Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik U902/912

162 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ursusek902

ursusek902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:57

Podnośnik U902/912 to że opuszcza i podnosi to jest normalne przy zużyciu elementów. Ja w swoim 902 mam tak od 10 lat i mnie to nie przeszkadza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik U902/912 Dzisiaj, 04:18
  •  

#62 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 październik 2010 - 13:47

Podnośnik U902/912 odgrzebuję temat bo nie chcę zakładać kolejnego.

Ile u was kosztuje remont plecaka-podnośnika do ursusa/zetora?
Znaczy się podnośnika, najlepiej nie na wymianę tylko żeby wrócił mój.
Oczywiście regeneracja rozdzielacza także. Cztery gniazda hydrauliczne.

Obecnie podnosi bardzo dobrze ale ponoć nie mam jednej z regulacji no i po długim czasie jak się zostawi maszynę podniesioną to opada (to akurat mi nie przeszkadza ale pewnie gdzieś przepuszcza).
Po prostu idzie zima a do podnośnika jeszcze w zetorku nie zaglądaliśmy odkąd go mamy i chciałbym to zrobić tej zimy + założyć dodatkowy siłownik który jakiś mechanik za granicą zdjął grom jeden wie czemu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#63 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:57

Podnośnik U902/912 Wymień uszczelniacze i głowy sobie nie zawracaj remontem chyba że całkiem padnie.Regeneracja może być gorsza niż masz teraz.2 lata temu koło mnie brali ponad 1000 zł.Ale podnośniki niekiedy z powrotem wracały na reklamację.

#64 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 październik 2010 - 18:13

Podnośnik U902/912 jak się nazywała firma gdzie były robione?
Swego czasu jak mieliśmy C385 i podnośnik poszedł do regeneracji to bardzo ładnie zrobili i działał dobrze.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#65 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:22

Podnośnik U902/912 Witam kolegów .Mam nie mały problem z podnośnikiem w 1224.Podnośnik, gdy nagrzeje sie olej zaczyna fiksować to znaczy jak podniesie to nie opuszcza i czasem nie może podnieść .Naprawy kosztowały mnie już około 3 tyś .zł .kasę wziął mechanik garażowy i profesjonalny warsztat w Tyczynie, z podnośnikiem zamiast być lepiej to jest coraz gorzej. Sam przy zakładaniu dostrzegłem ze gdy pompa podaje olej to po ustawieniu dźwigni w pozycję podnoszenie z rozdzielacza w okolicach sprężyny suwaka mocno ucieka olej. Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca .Czy powodem takiego wycieku i sytuacji nie opuszczania pod obciążeniem może być zacinający sie suwak w rozdzielaczu ?Dodam ze gdy podnośnik zatnie sie z maszyną w górze to po odkręceniu śruby z tyłu podnośnika i uderzeniu śrubokrętem z czujnik wysokości podnoszenia, podnośnik opuszcza. Czekam na jakieś rady ,wskazówki tych co przerabiali temat podnośnika w ciężkich ursusach.

#66 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:57

Podnośnik U902/912 Syf w oleju.Możesz go robić ile chcesz i tak się będzie zacinał.Najlepiej całą skrzynie rozebrać i most i dobrze wymyć.Nowy olej dobrze filtry uszczelnić,podnośnik gdzieś wymienić i będzie dobrze.

Miałem taki sam problem.Niekiedy się zacinał.Zobaczyłem że mi łożysko poszło w skrzyni, to tak zrobiłem jak napisałem.Remont skrzyni i mostu wyszedł mnie 4,5 tyś.

Niestety nie zauważyłem że jak mi mechanicy składali to na filtr nie założyli uszczelki.Syf poszedł do rozdzielacza i dopiero wtedy się zaczęło.Jak się mocniej nagrzał to jak orałem na odcinku 700 metrów to sam zaczynał podnosić i to od 2 do 10 razy.Z tyłu miałem taką śrubę z prętem 6mm na sprężynie dorobioną że jak się zaciął to się wychylałem i młotkiem po niej i puszczało, i za parę metrów znowu.Jak był zimniejszy no to jakoś szło.

