza łącznie z tylną nową pokrywą tam gdzie są pierścienie, taśma, tłok i tłoczysko taśmy no i teraz jest bajeczka.

#34 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2013 - 12:22

Regulacja wzmacniacza w 1224 dzięki koledzy za podpowiedz dokoncze tegoroczną robote i będę go rozjeżdzał jak zrobię to raz a dodrze .:))a i kabinę też trzeba zwalać czy nie ?

#35 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 08 październik 2013 - 11:13

Regulacja wzmacniacza w 1224 Nie kabiny nie trzeba ściągać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share JarekWalak

JarekWalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 luty 2016 - 13:25

każde zgaszenie to włonczenie zółwia  zanik ciśnienia jest i taśma sie zaciska za pomocom sprezyny bo za zółwia jest odpowiedzialna tasma a nie tarczki u nas wiencej jezdzimy na zółwiu np 2  i zółw i masz spokojnie 10 na godzine i obr w granicach 2000 tys a nie 1 i 2400 i kupa huku tylko a przy orce w trudnych warunkach 3 terenowa  w ursusie 1614 pilnować taśmy jak tylko słychać delikatne gwizdanie przy przełanczaniu rególacja