Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik U902/912

162 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:58

Podnośnik U902/912 Cześć. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 902 84r. . Podnośnik czasami wcale nie podnosi a jak już podnosi to podskakuje wygląda tak że dostaje po trochu oleju a w skrzyni jest stan. Co to mogło by być? Proszę o pomoc.
[/quote]

ja miałem podobne objawy tylko u mnie jak się troche olej rozgrzał to było lepiej a przyczyną był zacinający się tłoczek w rozdzielaczu hydrauliki i myślę że u ciebie będzie to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik U902/912 Dzisiaj, 09:42
  •  

#42 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:35

Podnośnik U902/912 Może i masz racje ale u nas na wsi jedna osoba też ma czasem taki problem a jak sie pytaliśmy mechanika co to za przyczyna to nam powiedział ża w SKR' też sie tak dzieje i nie wiedzą dlaczego i on też nie ma pojęcia.

PS. U mnie czasem jak sie tak zrobi i sie porusza do góry i w dół na wysokich obrotach to po chwili przechadzi. Czasem to żadne metody nie pomagają a jak postoi troche to mu przejdzie.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#43 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:42

Podnośnik U902/912 wiesz tak na odległość to trudno zdiagnozować ale z tego co piszesz to w dalszym ciągu uważam że to suwak ponieważ sterując nim sterujesz przez spręrzyne. Spręrzyna napiera na suwak i gdy dodasz gazu to wszystko drży i suwak zaczyna działać później dostaje oleju smaruje się i jakoś chodzi u mnie tak było przyczyną był dolany olej tego samego typu lecz kupiony luzem i wszędzie w skrzyni zrobił się osad przez który zacinał się suwak. Już nie kupie ojeju który leją z beczki luzem bo czasami oszukują. A tak wogóle to mieszkasz bardzo nie daleko mnie jeżeli to jest konopnica w powiecie Wieluńskim

#44 Share bastek2210

bastek2210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWOI

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:12

Podnośnik U902/912 Aha czaje ale jaki to ma byc suwak ? :) ten co przy dzwigni na zewnętrz?

#45 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:24

Podnośnik U902/912 w moim ursusie kiedyś też miałem porblem ale po rozgrzaniu ramiona przy podnoszeniu podskakiwały a pomogło dolanie oleju i wymniana filtrów. może od filtrów warto zacząć...

#46 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:34

Podnośnik U902/912 nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi tu o suwak tłoczek który jest wewnątrz rozdzielacza hydrauliki trzeba zdejmować podnośnik i tam jest dopiero rozdzielacz który jest połączony z dzwignią w kabinie. Po tych objawach co piszecie to mi się wydaje że to jest ta przyczyna ale całkowitej pewności nie mam bo nie widze sprzetu ale puki nie rozbierzecie to się nie dowiecie

#47 Share bastek2210

bastek2210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWOI

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:32

Podnośnik U902/912 aha dzienki wszystkim za pomoc ;) :P :D

#48 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:19

Podnośnik U902/912 Odnośnie problemu kolegi @912 mogą być winne 2 oringi są one przy kolanku którym pompa ciągnie olej, wchodzi ono w takią krótką rurke z rantem na środku połowa tej rurki wchodzi w obódowe skrzyni (tam jest jeden oring) a druga połowa wchodzi w to kolanko od pompy i tam jest drugi oring i jak one są nieszczelne to pompa ciągnie powietrze. Jeśli wytłumaczyłem mało zrozumiale to zapraszam na gg postaram sie wyjąsnić lepiej:)

#49 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:19

Podnośnik U902/912 Witam.Mam problem z podnosnikiem w ursusuie 912 który polega na tym że podnosnik z maszyną podnosi cały czas do góry albo cały czas do dołu nie da sie wyregulować zeby trzymał w odpowiedniej wysokosci próbowałem regulować tym pokrętłem pod siedzeniem ale to nic nie dało dolewałem oleju i też nic.Dodam ze pompa siłe ma bo szybko podnosi i kipruje przyczepy wiecie czego to jest wina ???Z góry dzięki za odpowiedzi