Ale sobie bardzo prosto z tym poradziłem.

SPRZEDAŁEM DZIADA.

#67 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:56

Podnośnik U902/912 Panowie , a wytłumaczyłby mi ktoś jak powinien się zachowywać podnośnik na poszczególnych regulacjach ? tzn. ciśnieniowa , mieszana i siłowa (nie wiem nawet która w jakim położeniu jest) ?

Bo wydaję mi się ze z moim podnosnikiem w 385 dzieje sie cos dziwnego , mianowicie na którejs z regulacji (chyba tej , gdy łopatka jest 2cm od podłogi) gdy mam podczepiony np. pług to podniesie ładnie - pójdę ztanę na ostatnim korpusie i podnośnik pod wpływem cięzaru opada :o , zejdę podnosi znów ...

A znowu na regulacji (drugiej od przodu) podnośnik nie podnosi mi do konca tylko "faluje" tzn powoli się opuszcza do jakiegos momentu i równie wolno podnosi narzędzie .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#68 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:24

Podnośnik U902/912 Kolego tomek15h u nas w 385 dzialo sie to samo gdy sie ten korek z tylu odkrecilo i puklo to sie odcinalo i dzialal poprawnie i w zeszlym roku stanal calkowicie no to trzeba bylo remontowac bo poczatek orki... no i wymienilismy rozdzielacz i smiga no i jeszcze uszczelniacze na tloku bo 1 juz byl zdarty i puszczal... ale powiem CI jedno ze gdy wszystko zlozylismy to dzialalo do puki nie zaczelismy ruszac ta dzwignia od roznych pozycji podnoszenia i zacielo sie znow ale poszperanie przez ta dziure pomoglo i teraz ta dzwignia jest ustawiona tak najwyzej i dziala caly czas poprostu na innych pozycjach sie zacinalo cos... a i mogl sie tam u CIebie paproch dostac wiec wyczysc filtry olej spusc nalej ropy niech pochodzi chwile i spusc i bd wszystko dobrze:)

Edytowany przez pablo18, 11 styczeń 2011 - 20:25.

#69 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 08:07

Podnośnik U902/912 u mnie jak podniose to takie ciśnienie w przewodach jest że aż na gwincie przepuszcza olej i tego zaworu w kabinie nie można pokręcić,do tego na podniesionym podnośniku nie działa hydraulika zewnętrzna(kiper),a jak opuszcze wszystko jest ok.Czy jest gdzieś jakiś zawór który można wymienić czy czeka mnie regeneracja? <_<

Edytowany przez kaniuka125, 19 styczeń 2011 - 08:11.

#70 Share rafallle

rafallle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:57

Podnośnik U902/912 Mam ursusa jak w temacie, czyli C-902, kupiony z czegos w rodzaju SKR. No i ten traktor ma te wady co maja wszystkie c-385 (albo beda mialy) czyli problemy z serwomechanizmem-cieknie, WOM wlaczam tylko dzwignia przy kierownicy, bo dzwignia pod siedzeniem ma urwane ciegno-stary wlaczal noga podczas gdy silnik chodzil, wzmacniacz momentu nie dziala, no i podnosnik, ktory podnosi ale jak juz napisalem troche dziwnie. Mianowicie podnosi tylko wtedy, gdy dzwignia do zmiany regulacji silowej, pozycyjnej itp jest w najwyzszym polozeniu, albo prawie najwyzszym-nie jestem pewien, ale w kazdym badz razie jest dosyc wysoko.Pytanie jest nastepujace-co mu moze dolegac? Rozdzielacz? Dodam, ze jak juz podniesie, to podnosi OK-podnosi ciezkie maszyny, czyli pompa i silowniki sa w porzadku.
PS.
To moj pierwszy post na tym forum. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 25 marzec 2011 - 15:19

Podnośnik U902/912 W 1014 mam tak samo tylko ze u mnie dzwignia od pozycji silowej itp jest na samym dole a jak wezme na pozycyjna czy mieszana to juz nie podniesie podnosi tylko troszke od ziemi. Pytalem juz na forum i powiedzieli mi ze jest skrzywiona dzwigienka miernika impulsów w podnosniku i zeby to zrobic trzeba zdjac podnosnik i jakos to wyregulowac jak to zrobic jest w instrukcji obslugi. Jak bedziesz sciagal podnosnik to wajche od podnoszenia wez do konca na opuszczanie.

