Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik U902/912

162 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 10 luty 2012 - 00:49

Podnośnik U902/912 jeśli chodzi ci o tą wajchę od strony błotnika to ona nie ma nic do wolnego opadania, czy będzie na dole czy będzie na górze to i tak samo będzie ci podnośnik opadał. A co do tego wolnego opadania to musisz mieć przykręcony zawór ten co blokuje opadanie jeśli takowy posiadasz bo były dwie wersje takiego zaworu jeden to tam za siedzeniem taki wystający ponad podłogę a drugi to z boku siedzenia od strony ręcznego. Jeśli nie masz wcale takiego zaworu to możesz jeszcze spróbować właśnie tam z tyłu plecaka odkręcić tą śrubę i uderzyć jakimś prętem bo może masz źle wyregulowany podnośnik bądź podczas zakładania podnośnika pogięły ci się dźwignie.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik U902/912 Dzisiaj, 09:00
  •  

#82 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:33

Podnośnik U902/912 Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

#83 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:58

Podnośnik U902/912 tą wajchę musisz mieć w pozycji górnej a jak masz a dole to jest pozycja siłowa i wtedy nie podnosi do końca

A co jest przyczyną że podnośnik powoli opada. Czytałem w innych tematach, że trzeba wykręcić trochę ten korek za siedzeniem ale to nie pomaga, bynajmniej nie zauważyłem różnicy. Miałem na pace nie zaciężką sianokiszonke. Nie odkręcałem z tyłu tej dużej śruby co potem się tam śrubokrętem wali (wiecie o co chodzi), może to pomoże? Jakie mogą być przyczyny tego powolnego opadania. I w jakiej pozycji powinna być ustawiona ta wajcha od regulacji podnośnika. Najlepiej jak by ktoś podał położenie w centymetrach od podłogi. Dzięki!

Ta wajch powinna byc na samej górze a na dole jest siłowa a tak po środku jest pływająca

Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

Ten zawór najlepiej zaślepić bo on nic nie daje aby tylko udręka z nim

#84 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:52

Podnośnik U902/912 jak nic nie daje ? u mnie działa i to bardzo dobrze nie wyobrażam sobie opuszczania ciezkiego pługa bez niego chyba by mi kabine rozwaliło :D

#85 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 luty 2012 - 18:02

Podnośnik U902/912 bo to trzeba powoli opuszczać a nie jak szalony

#86 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:55

Podnośnik U902/912 Jeśli mam ten zawór zozkrecony to moge sobie powoli opuszczać i tak będzie jak Ty to kolego adam140292 spadać jak szalony ;)
Dlatego w zalenżości jak jest ciężka maszy na to sobie skręcam go.

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:56
Panowie , a wytłumaczyłby mi ktoś jak powinien się zachowywać podnośnik na poszczególnych regulacjach ? tzn. ciśnieniowa , mieszana i siłowa (nie wiem nawet która w jakim położeniu jest) ?

Bo wydaję mi się ze z moim podnosnikiem w 385 dzieje sie cos dziwnego , mianowicie na którejs z regulacji (chyba tej , gdy łopatka jest 2cm od podłogi) gdy mam podczepiony np. pług to podniesie ładnie - pójdę ztanę na ostatnim korpusie i podnośnik pod wpływem cięzaru opada Dodany obrazek , zejdę podnosi znów ...

A znowu na regulacji (drugiej od przodu) podnośnik nie podnosi mi do konca tylko "faluje" tzn powoli się opuszcza do jakiegos momentu i równie wolno podnosi narzędzie .

Chciałbym ponowić zapytanie o te pozycje(na tych 3 regulacjach) bo znalazłem sporadyczne informacje

#87 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 25 luty 2012 - 22:31

Podnośnik U902/912 co do takiego szczegółowego opisu to nie pomogę ale I od czego powinieneś zacząć swoja przygodę z podnośnikiem to musisz wymienić uszczelniacze na tłoku w podnośniku bo dlatego ci tak faluje jak opisujesz... B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#88 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:18

Podnośnik U902/912 Podnośnik jest git cały nowy był tłok. Tylko wiem że ta wajcha za tymi od podnośnika i tą od złączek (tzw kiper) ma 3 pozycje mieszana siłowa i trzeciej nie znam ani nie wiem jaka jest gdzie. Bo wydaje mi się że jeśli się orze to pług powinien pracować na nierównościach jak reszta ciągnika a nie iśc ciągle równo i się zastanawiam czy to może te pozycje mają coś z tym wspólnego?

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 12:36

Podnośnik U902/912

Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

Ten zawór jest to blokada cylindra przed nie kontrolowanym opadnięciem podnośnika np. pod czas transportu, a nie jakaś regulacja szybkości opadania.