#50 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:51

Podnośnik U902/912 to pokrętło pod siedzeniem, to zawór którym sie blokuje się podnośnik na czas transportu by maszyna nie opadła, może jakaś dźwigienka spadła, coś sie urwało, musisz wyjąć podnośnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:12

Podnośnik U902/912 sprobuj przestawic ta dzwignie od regulacji pozycyjnej, silowej i mieszanej. wydaje mi sie ze masz ustawione na silowej i dlatego tak jest. najlepiej przestaw na pozycyjna. u mnie w 1224 tez tak jest ze lekko rusze dzwignia od podnosnika i juz maszyna idzie do gory lub w dol ale przestawilem na pozycyjna i jest lepiej, ale mam pompe o wysokiej wydajnosci (rozmiar 25) i u mnie nie da sie dobrze wyregulowac bo jezeli zmniejsze przeplyw w podnosniku to TUR bedzie wolno podnosil.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#52 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:16

Podnośnik U902/912 Henius91 przestawiałem tez tą dzwignie i nic dalej albo cały czas do góry albo cały czas do dołu.

#53 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:58

Podnośnik U902/912 dzwigienki to raczej nie powinny byc bo w takim przypadku w ogole bys nie mogl opuscic lub podniesc podnosnika, ale pewnie bez wyjmowania podnosnika sie nie obedzie. mysle ze winny jest rozdzielacz pod pokrywa podnosnika.

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:51

Podnośnik U902/912 jeszcze może być zawór z tyłu pod szybko złączami jest nakrętka jakby do wlewu oleju w nowszych jest tam dokręcona rurka z szybko złącza i powrót oleju z siłowników wspomagających odkręć tą nakrętkę lub śrubę włóż śrubokręta i uderz poczujesz że odbija jakby w sprężynę może pomoże przeważnie jak nie chce opuścić to się ten zawór blokuje, rączkę od regulacji siłowej to na samą górę spróbuj

#55 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:53

Podnośnik U902/912 ale tu chodzi o to ze podnosnika nie da sie podniesc na zadana wysokosc, a nie ze sie zacial.

#56 Share Pawel30

Pawel30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:52

Podnośnik U902/912

Wymieniliśmy uszczelki pod filtrem oraz w starej pompie uszcelniacze i nic. Zmieniliśmy spowrotem pompe. Wleliśmy jeszcze 15 litrów oleju ( w sumie 53 litry) i podnosi, choć jeszcze nie tak jakby mógł. jest wolny. na małych obrotach silnika lepiej podnośi niz na dużych

Kolego miałem ten sam problem w C385 rok temu wymieniłem zawór w plecaku odpowiedzialny za podnoszenie i działa super.

#57 Share tomeks28ah4

tomeks28ah4

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 luty 2010 - 22:13

Podnośnik U902/912 C 360 i 912 to raczej nie ma co porownywac bo to calkiem inna bajka ale trzeba przyznac ze te ciezkie ursusy to utruja ludzi tym podnosnikiem sam ma 1014 i jest to samo non stop podnosi i opuszcza i pompa podnosnika tak jak by wcale sie nie wylaczala tylko non stop wyje
tomeks28ah4

#58 Share markus02mb

markus02mb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:nowe technologie motoryzacja muzyka , rozkręcanie wszystkiego co ma śrubki

Napisany 20 luty 2010 - 21:25

Podnośnik U902/912 może być urwana dźwigienka z rolką lub spężynka która odpowiada za położenie ramion w odpowiedniej pozycji względem ustawienia pozycji dźwignia w ciągniku

#59 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 26 luty 2010 - 10:29

Podnośnik U902/912 Albo masz nieszczelną pomopę i olej wygania mam ten sam
problem w 1012 pompa do wymiany i git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kombajnista2009

Kombajnista2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:35

Podnośnik U902/912 ja miałem w zetorze takie siupy że było ustawiona tak zwana orka siłowa polega to na tym że jak miał za ciężko to sam podosił i szarpało nim jak psem ;) i nie wiedziałem co mu jest a może masz źle wyregulowane bo tam jak się zdejmie dekiel to jest taka śruba ale nie jestem pewien że to jest to