Edytowany przez crvx40, 25 marzec 2011 - 15:20.

#72 Share WladyslawO

WladyslawO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:18

Podnośnik U902/912 Proponuje wam prosty eksperyment.
Wykręcić Srube od trójnika zlewowego M10 na klucz 17 w jej miejsce wsadzić długi śrubokręt i wciskać go.
Sprawdzić czy podnośnik będzie podnosił w każdej pozycji,jeśli tak to obstawiam urwaną rolkę dzwigni głównej
Koszt naprawy pare zł.
Pozdrawiam

#73 Share rafallle

rafallle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:08

Podnośnik U902/912 Jesli mozna-kolego WladyslawO -co masz na mysli piszac trojnik zlewowy? I ktora to "rolka dzwigni glownej"? W katalogu nic nie wystepuje pod takimi nazwami... Mysle (podobnie jak kolega WladyslawO), ze to raczej nie jest nic zwiazanego z miernikiem impulsow.

#74 Share WladyslawO

WladyslawO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:42

Podnośnik U902/912 Trójnik zlewowy-katalog-rozdzielacz impulsów-poz.25,26
Rolka dzwigni głównej-katalog-Porównywacz impulsów-poz.36,pod nazwą krążek
Miernik impulsów odgrywa role tylko w POZYCJI SIŁOWEJ.

Edytowany przez milanreal1, 30 marzec 2011 - 14:40.
cytowanie poprzedniego posta

#75 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:32

Podnośnik U902/912 Umnie jest tak ,że podnosi mi na najniższym połozeniu tej "lopatki" od wybotu regulacji i najwyższym jej połozeniu a w srodku mogę np. podniesc lekki pług , stanąć na ostatnim koi podnosnik mi opadnie a gdy zejdę z pługa znów podnosi :o czy coś mam popsute ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#76 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 12:13

Podnośnik U902/912 Kolego wladyslawo mozesz dokladniej opisac gdzie ten trojnik zlewowy sie znajduje bo w katalogu nie moge tego znalezc

#77 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:02

Podnośnik U902/912 koledzy pomozcie co z tym podnosnikiem zrobic bo tak jak jest teraz nie idzie robic przy orce wciaga plug musze trzymac na podnosmiku a tak nie pwinno sie dziac :(

#78 Share sound

sound

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:50

Podnośnik U902/912 Mialem podobny problem w 914-stce i to byla wina rozdzielacza w twoim przypadku tez raczej.

#79 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 07:50

Podnośnik U902/912 ale jakby byla wina rpzdzielacza to wogole by nie podnosil albo by sie zacinal a u mnie normalnie podnosi tylko jak wezme ta wajcha od ustawiania pozycji na sam dol podniesie do konca a jak wezme na srodek czy maksymalnie do gory to juz nie podniesie moze z 10 cm i koniec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:28

Podnośnik U902/912 A co jest przyczyną że podnośnik powoli opada. Czytałem w innych tematach, że trzeba wykręcić trochę ten korek za siedzeniem ale to nie pomaga, bynajmniej nie zauważyłem różnicy. Miałem na pace nie zaciężką sianokiszonke. Nie odkręcałem z tyłu tej dużej śruby co potem się tam śrubokrętem wali (wiecie o co chodzi), może to pomoże? Jakie mogą być przyczyny tego powolnego opadania. I w jakiej pozycji powinna być ustawiona ta wajcha od regulacji podnośnika. Najlepiej jak by ktoś podał położenie w centymetrach od podłogi. Dzięki!