#90 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:38

Podnośnik U902/912 Tak jak wcześniej pisałem ta wajcha powinna być na samej górze w tedy nic się nie dzieje a jak pług nie chce Ci wejść w pole to wtedy tą wajchę wciskasz w podłogę jak działa to traktor ma ciężej to czuć bo to jest wtedy siłowa a jakie założyłeś uszczelki bo jak silikonowe ta są one do kitu trochę porobia w temp. i są do wymiany najleprze są te czarne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 12:44

Podnośnik U902/912 @adam140292 coś wiesz ale nie dokładnie.

#92 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:36

Podnośnik U902/912 jak czegoś nie wiem to jak możesz to wytłumacz

#93 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:52

Podnośnik U902/912 Fakt na czas transortu owszem ten zawór się przydaje ;) ale do opuszczania swobodniejszego takżen bo olej wolniej przepływa i np. ten pług mi ładnie lekko opada(obrotówka jest dość ciężkami więc jest to super sprawa)

Wracając do taj wajchy to kolego adam140292 wiesz coś ale nie dokładnie i nie chodzi mi o wchodzenie pługa bo bym o tym pisał bo pług mi wchodzi dobrze. Tylko o te 3 pozycje jakie są, w którym miejscu która jest i w jakim stopniu możemy je wykorzystać (do czego).

#94 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:30

Podnośnik U902/912 Ta wajcha ma 4 położenia. Od przodu; Ciśnieniowa, Pozycyjna, Mieszana, Siłowa.

#95 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:24

Podnośnik U902/912

Jeśli mam ten zawór zozkrecony to moge sobie powoli opuszczać i tak będzie jak Ty to kolego adam140292 spadać jak szalony ;)
Dlatego w zalenżości jak jest ciężka maszy na to sobie skręcam go.

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:56
Panowie , a wytłumaczyłby mi ktoś jak powinien się zachowywać podnośnik na poszczególnych regulacjach ? tzn. ciśnieniowa , mieszana i siłowa (nie wiem nawet która w jakim położeniu jest) ?

Bo wydaję mi się ze z moim podnosnikiem w 385 dzieje sie cos dziwnego , mianowicie na którejs z regulacji (chyba tej , gdy łopatka jest 2cm od podłogi) gdy mam podczepiony np. pług to podniesie ładnie - pójdę ztanę na ostatnim korpusie i podnośnik pod wpływem cięzaru opada Dodany obrazek , zejdę podnosi znów ...

A znowu na regulacji (drugiej od przodu) podnośnik nie podnosi mi do konca tylko "faluje" tzn powoli się opuszcza do jakiegos momentu i równie wolno podnosi narzędzie .

Chciałbym ponowić zapytanie o te pozycje(na tych 3 regulacjach) bo znalazłem sporadyczne informacje

Te regulacje pozwalają na niby automatyczne poziomowanie narzędzia zawieszonego za ciągnikiem dzięku czemu nie używasz kół kopiujących przez co lepiej dociążasz ciągnik co znowu poprawia jego trakcje niby zmniejsza zużycie paliwa i takie tam jeszcze. Z drugiej strony ma co się popsuć.
Regulacja pozycyjna ustala ci stała pozycję jaką mu zadasz ale jak przednie koło wpadnie w dziurę to pług ci wyjdzie jak nie masz koła i jedziesz na regulacjach
Na regulacji siłowej ustalasz siłę z jaką ma pracować pług ale ja masz glebę mozajkowatą to albo pług ryje do piekła albo drapie po wierzch. Więc wymyślili
regulację mieszaną czyli siłowa i pozycyjna w jednym.
The Truth Is Out There

#96 Share Etz

Etz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 13:20

Podnośnik U902/912 mam problem przy ursusie 912 po uruchomieniu traktoru podnośnik bardzo szarpie jak podnosi jak się nagrzeje olej to troszkę mniej co to może być za problem nowa pompa podnośnika ???

#97 Share Forterra135__Black_Line

Forterra135__Black_Line

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 16:49

Podnośnik U902/912 Pierwsze co to sprawdź stan oleju, proponowałbym sciągnąć górna podłogę z tyłu kabiny i sprawdzić czy tam wszystko suche, ewentualnie po dokręcać rurki. Jeżeli nie pomoże trzeba szukać dalej. Pozdrawiam

#98 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 16:53

Podnośnik U902/912 Prżemyj filtr hydraulicżny.

#99 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 23:45

Podnośnik U902/912 Masz pompkę wspomagającą? Szarpie cały czas, czy tylko w momencie ruchu ramion podnośnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:22

Podnośnik U902/912 mi też szarpie w zetorze 12245, prawdopodobnie obudowa filtra do wymiany, tam gdzie wkreca sie śrube z magnesem jest zrwany gwint i ciągnie powietrze, jak wymienie to dam znac

mi też szarpie w zetorze 12245, prawdopodobnie obudowa filtra do wymiany, tam gdzie wkreca sie śrube z magnesem jest zrwany gwint i ciągnie powietrze, jak wymienie to dam znac