Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Regulacja wzmacniacza w 1224

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
34 odpowiedzi na ten temat

#1 ggrigor

ggrigor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 październik 2008 - 11:12

Regulacja wzmacniacza w 1224 Jak w ursusie 1224 dokonuje sie regulacji wzmacniacza momentu obrotowego? Ciagnik jest z 1990roku.
Dowiedzialem sie ze za regulacje odpowiada ta skosna sruba w obudowie wzmacniacza. Jednak jaka jest procedura tej regulacji tzn krok po kroku ile obrotow wkrecic itd

Mam tez problem w WOM. Nie kreci sie. Po przestawieniu dzwigni przy kierownicy, walek WOM daje sie luzno krecic reka lub nie mozna go ruszyc(w zaleznosci od polozenia dzwigni). Oczywiscie Wom jest wlaczony dzwignia przy fotelu. Co moze byc przyczyna??
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Regulacja wzmacniacza w 1224 Dzisiaj, 00:39
  •  

#2 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów
  • 8872878

Napisany 02 październik 2008 - 18:44

Regulacja wzmacniacza w 1224 Opis regulacji taśmy.

http://www.fotosik.p...23075ac542.html
http://www.fotosik.p...7b4fff1c5f.html
http://www.fotosik.p...70c38ece03.html
  • 0
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#3 ggrigor

ggrigor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 13:07

Regulacja wzmacniacza w 1224 Moze ktos pomoze mi jeszcze z WOMem

Mam tez problem z WOM. Nie kreci sie. Po przestawieniu dzwigni przy kierownicy, walek WOM daje sie luzno krecic reka lub nie mozna go ruszyc(w zaleznosci od polozenia dzwigni). Oczywiscie Wom jest wlaczony dzwignia przy fotelu.
Co moze byc przyczyna??
  • 0

#4 zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:19

Regulacja wzmacniacza w 1224 Jeśli masz wszystko włączone a wałek nie działa to w skrzyni pośredniej (tam gdzie sprzegło) z prawej strony masz taką jajowatą zaslepkę przykręconą na 2 sruby M8 (klucz 13) za nią jest druga końcówka wom (na 1000 obr/min.) na wierzchołku ma wykręcony otwór i w ten otwór musi wejść taki haczyk co jest w skrzyni zamontowany (zobaczysz go przez otwór po końcówce) jeśli nie trafi ten haczyk w otwór w końcówce i zostanie on popchnięty dalej to się tryby w skrzyni przestawią i nie będzie działać wom.
  • 0

#5 marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 13:00

Regulacja wzmacniacza w 1224 A ja mam z kolei problem z hydraulicznym hamulcem WOM-a, wogule nie zatrzymuje wałka. Włączyć i wyłączyć WOM muszę tą dźwignią pod siedzeniem. Dodam że 4 miesiące temu robiłem w ciągniku generalke skrzyni i tylnego mostu razem z WOM-em. A co do wzmacniacza to też wyskoczył mi jakiś problem. Mianowicie po włączeniu pól biegu wzmacniacz zaskakuje ale nie ciągnie, ciągnik pomału staje zupełnie jakbym wcisną sprzęgło. Co może być tego przyczyną?? Żle wyregulowana taśma czy co ??
  • 0

#6 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:39

Regulacja wzmacniacza w 1224 Jak rozumiem ciągnik nie chce jechać na zwalniaczu – żółwiu jeżeli tak to na pewno za mało naciągnięta taśma hamująca.
  • 0

#7 marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:47

Regulacja wzmacniacza w 1224 @leszek>> dzięki za odpowiedz a co myślisz o WOM-ie?? dodam że uszczelniacze są wszystkie nowe a do tej pory to ciągnik pracował tylko z rozsiewaczem, na początku było wszystko w porządku dopiero coś pużniej się pogmatwało
  • 0

#8 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:33

Regulacja wzmacniacza w 1224 Miałem podobny problem że wom Niechciał się wyłączać dodam ze całe sprzęgło było nowe zamontowane wcześniej.
Trzeba sprawdzić czy da się obracać końcówką wom przy włączonym napędzie tam pod siedzeniem i wyłączonym – zgaszonym silniku wtedy nie ma ciśnienia po żadnej ze stron sprzęgła wom. Jeżeli nie da się kręcić ręka za tą końcówkę to prawdopodobnie masz uszkodzone tarczki (tak było w moim przypadku miałem pogięte tarcze znajomy mechanik powiedział ze są przegrzane) i jak tak jest u Ciebie to trzeba rozbierać. Wymienić uszkodzone elementy. Jak da się kręcić przy zgaszonym silniku to coś się stało z hamulcem wom albo z rozdzielaczem i nie podaje ciśnienia na hamulec.
Taka rada żeby nie manipulować za bardzo tą dźwignią pod siedzeniem bo może spaść wewnątrz skrzyni biegów takie zabezpieczenie i nie będzie się dało włączyć wom.
  • 0

#9 debrzyna

debrzyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 08:41

Opis regulacji taśmy.

Czy mógłby ktoś wstawić aktualne zdjęcia tej regulacji bo pod tymi linkami nic niema a z dalszego opisu w temacie nie można sie dowiedziec jak prawidłowo regulować taśme '
Odgrzewam ten temat bo nigdzie nie moge znaleść opisu regulacji krok po kroku.
Z góry dziękuje
  • 0

#10 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów
  • 8872878

Napisany 29 lipiec 2013 - 14:02

Regulacja wzmacniacza w 1224 Tak na szybko :
  • 0

"Cogito ergo sum"

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 debrzyna

debrzyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 15:57

Regulacja wzmacniacza w 1224 Już mi sie troche rozjaśniło. Jakbyś mi jeszcze dopisał gdzie sa pozostałe dwie sruby nr2 /bo jedną widze nad tą nr5 Podejżewam ze sa pod tą boczną pokrywa po prawej stronie. I jeszcze jak to sprawdzić czy beben obraca się lekko /ręcznie czy jakoś inaczej/
Niestety ale reputacji nie moge Ci podnieść /a szkoda/ Mam za mało postów a co za tym idzie brak uprawnień .

Wie ktoś gdzie są te śruby nr2 ?

Edytowany przez debrzyna, 02 sierpień 2013 - 09:10.

• 0

#12 mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 22 wrzesień 2013 - 18:37

Regulacja wzmacniacza w 1224 koledzy padła mi skrzynia w 1224 wzmacniacz obecnie jest zaspawany, opłaca sie go na nowo zrobić sporo części mam ze starych zapasów kosz byłby w granicach max 700zł żeby go zrobić. Długo on wytrzymuje w ciągniku bo kolega mi mówił że dlugo wzmacniacz nie wytrzymuje że na górach a właśnie troszkę mam górek to szybko siada bo olej nie smaruje tak jak powinien. prawda to bo nie wiem czy inwestować w wzmacniacz czy dać sobie spokój. Mówił że po 3 latach będę musiał znowu pewnie robić skrzynie że on długo nie wytrzymuje.
  • 0
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#13 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów
  • 8872878

Napisany 22 wrzesień 2013 - 18:48

Regulacja wzmacniacza w 1224 U nas w 1004 wzmacniacz działa już 25 lat ciągnik pracuje średnio na 40 ha i wzmacniacz nie oszczędzany.
  • 0

"Cogito ergo sum"

#14 locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 wrzesień 2013 - 18:49

Regulacja wzmacniacza w 1224 On będzie chodził jeżeli będziesz go używał chwilowo a nie jeździć cały czas na nim.Prawidłowo to jest do transportu,ale jak ktoś potrafi używać to może pomóc też w polu.
  • 0
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#15 wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 19:16

Regulacja wzmacniacza w 1224 Czy na żółwiu czy zającu , to i tak jeżdzisz na wzmacniaczu nie rozumię tego .
Co trzy lata to się u mnie w robocie na 300 ha psuje a u chłopa to spoko znacznie dłużej wytrzymie .
Co to za gadanie że jak mało oleju to się wzmacniacz psuje oleju ma być 40 litrów i tego trza się pilnować to jak nie będzie ciśnienia na wzmacniaczu to i na WOMie i na przodku tym bardziej to wy po tych górkach tylko jeżdzie w ciąganych bronach bo wam przedni napęd ani wom nie potrzebny .
No sorry że jakiś inszynier wymyślił hydraulicznie włączany przedni napęd wom i jeszcze nam półbiegi załączane pod obciążęniem zafundował lepiej by było jak w Mtzecie wszystko mechaniczne:)
Trza dbać o poziom oleju o ciśnienie na mikropompce no i trzymać ręke na pulsie , a wyszaleć się osobówką ;)
  • 0

#16 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2013 - 19:22

Regulacja wzmacniacza w 1224 W polu też można używać jak najbardziej w celu zapobiegania chwilowym przeciążeniom silnika, jednak nie mylić tego z jakimś pół biegiem, bo nie chce się dopasować odpowiedniego biegu.
  • 0

#17 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5908 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 19:46

Regulacja wzmacniacza w 1224 Ja używałem wzmacniacza jak normalnego półbiegu i wytrzymywał mi z 500 MTH. Ale tylko tarcze leciały, jedne tarcze poleciały po 200 mth. Części są beznadziejnie robione.
Na pewno przydatny jest i to bardzo.
  • 0

#18 bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:21

Ja używałem wzmacniacza jak normalnego półbiegu i wytrzymywał mi z 500 MTH.

500mth :rolleyes:
W 1634 regenerowałem wzmacniacz po 15 latach użutkowania i ponad 5000 mth.
Podobnie jak Ty , traktuję go jak półbieg i wykorzystuję w każdej sytuacji - od transportu po ciężkie prace polowe. Podczas orki ''przerzucany'' jest 1-3 razy w trakcie jednego przejazdu - gleby mozaikowate od 3a(ił taki , że gwożdzia nie wbijesz) do 6.
Podstawa , to odpowiedni stan oleju i umiejętna obsługa ;)
  • 0
You Shook Me All Night Long

#19 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5908 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:25

Regulacja wzmacniacza w 1224 Bo kupiłeś dobre części. Teraz takich nie dostaniesz. teściu po 4 latach prawie nie używania naprawiał w 1634. Raz mu przełączyłem to się ze mną kłucił że wzmacniacza nie używa się wcale.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:31

Regulacja wzmacniacza w 1224 Powiedz teściowi , że używa wzmacniacza kilka razy dziennie , tylko zwyczajnie - nie zdaje sobie z tego sprawy. B)
Edit:
Na temat jakości części - nie dyskutuję :P

Edytowany przez bezbarwny, 22 wrzesień 2013 - 20:33.

• 0
You Shook Me All Night Long